Piráti

Piráti sice jsou v datadisku Noc Havrana zcela novým společenstvím, ovšem ve svém táboře na severozápadním pobřeží ostrova Khorinis žijí odjakživa. I když jste se s nimi doposud nesetkali, jejich pověst straší všechny námořníky od Khorinisu až na pevninu. Stačil jediný pohled na černou vlajku s lebkou a překříženými kostmi a posádky obchodních lodí byly podělané hrůzou.

Tak to ovšem bývávalo před válkou se skřety. Nyní piráti zažívají ústup ze slávy. Časy se totiž změnily. S příchodem války rapidně ubyl počet lodí, které proplouvají khorinisskými vodami, a když už se jedna objevila, byla plná paladinů, proti kterým neměli piráti ani tu nejmenší šanci.

Hlavou této poměrně sympatické party chlapů je ostřílený mořský vlk Greg, na něhož můžete poprvé narazit již před branami města Khorinis, kam připlul, aby vyřešil pár svých nevyřízených záležitostí. Během jeho nepřítomnosti táboru pirátů velí Francis, který jinak plní roli pokladníka. Francis celé dny vysedává u Gregovy chatrče a sleduje ostatní při práci. Jeho vůdčí schopnosti jsou ovšem u bodu mrazu. V táboře se každý fláká, jedinou výjimkou je Henry.

„Já a mí chlapi jsme už celý léta postrachem vod kolem tohohle připitomělýho ostrova.”

Skip, pirát

Henry, chlapík s mohutnou obouruční šavlí za zády a velitel jednoho z nájezdnických oddílů, dohlíží na stavbu palisády při vstupu do tábora. Ta se staví kvůli válce s bandity. Piráti a bandité z východní bažiny spolu dříve měli, řekněme, obchodní vztahy. Rovnice je jednoduchá, piráti poskytovali převozní služby a bandité měli kopu zlata. Jenže od té doby, co bandité nezaplatili za poslední dodávku, jsou jejich vzájemné vztahy na ostří nože.

Piráti

Pirát Skip, který byl jedním z prostředníků obchodů, se pokoušel zjistit, co se stalo, nicméně sotva vkročil do bažiny, bandité na něj zaútočili. A nejen na něj, bandité útočí na všechny, co nevypadají jako oni. Nikdo z pirátů netuší, co zapříčinilo takové úzkostlivé chování hrdlořezů z močálu.

Skip sice vyvázl živý, stejné štěstí ovšem neměli Angus s Hankem, další dva chlapi, kteří banditům předávali výměnou za zlato zboží. Jednoho dne se měli setkat před táborem s nějakýma banditama za účelem předávky zboží, ovšem už se nikdy nevrátili. Dvorní zabiják jednoho z vrchních pohlavárů banditů, Juan, je chladnokrevně zabil.

Jako by piráti neměli dost starostí s bandity, musejí si dávat velký pozor na vyprahlý kaňon, který se rozléhá východně od jejich tábora. Kaňonu se piráti vyhýbají jako čert kříži. Žijí tam zákeřní ještěři, tzv. břitvy nebo břitovci, od kterých je radno se držet dál, chcete-li se dožít druhého rána. Problémem je, že v poslední době se tito ještěři čím dál tím víc přibližují k táboru a hrozí, že se jim do cesty někdo nešťastně zaplete.

O to, aby z kaňonu táboru nehrozilo žádné nebezpečí, se stará Morgan, velitel další nájezdnické skupiny. Tedy, měl by se starat. Když je Greg pryč, chrápe Morgan ve své boudě a provizorní velitel Francis jej nedonutí k ničemu. Nicméně jen co se vrátí Greg, tvrdě na to Morgan zaplatí. Do jeho bandy patří také zkušený lovec Krokodýl Jack, jenž je samozřejmě mistr v lovu krokodýlů. Ti se ale nedají moc jíst, takže loví to jediné, co ještě jakž-takž šmakuje - močálové krysy.

Mezi další důležité piráty v táboře patří Garett a Samuel. Pokud budete chtít u pirátů nakoupit nějaké zásoby, zastavte se právě za Garettem. Ten provádá téměř vše, jedinou výjimkou je kořalka. Tu můžete sehnat od druhého jmenovaného, pirátského paliče Samuela. Své zásoby Garett získává od svého kolegy Skipa, jenž čas od času jede do Khorinisu a přiváží spoustu užitečných věcí, jejichž část donedávna ještě provádal přímo banditům.

Suma sumárum jsou piráti příjemnou zastávkou na cestě datadiskovým příběhem. Ačkoli jsou někteří pořádní tlučhubové, na prosluněné pláži u táboráku s flaškou toho nejlepšího rumu je krásně.

Načítám data ...
Nahoru