GDC přinesla rozruch do vod Arcanie

Sekce: Arcania: Gothic 4 / Vydáno: 18.3.2010 16:17 / Autor: El Kamil / Zdroj: worldofgothic.de / Trvalý odkaz
Zhruba před dvěma týdny jsme vás informovali i konferenci GDC, kde údajně měla být prezentována Arcania. Nakonec nejspíš nebyla, prezentován byl pouze Vision engine, na kterém je Arcania založena.

Součástí prezentace, kterou můžete shlédnout v tomto videu (thx Kofi), byla i krátká ukázka (přibližně v desáté minutě) hry "Ravensdale" od Spellboundu (vývojáři Arcanie). Zajímavostí také bylo, že ve videu je u této hry vidět ikonka Arcanie a také některé předváděné oblasti odpovídaly jistým screenům, které se kdysi dávno objevily na netu a které byly zprvu považovány právě za obrázky z Arcanie, což bylo později dementováno.

Toto se samozřejmě (zejména v německých kruzích) postaralo o velký rozruch. Fanstránka WoG.de dnes přišla s objasněním, který podal Andreas Speer ze Spellboundu.

Je Ravensdale nový projekt Spellboundu?
Chtěl bych to trochu objasnit. Ravensdale už existuje již od doby, než vůbec začal vývoj Arcanie. Tento prototyp byl jedním z důvodů, proč JoWooD pro Arcanii vybral právě Spellbound.

A od té doby leží prototyp někde "stranou"?
Ravensdale nebylo nikdy "zahozeno", bylo bohužel odloženo stranou. Sice není úplně "tady", ale nikdy nebylo "úplně pryč".

Existují nějaká spojení mezi Arcanií a Ravensdale?
Ravensdale nemá s Arcanií nic společného kromě toho, že Arcania je založena na stejné technologii.

Uslyšíme ještě někdy v budoucnu o Ravensdale?
Jelikož se nyní blíží vývoj Arcanie ke konci a Spellbound musí jako každý vývojář zajistit nějaký další projekt, bude Ravensdale zase více na očích.

Takže Spellbound nyní pracuje na dvou RPG projektech?
Ne, tak to není. Prototyp Ravensdale byl dále vyvíjen jen na pozadí naším Research týmem, z čehož profitovala také Arcania.


Takže tolik k Ravensdale a troše rozruchu okolo Arcanie. Doufáme, že se spíš brzy konečně dočkáme nějakých informací o skutečné Arcanii.
Načítám data ...
Nahoru