Skřeti

V prvním díle jsme se se skřety setkali v relativně malé oblasti jižně od Starého tábora. Ačkoli pro obyvatele důlní kolonie jistou hrozbu představovali, byla jejich přítomnost upozaděna významnějšími událostmi lokálního charakteru. Nyní, po několika týdnech od pádu Bariéry, skřeti získali z Hornického údolí mnohem více. Prakticky se to jimi v údolí jen hemží. Tentokrát se ale nejedná o skřetí vesnici plnou "civilistů" spolu s ne příliš početnou skupinou bojovníků. Tentokrát se jedná o skutečnou armádu.

Rozhodnutí krále Rhobara vyslat na Khorinis jednotku paladinů s cílem zachránit těžbu magické rudy, stěžejního materiálu pro výrobu zbraní v boji lidí proti skřetům, s sebou na ostrov přineslo i posily z řad skřetů. Narazíte na elitní válečníky, šamany, řadové bojovníky a samozřejmě i na skřetí psy. Lidé v Hornickém údolí nejsou schopni skřetí armádě odolat. Jen hrad bývalého Starého tábora nese poslední odpor. Skřeti jej celý obklíčili a budují obléhací stroje. Jako obránci mají lidé na hradě určité výhody, ne však na dlouho, bez přístupu ven jim dochází zásoby.

Skřeti jsou výborně organizovaní, což se odráží i v jasné hierarchii jejich jednotek. Mozkem celého obléhání a útoku na Khorinis jsou skřetí šamani. Známý je zejména Hosh-Pak, který vede armádu v Hornickém údolí. Paladinové z hradu jej dokázali vystopovat a nyní plánují jeho likvidaci, která by dala skřetím plánům citelnou ránu. Vedoucí roli v armádě zaujímají i skřetí plukovníci, kteří mají na starost samostatné skupiny válečníků.

Skřeti ovšem neoperují pouze v Hornickém údolí, ale začínají pronikat i do oblastí v okolí samotného přístavního města, druhého významného strategického bodu na ostrově. Zdá se tak, že jejich cílem není jen přerušit těžbu magické rudy na Khorinisu, ale celý ostrov vyhladit. Mezi obyvateli města se šíří zvěsti o setkání se skřety v okolních lesích, které mají logicky za následek paniku. Tu se snaží uklidňovat královské síly posílené o paladiny přímo z kontinentu. Městské hradby jsou sice pevné a bytelné, ale na jak dlouho skřety udrží?

Hůře jsou na tom obyvatelé žijící mimo město, zejména farmáři. Tito lidé se nemohou schovat za žádné hradby, při troše štěstí mohou nanejvýš utéci do města. Ačkoli lze skřetí útok očekávat, nikdy se na něj nelze připravit. A statek navíc jen tak opustit nelze. Lidé na farmách tak pracují každý den s hrozbou útoku na paměti. Rozhodně se nejedná o žádný planý poplach. Právě farmáři totiž jsou nejčastějšími svědky výskytu skřetů v okolí města.

Faktem je, že skřeti vyslali do této oblasti své průzkumné jednotky či malé oddíly válečníků, aby pokud možno nepozorovaně zmapovaly situaci. Narazit tak můžete na skřetího bojovníka v lese u Lobartovy farmy, či malou skupinu za Akilovým statkem. Tu vede dokonce elitní skřetí válečník a narazíte v ní i na skřetí psy.

Ve hře můžete narazit na skutečně různorodou plejádu skřetů, přičemž drtivá většina bude vůči vám nepřátelská. Pokud se se skřetem setkáte v brzké fázi hry, není ostudou utéct. Abyste se jim postavili a přemohli je, budete muset podstoupit notnou dávku tréninku.

Skřeti stručně

Sídlo Zejména Hornické údolí, časem častěji i v okolí přístavního města
Vůdce Hosh-Pak
Lze se stát členem? Ehm... Ne.
Další info Mrtvý skřet, dobrý skřet!

Skřeti v obraze

Načítám data ...
Nahoru