Ženy

Ostrov Khorinis obývají z pochopitelných důvodů zejména muži. Vzhledem k dlouholeté existenci nyní již bývalé trestanecké kolonie, která zajišťovala království přísun magické rudy z místních dolů, byli na ostrov posíláni zejména muži, aby zvládli fyzicky těžkou práci v dolech. Muži hráli prim také mimo vězeňskou kolonii. Pro udržení pořádku na ostrově plného kriminálníků a s neutichajícím námořním provozem byla logicky potřeba posílená stráž. Všechny tyto faktory a mnohé další poslaly ženy do značné menšiny. Zůstaly zde pouze farmářky, manželky či matky. Tím výčet rolí žen a jejich významu ve světě Gothic 2 končí.

Nejvíce žen najdete v přístavním městě. Zde se většinou po boku svých můžu starají o chod domácností a pořádek v domech. Jen pár jich opravdu vyčnívá. Tak třeba taková Sarah, nebojácná obchodnice se zbraněmi. Aktuálně ji najdete u jejího stánku na tržišti. Sarah však má problém, kterým není nikdo jiný než její konkurent Canthar. Tento údajně vlivný obchodník vyrazil zkusit štěstí na okolní farmy, po svém návratu však chce svůj původní stánek zpět, čehož se snaží dosáhout ne příliš čestným způsobem. Bohužel má na své straně všechny ostatní obchodníky, snad i protože to jsou muži, čímž pokus Sarah o podnikání končí za mřížemi.

Místem s nejvyšší koncentrací žen je přirozeně nevěstince Červená lucerna. Toto místo patří mezi nejfrekventovanější části přístavní čtvrti města. Scházejí se zde lidé všech různých vrstev, jen aby strávili noc s některou z perel tohoto domu neřesti, který vede pochopitelně muž, Bromor. Krásky Nadja, Vanja a Sonja poskytují zákazníkům služby možné i nemožné, což můžete na vlastní kůži zažít i vy, máte-li u sebe dostatek zlatých. Každá z nich by však svůj život trávila jiným způsobem. Zvlášť v době, když provoz přístavu ustrnul na bodu mrazu, což samozřejmě má výrazný dopad na množství nových zákazníků.

V přístavu ještě můžete narazit na Eddu, která každý den vaří výbornou rybí polévku, a obchodnici s rybami Feniu, Halvorovu ženu. Nedaleko tržiště pak vede jakousi noclehárnu pro dobrodruhy Hanna (název hotelu). Hanna je poněkud zvláštní žena. Za prvé přímo za svým recepčním pultem má zamčený vchod do stok, kde sídlí zlodějská gilda. Údajně o tom neměla ani tušení. Za druhé - věc s mapou pokladu.

Mnoho žen najdete samozřejmě na farmách. Tam vykonávají klasické ženské práce jako zajištění stravy pro rolníky či úklid, někdy dokonce samy pracují na polích, avšak pouze na fyzicky ne tak náročných činnostech. Za všechny zmiňme například Hildu, ženu farmáře Lobarta, Sekobovu ženu Rosi či Theklu, postarší paní vedoucí krčmu na Onarově farmě. Zejména pak Thekla stojí za povšimnutí, jelikož vám může uvařit svůj speciální vývar, jímž můžete trvale posílit svou sílu. Ovšem samozřejmě ne zadarmo, musíte si ho patričně zasloužit.

V divočině pak můžete narazit na Sagittu. Ta žije ve své jeskyni v lese severně od Sekobovy farmy. Straní se lidí, a i proto ji ostatní považují za podivínku či dokonce za čarodějku. Když je však farmářům nejhůře, vyhledávají pomoc jejích léčitelských schopností. Faktem je, že Saggita se vyzná v bylinkách a dokáže z nich připravit různé hojivé či léčivé lektvary. I přes ten odpor "normálních" lidí se jedná o příjemnou ženu, jejíž schopnosti se budou hodit i vám.

Nejvýše však ze všech žen na ostrově Khorinis vyšplhala Cassia. Žena tajemná jako Xardasova věž totiž stojí na vrcholu zlodějské gildy. Svou pozici ženy vedoucí skupinu ne příliš dobře vychovaných mužů si musela získat svými schopnostmi. Jedná se totiž o výbornou kapsářku, která dokáže obrat kohokoli o cokoli. Jejímu umění zcela jistě pomáhá i její vzhled. Tato pohledná dáma totiž má čím zaujmout a moc dobře ví, jak toho využít ve svůj prospěch.

Ženy stručně

Sídlo Farmy, přístavní město
Další info Starají se o domácnosti, vaří, uklízí a provozují nejstarší řemeslo.

Seznam žen

Jméno Lokace Krátké info
Babera Sekobova farma -
Cassia Město Khorinis -
Fenia Město Khorinis -
Gritta Město Khorinis -
Hanna Město Khorinis -
Hilda Lobartova farma -
Kati Akilova farma -
Lucy Město Khorinis -
Maria Onarova farma -
Nadja Město Khorinis -
Rega Sekobova farma -
Rosi Sekobova farma -
Sagitta Khorinis -
Sarah Město Khorinis -
Sonja Město Khorinis -
Thekla Onarova farma -
Vanja Město Khorinis -

Ženy v obraze

Načítám data ...
Nahoru