Trial

Modifikace v kostce

Autor

Alistair

Modifikace pro

Gothic

Hodnocení

3/10

Velikost

12.6 MB

Download

WoG.de (anglická verze)

The trial je mód do Gothica 1. Vžíváte se do role velitele skupiny, jež stanul před soudem. Soudní proces je též vlastní hra, jelikož jak soudkyni vyprávíte, co se stalo, zároveň hrajete. Podle úvodního rozhovoru hrajete buď za strážce s obouručákem nebo templáře s lukem. Stejně tak začínáte buď za setmění nebo za úsvitu.

S výběrem postavy se také liší vaše taktika. Templář je mistr v luku, takže své nepřátele oddělávejte z bezpečné vzdálenosti. Výhodou této taktiky je relativně rychlá eliminace nepřátel s lukem či kuší, kteří se vyskytují na těžko přístupných místech. Naopak strážce je mistr obouručního meče. Nepřátele ničí jako na běžícím páse, ale objeví-li se lučištník, začíná hodně přítuhovat.

Vzhledem k velikosti módu, nemůžeme čekat nějaké divy. Odehrává se na malém nezměněném kousku světa Gothica 1.

Začínáte v lovecké chatrči a spolu s vámi další dva bojovníci. Vaším úkolem je zachránit tři velvyslance a dovést je k této chatrči. Celá lokace módu se hemží lidskými nepřáteli. Samotní však těžko projdete. Dvěma mužům po vašem boku můžete rozkázat, aby něco dělali. Každá taková skupina má svého vůdce, s kterým můžete vést rozhovor, získat nějaké informace a udílet mu rozkazy. Takový vůdce má jako jediný nad sebou nápis, když se na něj zaměříte. Když mu něco přikážete, váš pokyn se zároveň přenese na ostatní muže ve skupině. Tak tedy jaké rozkazy můžete zadat? Např: "hlídej okolí chatrče", "zajisti most", "zajisti jeskyni" atd.

Je zbytečné psát nějaký návod. Prostě běžte, rozkazujte a mlaťte. Dejte si pozor na nečekané přepady. Jakmile pak dovedete posledního vyslance do chatrče, objeví se opět soudní proces, po němž se hra spustí znovu od začátku.

Screenshoty

Instalace

Pro instalaci jakékoli modifikace pro Gothic 1 doporučujeme vyhradit si speciální instalaci samotného Gothica. Modifikaci poté nainstalujte a spustěte skrze GothicStarter.exe v adresáři hry /System.

Načítám data ...
Nahoru