Lovci

Lov patří mezi řemesla, která lidé ovládají už od pradávna. Jinak tomu není ani na ostrově Khorinis. Ba naopak, vzhledem k hojnému výskytu lovné zvěře a monster, z nichž může zkušený lovec získat cenné trofeje, se lov těší značné oblibě. Tedy, spíše těšil. Poslední vývoj událostí na ostrově jej poněkud dusí. Zánik magické bariéry nad vězeňskou kolonií způsobil příliv trestanců a kriminálníků do oblastí v okolí přístavní města, a aby toho nebylo málo, začali se zde objevovat i skřeti. Lov se tak stal snad i ještě více výdělečnější činností než dříve, ovšem za to také mnohem riskantnější.

Mezi lovci vyčnívá zejména Bosper, mistr loveckého umění z dolní čtvrti města. Těší se velkému respektu, jelikož zaučuje nové naděje do umění lovu. Sám už na lov příliš nechodí, jelikož je zaneprázdněný tréninkem svých svěřenců a správou svého krámu, kde prodává všemožné lovecké trofeje a potřeby. K Bosperovi se můžete zapsat do učení i vy. Díky tomu vám pak Bosper nabídne mnohem lepší výkupní ceny všech loveckých trofejí, což je oproti ostatním obchodníkům, kteří nabízejí ceny třetinové, značný rozdíl.

Na lov ovšem sem tam chodí Bartok, bývalý Bosperův učeň. Za drobný poplatek může jít s vámi. Doporučujeme toho na začátku hry využít, jelikož si přijdete ke slušné porci zkušeností, a pokud se naučíte i schopnost stahování kůží, vaše investice do Bartoka se vám několika násobně vrátí při jejich prodeji.

Za hradbami města toho však moc neulovíte, a proto se musíte vydat do divočiny, pokud chcete potkat skutečného lovce. Jeden takový žije kousek od města. Jmenuje se Niclas a žije vysoko na kopci nad severní branou. Tam našel relativní klid, pohodu a dobrý lovecký revír. Ačkoli nedaleko stojí maják obsazený bandity, "jeho" louka je vždy plná mrchožroutů. Loví však jen pro svou potřebu, aby měl co jíst a aby mu v noci nebyla zima.

Při vašich toulkách světem můžete narazit i na nefalšované lovecké tábory. Tedy spíše na to, co z nich zbylo. Ten největší stojí nedaleko krčmy Mrtvá harpyje. Několik stanů, ohniště a další lovecké příslušenství dává jasně najevo, že zde kdysi žili lovci. Nyní zde narazíte pouze na Dragomira. Ten sice lovcem je, ale v táboře přebývá jen náhodou. Původní majitelé odešli. Nejspíše to pro ně začalo být se zvyšující se hrozbou skřetího útoku až příliš nebezpečné, a tak odešli jinam. Sám Dragomir se řadí mezi zkušené lovce, má však drobný problém. Při lovu mrchožroutů v lese na severu při útěku před náhle se objevivšími nemrtvými ztratil svou kuši. Nyní si tak musí vystačit s mnohem obyčejnějším kouskem.

Lovem mrchožroutů a krysokrtů se z vás boháči nestanou. Pokud chcete vydělat skutečné jmění, musíte se zaměřit na jinou sortu monster. Samozřejmě platí přímá úměra: Čím náročnější je skolení nějakého monstra či zvířete, tím cennější takto získané trofeje jsou. Někteří obchodníci jsou ochotní zaplatit mnoho zlata za opravdu speciální trofeje. Třeba Lutero z horní čtvrti města Khorinis se dozvěděl o smečce chňapavců z Hornického údolí. Kdyby jen tak mohl mít drápy jejího vůdce, sběratelé trofejí by mu pomalu nohy líbali.

A je to právě Hornické údolí, kde si můžete přijít na opravdu zajímavé trofeje. Má to však své riziko. Se skřetí armádou na každém rohu můžete brzo skončit mrtví. Své o tom ví i dvojička Talbin a Engrom. Lovci, kteří přišli do údolí právě s vidinou pohádkových zisků, nyní však pláčou nad výdělkem. Místo toho, aby se topili ve zlatě, se nyní utápějí ve zmaru. Sedí u malého tábora u řeky nedaleko hradu a zoufají si nad způsobem, jak se dostat z bývalé vězeňské kolonie ven. Situace pro lovce je prostě až příliš nebezpečná.

Pokud se rozhodnete živit se lovem, rozhodně se dejte do učení k mistrovi Bosperovi. Nejen že díky tomu získáte důležité znalosti a schopnosti, Bosper od vás navíc bude vykupovat všechny kůže za plnou cenu narozdíl od běžných obchodníků, kteří vám budou nabízet pouze zlomek jejich hodnoty.

Oblíbená lovná zvěř

Mezi bestiemi, které obývají ostrov Khorinis, se nachází několik obzvláště oblíbených mezi lovci. Pojďme se podívat, proč tomu tak je.

Krysokrt - Z krysokrtů žádná lovecká trofej, o kterou by byl zájem, získat nelze. Loví se čistě pro maso a sádlo.

Mrchožrout - Stejný případ jako krysokrti. Mrchožrouti jsou oblíbeným cílem lovců, slouží však pouze jako zdroj obživy pří dlouhých toulkách divočinou.

Vlk - Vlčí kůže jsou žádaným zbožím, přestože vlků se ve hře vyskytuje poměrně hodně. Používají je hlavně lovci samotní jako nezbytnou výbavu svých stanů.

Číhavec - Číhavci obývají okolí řek a jezer. Mezi lovci nepatří mezi tu nejvyhledávanější lovnou zvěř. Získat z nich můžete drápy či kůži.

Chňapavec - Tito nebezpeční ještěři se stávají cílem opravdu zkušených lovců. Jejich drápy se prodávají opravdu dobře.

Trol - Obrovská trolí kůže vám u každého obchodníka zajistí slušný výdělek. Ve hře trolů ovšem mnoho není.

Černý trol - Zlatý grál lovců. Najít tuto bestii je samo o sobě obtížné. Částečně se zde hraje roli i štěstí, protože ve světě jich je opravdu málo. Ale jak jej skolit? Za kůži černého trola vám každý nabídne opravdové jmění.


Lovci stručně

Sídlo Najdete je všude možně v divočině.
Vůdce Každý je sám za sebe.
Lze se stát členem? Ano. Zapište se do učení k mistrovi Bosperovi.
Další info Nebezpečné povolání, může vám však přinést slušné zisky.

Seznam lovců

Jméno Lokace Krátké info
Bartok Město Khorinis -
Bosper Město Khorinis -
Dragomir Khorinis -
Engrom Hornické údolí -
Gaan Khorinis -
Gestath Hornické údolí -
Grimbald Khorinis -
Grom Khorinis -
Jergan Hornické údolí -
Niclas Kopec u města -
Talbin Hornické údolí -

Lovci v obraze

Načítám data ...
Nahoru