Silden

Vůdce Anog
Důležité osoby Meryl, Anton, Jurgen

Silden, město ležící na severozápadě Myrtany, je vaším vstupním bodem do děje datadisku Forsaken Gods. Právě v Sildenu se totiž probíráte po událostech v úvodním videu.

Silden má z hlediska války mezi Gornem a Thorusem výhodnou polohu. Ze severu ani ze západu mu žádné nebezpečí nehrozí a na jihu je relativně chráněn spojeneckým městem Geldernem. Avšak ani to nestačí, aby bylo město ušetřeno od hrůz války. Mezi sildenskými obyvateli se šíří strach a hrozba skřetích útoků číhá i v tomto zapadlém koutě světa na každém kroku. Dennodenně totiž přicházejí zprávy o brutálně přepadnutých karavanách, mrtvých obchodnících a ztrátách materiálu. Skřeti potřebují rudu a zásoby pro svou armádu a nechtějí za to ani trochu platit. Povětšinou slabě ozbrojení kupci jsou pro ně snadným cílem.

Hlavní slovo v Sildenu má bývalý rebel Anog. Ten sídlí nejvíce "nahoře", v nejstřeženější části města. Tam se kromě jeho sídla nachází i kovárna a svatyně. Pokud budete chtít Anogovi prokázat svoji oddanost, budete muset získat doporučení od alespoň pěti lidí. Teprve poté vás Anog zasvětí do celého dění.

Zajímavým místem je Antonův hostinec. Nejenže v něm Anton čas od času poskytuje nocleh skřetům, za což později zaplatí, ale najdete tam také jeho ženušku Isabellu, která je tak oddaná Myrtaně, že se celé oddala tlučhubovi Barnabasovi, který navíc ještě Antonovi nezaplatil za nocleh.

Dalším zajímavým chlapíkem ve městě je Cornelius, alchymista, který trpí poměrně pokročilou fází sklerózy, a mimo město nepochybně narazíte na bláznivého chovatele ptáků, který momentálně dělá těžkou hlavu Oelkovi, jehož dům je díky tomuhle bláznovi hnízdem desítek ptáků.

Za zmínku stojí v Sildenu ještě místní aréna, kde můžete svést celkem tři boje s místními více či méně dovednými válečníky.

Načítám data ...
Nahoru