Žoldáci

Žoldáci jsou v Gothicu 2 skupinou mužů pod vedením Leeho, kterou si na svou ochranu najal velkostatkář Onar. Jádro tohoto uskupení vzniklo již v důlní kolonii, kde žoldáci ochraňovali mágy Vody a jejich plán útěku z útrob magické bariéry. Když bariéra nakonec opravdu padla, nikoli však mágy plánovaným způsobem, vyvedl Lee své muže ven z údolí. Když poté prohlásil, že jedině vzájemná soudružnost je může udržet naživu, většina mužů jej poslechla. Brzy se ukázalo, že Lee měl pravdu. Netvralo dlouho a uprchlí trestanci si našli novou obživu. Velkostatkář jim platí, aby chránili jeho farmy před královskými vojáky z města. Většina lidí by do toho šla s Leem i dobrovolně a zadarmo, ale Onar jim dává jídlo, žold a střechu nad hlavou. Navíc alespoň mohou zabít čas, než se naskytne nějaká příležitost jak pláchnout z tohoto mizerného ostrova.

Lee jako bývalý generál královského vojska budí mezi muži přirozenou autoritu. Se svýmu vůdčími schopnostmi dokáže své lidi udržet na uzdě. Ačkoli po zuby ozbrojených žoldáků je na farmě více než farmářů, nikdo si netroufne na sedláky vztáhnout ruku. A pokud ano, bude se muset zodpovídat Leemu a zatáhnout tučnou pokutu. Když vezmete v potaz, že tito lidé jsou odsouzení zločinci, násilníci či vrahové, daří se Leemu udržovat pořádek až nečekaně dobře. Samozřejmě určité drobné incidenty se odehrály, ale většinou jen mezi žoldáky.

Někteří z nich totiž začínají být netrpěliví, jelikož Leeho vyčkávací strategie jim nepřináší žádnou zábavu a ani práce pro Onara není příliš záživná. A tak si mnozí krátí čas souboji mezi sebou. Jedná se pouze o tréninkové boje, které mají určitá pravidla, aby při nich nikdo nezařval. Jejich účelem je mimojiné také zůstat v kondici a být připraven na případný skutečný boj.

Mezi žoldáky narazíte kromě Leeho na další staré známé tváře. Cord zůstal věrný svému řemeslu z dob Kolonie a trénuje muže v boji, Cipher stále obchoduje s trávou z bažin, ačkoli má momentálně problémy s krádežemi svého zboží, Wolf na druhou stranu nemá do čeho píchnout, jelikož důlních červů je v okolí farem málo a na výrobu zbrojí mají žoldáci kováře Benneta, a Gorn? Gorn byl chycen paladiny a poslán zpět do údolí.

Setkáte se ovšem i s řadou nových lidí. Většina z nich patří do Sylviovy skupiny. Sylvio, jenž údajně nosí magickou zbroj, a jeho muži byli dříve součástí žoldácké armády, která na jihu bojovala proti skřetům. Nějak se dozvěděli, že Lee potřebuje lidi, tak vyrazili na Khorinis. Sylvio pak souhlasil, že Lee zůstane velitelem, nicméně nyní se proti němu snaží jeho muže nenápadně poštvat. Tento nespoutaný chlap by nejradší vzal útokem farmy v blízkosti města, přepadal vojenské hlídky a loupil, dokud jsou královské síly soustředěny na Hornické údolí. Lee se však zásadně postavil proti tomu, jelikož je to dle něj ta nejhorší věc, co by mohli žoldáci nyní udělat.

Spousta mužů však Sylvia stále poslouchá. Patří mezi ně zejména Bullco, chlap, který leze na nervy snad úplně všem, je však až příliš silný, než aby se mu někdo dokázal postavit. Dále pak Sentenza, jenž většinu dne postává u vstupu na statek a obtěžuje nově příchozí, nabubřelý Raoul či budižkničemu Fester. Není divu, že nikoho ze Sylviovy sebranky muži, jenž si prošli důlní kolonií, nemají zrovna v oblibě. Jarvis dokonce chce, abyste některé z nich trochu uklidnili tím, že jim upravíte fasádu.

Žoldáci stručně

Sídlo Onarova farma
Vůdce Lee
Lze se stát členem? Ano. Musíte získat respekt mezi žoldáky.
Další info Ochraňují Onarova pole před domobranou a plánují útěk z ostrova.

Seznam žoldáků

Jméno Lokace Krátké info
Alvares Akilova Farma -
Bennet Onarova Farma -
Bullco Onarova Farma -
Buster Divočina -
Cipher Onarova Farma -
Cord Onarova Farma -
Dar Onarova farma -
Engardo Akilova farma -
Fester Onarova farma -
Gorn Onarova Farma -
Jarvis Onarova farma -
Khaled Onarova farma -
Lares Město Khorinis -
Lee Onarova farma -
Raoul Onarova farma -
Rod Onarova farma -
Sentenza Onarova farma -
Sylvio Onarova farma -
Torlof Onarova farma -
Wolf Onarova farma -

Žoldáci v obraze

Načítám data ...
Nahoru