Arcania: A Gothic Tale se mění na Arcania: Gothic 4

Sekce: Arcania: Gothic 4 / Vydáno: 30.3.2010 12:56 / Autor: El Kamil / Zdroj: gothic.phx.pl / Trvalý odkaz
Velmi pozoruhodná událost vyšla na povrch. O videích z Arcanie publikovaných na tiskové konferenci polského distributora CD Projekt, jsme vás již informovali. Polské fanstránky také přišly se zprávou, že Arcania byla prezentována jako "Arcania: Gothic 4".

Dnes byla tato informace oficiálně potvrzena přímo JoWooDem, respektive jeho Community Managerem.

No je opravdu zajímavé, co se okolo čtvrtého dílu série Gothic děje. JoWooD pravděpodobně chce s tímto názvem odstartovat marketingovou kampaň Arcanie, která by se snad již měla pomalu rozjíždět, jelikož hra vyjde pravděpodobně na přelomu léta a podzimu.

Nový název je také ovšem velmi pozoruhodný. Původní název Arcania: A Gothic Tale si v komunitě již "sedl" a hráči si na něj zvykli. Nicméně nový název Arcania: Gothic 4 působí jako dort od pejska a kočičky. Pokud má navíc Gothic 4 být podtitul, tak to je podle našeho názoru opravdu špatný vtip.

Co je na tom nejvíc zarážející, je chování hlavního vydavatele - JoWooDu, který už snad půl roku do světa nevydal ani "ň". A těch pár zajímavých informací se pak hráči dozvídají od lokálních vydavatelů atp.

Pro rekapitulaci přinášíme ještě přehled všech dosavadních názvů dalšího Gothica. A že jich nebylo málo...

1) Gothic 4
2) Gothic 4: Genesis
3) Gothic 4: Arcania
4) Arcania: A Gothic Tale
5) Arcania: Gothic 4
Načítám data ...
Nahoru