10 let s Gothicz.net

Sekce: Obecné, internet / Vydáno: 2.5.2014 10:37 / Autor: El Kamil / Trvalý odkaz
Zní to až neuvěřitelně, ale naše fanstránka slaví deset let od svého založení. Zatímco ve světě lidí se nejedná o příliš zásadní milník, ve světě herních fanstránek a komunit je to jiné kafe. Když jsem na jaře roku 2004 ještě jako středoškolák začal vytvářet tento web, rozhodně jsem neočekával, že o deset let později budu psát tento článek.

Ačkoli nyní je času na tvorbu webu již méně a hrám neholduju zdaleka tolik jako dříve, jedno dnešek a období před deseti lety spojuje. Při tvorbě Gothicz webu jsem vždy spojoval koníček tvorby webu jako takového a své oblíbené hry. Psát o Gothicu mě baví stejně jako přidávat nové webové funkce. Motivace neustále něco vylepšovat, která se ovšem často ukázala jako kontraproduktivní, jelikož vyústila v ještě více nedokončených a rozpracovaných věcí, během let stále posouvala web kupředu. Vznikaly nové sekce, staré se upravovaly, články přepisovaly a doplňovaly, a tak to v podstatě funguje dodnes. A já pokaždé doufám, že "tohle" je už opravdu ta poslední předělávka :). Vždy se ovšem objeví něco, co by šlo vylepšit.

Aktuálně pomalu probíhá aktualizace sekcí Gothic 2 a Gothic 3 do podoby, jakou měly mít už dávno. Rozpracované jsou rozšíření a doplnění všemožných článků o frakcích, lokacích, postavách atp. Do toho chystáme nové funkce, které se budou týkat zejména fanartu, rádi bychom také začali být více aktivní v oblasti modifikací. Jelikož fanart a modifikace aktuálně drží web a komunitu nad vodou. Hry Gothic již všichni dohráli nespočetkrát, nový Gothic v dohledné době nevyjde, přesto však na naše fórum stále chodí množství lidí, někteří už ani ne tolik kvůli Gothicu jako kvůli lidem. Za ta léta se kolem stálých členů vytvořila komunita lidí, bez níž by web už dávno ležel v zapomnění.

Rád bych na tomto místě při této příležitosti opět vyzvihl všechny, kteří se nějakým způsobem podíleli na chodu Gothic komunity. Ať už to jsou ti, kdo píší novinky přímo na web, či ti, kteří organizují a řídí fórum, což je kolikrát náročnější práce než vlastní publikování, všichni si zaslouží obdiv za svůj příspěvek k chodu této komunity. I když jsem web na začátku zakládal sám, již brzy se stal nespravovatelným v počtu jednoho člověka. Nyní chod komunity řídí více lidí, a tak si po dopsání tohoto článku můžu dopřát třeba měsíc volna bez starosti, že by se to tu zřítilo.

Takže "Díky" všem a "Vše nejlepší" našemu oblíbenému webu. Snad nám to tu ještě nějakých pár dalších let vydrží.

Při této příležitosti by nás zajímalo, jak jste se vy dostali k této Gothic komunitě. O své příběhy se můžete podělit na fóru.Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2019 TOPlist

Jsme na Facebooku Jsme na Twitteru
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru