100 znalostí Prastarých na 1.úrovni

Tip sepsal F3NR1R s pomocí Aradana a lupusvenetuse.

Začínáte Gothic 3 a chtěli byste mít co nejvíce dovednostních bodů? Pokud máte alespoň trochu orientaci po mapě, tento návod vám pomůže získat schopnost Rychlé učení, která vám přidá každým postupem na úroveň o 1 dovednostní bod navíc, již na prvním levelu.

Abyste si mohli koupit abilitu, potřebujete alespoň 5 DB, kde uděláte jeden level, je na vás. Já doporučuji osvobodit Ardeu (když jsem to začátku hry neudělal, hra se mi zbugovala a nešly číst knihy). Získáte tak mapu světa z Bosse a plno zbraní na prodej a 1400/1500 zkušeností. Taky doporučuji zaběhnout za Lesterem, jak po vás chtěl Diego.

Několik obecných rad:

  • Na nákup schopnosti Rychlé učení budete potřebovat 5000 zlaťáků, po cestě berte, co najdete (hodně pomáhají zbraně z Ardey, bedna za arénou v Monteře).
  • S prvním levelem jste lehké sousto pro každou potvoru, vaší výhodou je ale sprint. Zacházejte s ním rozumně, pokud vás nikdo nepronásleduje, udržujte si staminu alespoň na polovině. Celé se to dá proběhnout bez jediného zásahu, když vás potvory někde zaseknou, skákejte. Nezapomeňte se občas vyspat, aby se stamina rychle doplňovala.
  • Do Varantu doplavte z Cape Dunu (směr Lago), nedostanete tak (zatím) zkušenosti za cestu do Varantu.
  • Obchodníci, kteří prodávají tabulky, mají náhodně generované zboží. Před rozhovorem s nimi hru uložte, pokud nenabízí 2 tabulky, hru nahrajte a zkuste znovu.

Lokace, kde se dá získat celkem 100 Ancient Knowledge:

Ardea /+5 AK; celkem AK = 5/
V domě napravo od sochy Innos v druhém patře je kniha na podstavci +5 AK po přečtení, nic těžkého.
Trelis /+15 AK; celkem AK = 20/
V centru města knihovna s knihou +5 AK. Poblíž najdete obchodníka jménem Khabir, který vám s radostí vygeneruje 2x +5 AK tabulku.
Geldern /+10 AK; celkem AK = 30/
Poblíž arény má svůj dům obchodník Mirzo, prodává 2x +5 AK tabulku.
Gotha /+5 AK; celkem AK = 35/
"Nemrtví prd ví", proběhněte městem až na poslední nádvoří, tam v jednom z domů najdete knihu +5 AK.
Braga /+5 AK; celkem AK = 40/
V jediném dvoupatrovém domě v přízemí je kniha +5 AK.
Nomádi poblíž Bragy /+5 AK; celkem AK = 45/
Najdete je podle mapy v jeskyni (tyto jeskyně jsou označeny na mapě třemi tečkami). Stojí jim tam vytesaný kamen +5 AK.
Mora Sul /+20 AK; celkem AK = 65/
Mora Sul je bohatá na obchodníky, Faesul a Ilja vám rádi nabídnou své zboží.
Nomádi u Mora Sul /+10 AK; celkem AK = 75/
Opět tři tečky na mapě západně od Mora Sul skrývají nomády. Jejich řady doplňuje vodní mág Merdarion. Ten vás s radostí uvítá a poskytne vám +10 AK tabulku! Zapamatujte si toto místo, Merdarion vás totiž později naučí i abilitu learn quickly!
Mora Sul chram /+5 AK; celkem AK = 80/
Prastarý chrám jižně od Mora Sul. Je značen na mapě. V odkrytých místnostech najdete vytesaný kamen +5 AK.
Dva ohniví golemové u Mora Sul /+10 AK; celkem AK = 90/
Najdete je západně od Mora Sul. Pozor, tuto tabulku nebude lehké získat. Nesmí vás zasáhnout svým Fireballem, proto sprintujte až k nim, dokud je nedonutíte utočit na blízko, jak se za vámi rozběhnout, seberte tabulku a upalujte pryč. Mezi nimi leží na zemi tabulka +10 AK.
Ruiny u Mora Sul /+5 AK; celkem AK = 95/
Jen pár vteřin běhu jižně od golemů se v ruinách nachází místnost, kde najdete ležet +5 AK tabulku.
Klášter /+5 AK; celkem AK = 100/
Cesta do kláštera je dlouhá, vyražte severo-východně od Sildenu až se dostanete k průsmyku. V Nordmaru se držte cest a dávejte pozor na šamany goblinů. Až dorazíte do Monastery, vydejte se do jejich "katakomb" podle obrázku.

Pokud se chcete vyhnout cesty do Nordmaru jen kvůli 5AK, můžete získat reputaci v Cape Dun a přečíst si tam knihu, popřípadě pročesat ruiny ve Varantu. Nebudete už ale po splnění questů na prvním levelu, respektive neručím za to, že se ve Varantu ještě další tabulky nachází.

Závěr:

Nyní máte 100 AK, prodejte co můžete, abyste získali 5000 zlaťáků a zaběhněte si za Merdarionem pro vaši vytouženou abilitu, popřípadě si schovejte save pro vaše další postavy. Zde je můj závěrečný screenshot:

Načítám data ...
Nahoru