Vengard

Vůdce Lee
Důležité osoby Hanz, Immanuel

Vengard, město všech měst, hlavní město celé Myrtany a město nejvíce zasažené velkou válkou se skřety. Všechny tyto přívlastky si Vengard kdysi zasloužil, v současné době bychom na něm ovšem ani jeden nenalezli. Město je sice po pár letech křehkého míru relativně celé opraveno, ale vůbec nevypadá jako pýcha Myrtany. Ve městě žije málo obyvatel a z toho mála je opravdové minimum z nich důležitých.

Ve Vengardu vládne Lee, váš starý známý a bývalý generál armády Rhobara II. Snaží se své lidi držet od hrůz války a to nejen vojensky, ale i obchodně. Lee totiž zakázal jakýkoli obchod s válečnými oblastmi. Lee doufá, že se problémy války nějakým způsobem vyřeší samy. Opírá se o svého generála Hanze, což je ovšem poměrně prchlivý chlapík. Když k němu přijdete s návrhem o pomoc Gornovi ve válce, jen naštvaně vzpomíná všechny ty hrdiny včetně legendárního Bezejmenného, aniž by si uvědomil, že právě stojí před ním.

Mezi další zajímavé postavy města patří obchodník Hubertus, který ve Vengardu tráví se svou ženou, která touží po nákupech ve Faringu, dovolenou. No, věděli bychom o lepších místech, kam si jet odpočinout, než do nedávno téměř zničeného města. Dovolená, nedovolená, Hubertus si od práce neodpočine ani tady. S Leem sice neobchoduje, ale Thorusův tábor zásobuje dřevem. Ne náhodou nosí oblek Hashishinů, sám totiž říká, že mu je jedno, zda ve válce zvítězí Gorn nebo Thorus, hlavně že se bude obchodovat.

Na hradním nádvoří, které je mimo jiné stráženo důležitým Theodorem, narazíte ještě na další dva chlapíky. Edigius, alchymista, se snaží namíchat mocný lektvar, který by toho, kdo jej vypije, udělal tím nejsilnějším člověkem v Myrtaně. Nejenže po vás bude chtít, abyste získali recept na tento lektvar od Cornelia ze Sildenu, ale ještě vás pošle na nebezpečnou misi za účelem zisku přísad. Námaha se ovšem vyplatí. Druhým chlapíkem je kovář Jacob, který čas od času opravuje Leeovým vojákům zbroje. Je také milovníkem kořalky a té se mu přes Leeho zákaz dostává pramálo. Je tedy na vás, abyste mu pomohli.

Co se Vengardu týče, je třeba ještě zmínit chlapíka, kterého potkáte kousek za Vengardem po cestě na Ardeu. Prohlašuje, že je syn bývalého krále Rhobara II., a chce, abyste ihned odstranili Leeho, aby mohl převzít trůn. Hrdina se s ním vypořádá po svém, tedy údajný synek skončí na čepeli jeho meče.

Načítám data ...
Nahoru