Bandité

Pád bariéry sice dal svobodu nevinným a dobrým lidem, nicméně v převážné většině také dal svobodu kriminálníkům, zlodějíčkům a vrahům. Zatímco dříve v okolí města Khorinis působily pouze drobné neorganizované skupinky lupičů, nyní se vše změnilo. Bandité jsou navzájem propojeni a velmi dobře koordinují své přepady. Po Khorinisu se člověk už ani nemůže kousek projít, aniž by na nějakého nenarazil.

V Khorinisu mají bandité na svědomí pořádnou řádku zločinů. Mezi ty menší patří přepady obchodníků. Příklad za všechny je kupec Erol, kterého najdete rozmrzele sedět nedaleko mostu po cestě od Akilovy farmy ke krčmě U Mrtvé harpyje. Rozmlácený povoz a rozházené zbytky zboží pod mostem hovoří za vše. Erola přepadli bandité a vše, co mělo jakoustakous hodnotu, mu sebrali. Včetně tří cenných kamenných tabulek, které přislíbil Vatrasovi.

Závažnější činností pak ovšem jsou únosy lidí. Mizejí rybáři, farmáři, lovci, prostě lidé, kteří nemají šanci se proti ozbrojeným zabijákům ubránit. Nejdříve tomu obyvatelé města a farem nevěnovali příliš pozornost, nicméně jakmile se zmizení začala opakovat, rozprostřely se po okolí strach a nejistota. Domobrana je na všechno krátká a doposud nic nevypátrala.

Jedním z unesených je i Elvrich, učeň mistra Thorbena, který zmizel zhruba před dvěma týdny. Bandité jej unesli, když šel na schůzku se svou dívkou Lucií. Naštěstí jej ale ještě nestihli převést do své základny Jharkendaru, a tak jej můžete zachránit ze jejich spárů v malém táboře nedaleko schodů za Bengarovou farmou.

Kromě únosů lidí je tu další problém. Někdo přímo z města, nějaký obchodník tyto kriminálníky přímo podporuje. Dodává jim zbraně a pořádně si tím mastí kapsy. Vyzjistit onoho dodavatele a objasnit únosy lidí, to je práce Kruhu vody, tajného společenství, které se uskupilo kolem mágů Vody.

Kruh to má ovšem těžké, stojí totiž proti silnému a organizovanému kolosu, který je navíc vedený Ravenem (Havranem), bývalým rudobaronem ze Starého tábora. K němu se po pádu bariéry přidalo dost jeho soukmenovců z Kolonie a všichni se pak přesunuli do Jharkendaru, kde se usídlili ve svém táboře v bažině u Adanova chrámu a začali těžit zlato z tamějšího dolu.

Samotnému Ravenovi o zlato ani zdaleka nejde, ten má úplně jiný cíl. Chce totiž získat mocný Beliarův artefakt z Adanova chrámu, kolem kterého si bandité vystavěli tábor. Zlatý důl je pouze magnetem pro zlatokopy ze všech koutů světa, které Raven využil k získání přístupu do starobylé krypty, jež se v dole nachází.

Bandite

Pokud se budete chtít do tábora banditů dostat, musíte splnit několik věcí. Tou první je získání zbroje banditů. Bez té se radši do bažiny ani neodvažujte. Pokud vás zmerčí nějaký bandita v jiné než banditské zbroji, ihned tasí meč a jde na vás. Právě takovým účelům, tedy odhalit někoho nepovolaného blízko tábora, slouží hlídka dvou banditů na kraji bažiny, kterou vede Sancho.

I když budete nosit zbroj banditů, přístup do tábora nemáte jistý. Nejprve totiž budete muset projít přes Franca, který postává na plácku před vstupem a který rozhoduje o tom, kdo bude moci dovnitř. Franco je vychcaný chlapík, jenž své místo "vnějšího komandanta" získal tak, že zabil svého předchůdce. Tím byl o poznání oblíbenější Fletcher, bývalý strážce ze Starého tábora.

Do tábora jsou vpouštěni noví lidé jen tehdy, pokud si to situace vyžádá. Například pokud se v táboře někteří lidé navzájem pozabíjí, nebo třeba pokud kopáči nešťastnou náhodou narazí na důlní červy a nestihnou utéct. O těchto věcech má přehled Ramon, strážce "brány" do tábora. Ten tyto informace předává právě Francovi, který pak případné zájemce pořádně ždímá.

Na vstup tak čekají například Edgor, lovec Logan či alchymista a sběratel bylinek Miguel. Kromě těchto lidí narazíte venku před táborem i na Toma, který se skrývá v jeskyni u lovce Logana. Tom se ukrývá před Estebanem a jeho nájemným zabijákem Juanem. Tom totiž velmi rád obchodoval s piráty. Mnoho lidí v táboře z jeho kšeftů těžilo, jelikož jim Tom obstarával potřebné věci. Ale Esteban vše zhatil, když poslal Juana, aby s těmito kšefty skoncoval. Piráti Angus a Hank za to zaplatili životem, Tom stihl utéct. Nyní se radši neukazuje v táboře.

Právě Esteban je hlavním člověkem v dolní části tábora banditů. On rozhoduje o tom, kdo z kopáčů získá povolení vstupu do zlatého dolu. Esteban mezi vyvolené kopáče distribuuje červené kamenné tabulky, které pak slouží jako propustka do dolu, kterou kopáči odevzdávají Thorusovi, bývalému elitnímu strážci ze Starého tábora. Mezi kopáči, kteří čekají na povolení na vstup do dolu, patří například Emilio, Finn či Lennar. Tito tři vám navíc mohou vylepšit vaši schopnost kopání zlata, čímž se vaše těžba zefektivní.

V dolní části tábora dále najdete také hospodu a kovárnu. Hospodu vede bývalý kuchař ze Starého tábora Snaf a jako pomocná síla se v ní uplatnila Lucia. Tato vnadná dívka dříve pracovala v přístavním nevěstinci v Khorinisu, ale tamější život ji již nebavil, a proto se rozhodla utéci s bandity do Jharkendaru. Za sebou nechala i Elvricha, tesařova učně, který do ní byl zamilovaný až po uši. Nyní vás může přiučit v obratnosti a prodává také nějaký alkohol.

K hospodě se váže ještě jedna zajímavost. V přízemí najdete zavřené dveře s důležitou zprávou povalující se na sudu vedle nich. Ve zprávě se píše o jistém Louovi, který zmizel v bažinách, pravděpodobně sežrán močálovými žraloky spolu s jeho klíčem od zamčené místnosti. A je to skutečně tak. Kousek na sever od vstupu do tábora, nedaleko Tomovy jeskyně a lovce Logana, můžete najít močálového žraloka, z nějž lze získat Louův klíč. Když se pak podíváte do Louovy komnaty v hospodě, najdete v truhle recept na supercloumák.

V horní části tábora pak najdete vstup do zlatého dolu a do Adanova chrámu. Také se tam nachází teleportační plošina. Mezi významné bandity ještě patří obchodníci Fisk a Scatty. Navštívit byste určitě měli i Crimsona, u nějž můžete vyměnit vytěžené zlaté hroudy za mince.

Načítám data ...
Nahoru