Mágové Vody

Mágové Vody, coby nejmoudřejší z mágů, rozhodli se přijít na kloub záhadným zemětřesením postihujícím ostrov Khorinis. Po pádu Bariéry proto vytvořili Kruh Vody, který měl mágy zastupovat v jednáních a obstarávat mágům vše potřebné. A to z jednoho prostého důvodu. Mágové se usadili na severovýchodě u obřích pyramidách po Stavitelých a zahájili zde obří vykopávky. Objev na sebe nenechal dlouho čekat. Zasypaný podzemní komplex s portálem do zapomenuté části ostrova, Jharkendaru.

Tam se také mágové uchýlí poté, co jim pomůžete otevřít portál. Saturas, hlava mágům Vody, vede celou expedici do ruin města Jharkendaru a i přes veškerou vaši pomoc vám nemůže zapomenout to, co jste provedli s rudnou haldou v Kolonii. Pokud jste ale mág, bude vás ochotně učit nové magické kruhy, stejně tak je ochoten přijmout do úschovy Beliarův dráp. Druhým nejvýše postaveným mágem je Vatras, který se stará o klid města Khorinis ze své kazatelny, kterou ale nakonec opustí poté, co bude z Jharkendaru odstaněno veškteré zlo a na jeho místo nastoupí mladý mág Myxir. Ten se jako první naučil číst texty Stavitelů a když se s ním dáte poprvé v podzemním komplexu do řeči, milerád vás naučí všechny tři typy písma.

Mágové

Vyznamným mágem je také Nefarius, který je velice zdatným mágem a vyzná se v nejrůznějších kouzlech, o která je ochoten se s vámi podělit, pokud ale ovšem vstoupíte do kláštěra mágů Ohně. Mág, který vás bude podporovat stejně jako v Kolonii je Cronos. Bývalý strážce rudy má o vás stále vysoké mínění a milerád se s vámi podělí o výbavu mágů Vody, která čítá kromě alchymistických přísad i pár pěkných zbraní. Mágové by bez lektvarů nemohli dlouho vydržet a ještě kratší chvíli by vydrželi nebýt zdatného alchymisty Riordiana, který se podobně jako ostatní mágové ujme vašeho vzdělání a bude vás školit v tajech alchymie. Posledním z mágů Vody je Merdarion, který dostal už v Kolonii na starost všechny ohniskové kameny, které jste pro mágy posbírali. Ty vám postupně předá a vy díky nim sprovozníte teleportační systém Stavitelů. Kromě toho vás bude učit jak zvýšit svoji magickou energii (manu).

Tak jako všechny postavy Jharkendaru nemají mágové Vody dalšího využítí a po splnění úkolů v Jharkendaru působí pouze jako statisté. Jediný Vatras je stále ochoten připojit se k vaší posádce při odjezdu do Irdorathu.

Načítám data ...
Nahoru