Měšťané

Měšťané

Měšťany bychom mohli rozdělit do tří skupin v závislosti na hodnotě jejich jmění. To se samozřejmě odráží v jejich chování, vzhledu, či vybavení jejich domů.

Ti nejbohatší žijí v opevněné horní části města. Řadí se mezi ně vlivní kupci, obchodující s cennými věcmi. Například s magickou rudou, vzácnými zvířecími trofejemi, zlatými či stříbrnými předměty atp. Jejich domy jsou zpravidla postaveny s jedními nadzemním podlažím. Mezi vybavení patří honosná křesla, krby, zdi jsou dekorovány obrazy s krajinnými výjevy a zvířecími trofejemi. Jejich lóže se nachází typicky v prvním poschodí, často se jedná po postel s nebesy. Zbylé své bohatství, jež není vystaveno oku návštěvníka, shromažďují do pečlivě zamknutých truhel, které jsou ovšem často ukryty na tajných místech.

To z nich dělá lákavou výzvu pro všechny zlodějíčky. Pokud jste obratní a dokážete odhalit tajné spínače v domech měšťanů z horní čtvrti, můžete se dostat k opravdu zajímavým předmětům.

Měšťané z horní čtvrti obvykle tráví své dny promedánováním se po "své" části města. Jen zřídkakdy se stane, že by některý z nich navštívil jinou oblast města. Pochopitelně všichni z nich jsou na své bohatsví patřičně hrdí a jakékoli setkání s někým pod jejich úrovní považují za nežádoucí. Najdete mezi nimi ovšem i výjimky. Takovou je třeba mladý a pohledný Valentino. Ten naopak chodí do chudší společnosti rád. Ovšem jen aby všem ostatním ukázal, jakému bohatství se opravdu těší. Není divu, že na něj má půlka města pifku.

Jediná rada pro styk s bohatými měštany zní následovně: V rámci obchodu mohou být dobří partneři. Tam ovšem vše končí. Tito lidé myslí hlavně na svůj vlastní zisk, nečekejte, že mezi nimi najdete nějaké přátele.

Větší šanci v tomto směru budete mít u střední vrstvy. Lidé z této části společnosti najdete zpravidla v dolní čtvrti města. Zde žijí zejména mistři řemeslných umění, putovní obchodníci, lovci a obyčejní spořádaní lidé. Jejich domy jsou již zařízené prostěji, nežijí v takovém luxusu jako boháči z horní čtvrti, na svém živobytí ale musí každý den tvrdě pracovat.

Lidé ze střední vrstvy udržují město v chodu. Provozují hospody, noclehárnu pro cestovatele či dobrodruhy a prodávají či nakupují na tržišti. Tito měšťané pro vás mají spoustu práce, za kterou se vám sice nedostane zase tak vysokých odměn, mnohdy vám však přinese něco více než jen zlato.

Poslední skupinou, o které bude řeč, jsou obyvatelé přístavní čtvrti. Tito lidé se snad ani nedají nazvat měšťany, jelikož se jedná vesměs jen o náplavu, kriminálníky, spodinu společnosti. Ano jsou mezi nimi i spořádaní lidé jako například kartograf Brahim, kovář Carl či stavitel lodí Graham, většina lidí zde si s sebou ale nese jistou kriminální minulost. Ať už vás mezi tuto vrstvu lidí zavede cokoli, buďte na pozoru. Lehce se vám totiž může stát, že vás budou chtít oškubat či okrást. Přepadení zde nejsou výjimkou. Není divu, jelikož tato část města nepatří mezi oblast stráženou městskou domobranou. Buďte vždy připraveni tasit zbraň, nikdy totiž nevíte, zda za rohem nečeká chlapík s dýkou v ruce.

Jakmile víte, co zhruba od lidí s daných skupin společnosti očekávat, bude se vám ve městě žít mnohem snadněji.

Měšťané stručně

Sídlo Město Khorinis
Lze se stát členem? Ano. Zapište se do učení u některého z mistrů a automaticky se stanete měšťanem.
Další info Tři základní vrstvy rozprostřeny do třech částí města.

Seznam měšťanů

Jméno Lokace Krátké info
Alrik Město Khorinis učitel
Alwin Město Khorinis -
Baltram Město Khorinis -
Bartok Město Khorinis -
Borka Město Khorinis -
Bosper Město Khorinis -
Brahim Město Khorinis -
Brian Město Khorinis -
Bromor Město Khorinis -
Canthar Město Khorinis -
Carl Město Khorinis -
Constantino Město Khorinis -
Coragon Město Khorinis -
Cornelius Město Khorinis -
Edda Město Khorinis -
Fellan Město Khorinis -
Fenia Město Khorinis -
Fernando Město Khorinis -
Gerbrandt Město Khorinis -
Gritta Město Khorinis -
Hakon Město Khorinis -
Halvor Město Khorinis -
Hanna Město Khorinis -
Harad Město Khorinis -
Ignaz Město Khorinis -
Jora Město Khorinis -
Kardif Město Khorinis -
Larius Město Khorinis -
Lehmar Město Khorinis -
Lucy Město Khorinis -
Lutero Město Khorinis - Horní čtvrť -
Matteo Město Khorinis -
Meldor Město Khorinis -
Orlan Mrtvá harpyje -
Regis Město Khorinis -
Rupert Město Khorinis -
Salandril Město Khorinis -
Sarah Město Khorinis -
Soudce Město Khorinis -
Thorben Město Khorinis -
Valentino Město Khorinis -
Zuris Město Khorinis -
Abuyin Město Khorinis -

Měšťané v obraze

Načítám data ...
Nahoru