České recenze Arcanie: Eurogamer 6/10, Tiscali sedm

Sekce: Arcania: Gothic 4 / Vydáno: 15.10.2010 18:11 / Autor: El Kamil / Trvalý odkaz
Dva přední české herní portály Eurogamer.cz a Games.cz představily své recenze Arcanie. Zatímco třístránková recenze na prvně jmenovaném portálu vám Arcanii představí opravdu ze všech úhlů, recenze na Games.cz příliš profesionálně nepůsobí, protože nejenže poměrně krátká, ale dokonce se v ní vyskytují faktické chyby (mizení vegetace není bug, pane redaktore :)).

Tak či tak, na Games.cz si Arcania vysloužila sedmičku, přičemž autorům se nelíbila hlavně technická nedodělanost hry. Eurogamer.cz k mínusům přidal slabé zastoupení RPG prvků a přílišnou linearitu. Oba portály pak ocenily zejména grafiku herního světa, hudbu a příběh. Eurogamer.cz hodnotí šestkou a jeho závěrečný verdikt je následující:

Zatímco technické potíže mohou vyřešit budoucí patche, co se už nezmění, je minimum RPG prvků, nečekaně omezený herní svět a velmi lineární náplň, která spíše než Gothic připomíná Fable. Zdejší svět je sice pohledný a hudebně krásně podbarvený, soubojový systém také zabaví, loot je dobrý a příběh překvapí, ale hra je to v jádru jen lehce nadprůměrná, i kvůli tuctovým úkolům a pro fanoušky minulých dílů přílišnému zjednodušení. Bohužel.
Načítám data ...
Nahoru