Gotha

Vůdce Gorn
Důležité osoby Errol, Garik, Raik

Stejně jako Trelis, je i Gotha ve válce, ovšem na druhé straně barikády. Starý známý Gorn, který městu velí, sice zaútočil na Thoruse jako první, ovšem nemůžeme mu to mít za zlé, snaží se jen bránit říši a překazit Thorusův tajemný plán.

Pokud si vzpomínáte na to, jak Gotha vypadala posledně, zcela jistě také vidíte tu změnu. Ponurá, temná atmosféra je pryč, trává šustí v lehkém vánku, sluneční paprsky dopadají na celé údolí. Na první pohled vše vypadá mnohem lépe než dříve. Pod tímto pozlátkem se ale skrývá tvrdá realita války. Cestu od Montery lemují zakrvácené mrtvoly a velká dřevěná palisáda oznamuje počátek tábora válečníků pod Gothou, který zde vyrostl, aby pojmul všechny válečníky Gornovy armády.

Není divu, že právě cesta od Montery je takovým způsobem bráněná. Útok od Faringu nehrozí, ale před Monterou, která je hlavním sídlem skřetů včetně samotného Kana, je nutné mít se na pozoru každou vteřinu. Velitelem tábora je chlapík jménem Raik. Je to férový, oddaný bojovník, který ovšem řeší problém se Thorusovým špehem v táboře. Je jím jeden z jeho kapitánů, Lazarus.

Když místo k Monteře půjdete k Faringu, čeká vás naprosto klidná procházka narušená jen několika vlezlými gobliny. A také tam na poli narazíte na Garika a jeho polní arénu. Garik totiž dostal od Gorna za úkol vytrénovat několik chlapů pro armádu. Určitá rozhodnutí ve hře vás mohou zavést do situace, kdy absolvujete boj v aréně z každým z Garikových bojovníků.

Na závěr je ještě třeba zmínit strážce brány na vnitřním hradním nádvoří, Errola. Ať už se budete snažit dostat ke Gornovi jakkoli, bude vám tento chlap stát v cestě. Pokud zrovna nebude chtít nehoráznou sumu zlata, budete mu muset dělat poslíčka. A když ve hře provedete taková rozhodnutí, která se Gornovi opravdu nebudou líbit, doprovodí vás tento sympaťák do vězení.

Načítám data ...
Nahoru