1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Best Screen je zpět!

Obnovujeme rubriku Best Screen, ve které hledáme zajímavé screenshoty z her Gothic. Máte nějaký takový kousek u sebe? Pošlete jej nám.

Číst více

Kai znovu skládá hudbu

Kai Rosenkranz, skladatel hudby k prvním třem dílům série Gothic a k první části Risen, znovu skládá hudbu. Na Kickstarteru se mu povedlo vybrat potřebné finance, díky nimž se na jeho novém albu Journey Home objeví i skladby s tématikou her Gothic.

Číst více

Piraně pracují na novém RPG

Jmenuje se ELEX a zrovna byly spuštěny oficiální stránky. Najdete tam popis zasazení hry, informace o frakcích, bojovém systému, herním světě a ještě něco navíc.

Číst více

10 let s Gothicz.net

Zní to až neuvěřitelně, ale naše fanstránka slaví deset let od svého založení. Zatímco ve světě lidí se nejedná o příliš zásadní milník, ve světě herních fanstránek a komunit je to jiné kafe. Když jsem na jaře roku 2004 ještě jako středoškolák začal vytvářet tento web, rozhodně jsem neočekával, že o deset let později budu psát tento článek.

Číst více

Ti, kdo vytvořili Gothic

Představujeme členy vývojového týmu Piranha Bytes, kteří stáli u vzniku naší oblíbené herní série. Tým začal fungovat v roce 1997 a od té doby samozřejmě doznal řady změn. Někteří lidé odešli, jiní zase přišli. Tak mrkněte, kdo vyvíjí hry v západoněmeckém Essenu nyní...

Číst více

Jak to všechno začalo

Vznik série Gothic je vskutku zajímavý příběh. U založení Piranha Bytes byli pouze čtyři lidé, vývoj trval čtyři roky. Kde se vůbec vzal název "Gothic", jak vznikala hudba a proč vyšel místo datadisku ke Gothic 1 druhý díl? Odpovědi na to a mnohem více se dozvíte v sérii článků a interview věnované historii série Gothic.

Číst více

Čtyři přátelé v komiksu

Před vydáním prvního dílu série Gothic byl ve spolupráci s vývojáři z Piranha Bytes vytvořen oficiální komiks, který mapuje setkání čtyř přátel hlavního hrdiny v khorinisském žaláři a jejich další epizodní příběh v Kolonii. Komiks jsme pro vás přeložili do češtiny, takže si toto unikátní dílo můžete také užít.

Číst více

Novinky - Série Gothic

Bude pokračování série Gothic?? | 21.9.2016

Na tuto otázku odpovídal Björn Pankratz, programový ředitel Piranha Bytes. (Za info THX Farflamovi) ... Více

Novinky ohledně Kaiova hudebního alba | 25.6.2016

Jsou to téměř už dva roky, co Kai Rosenkranz, známý skladatel z Piranha Bytes, úspěšně ukončil svou kampaň na Kickstarteru. Fanoušci mu tehdy na jeho nové album, které mělo obsahovat i prvky série Got ... Více

Games.cz vás vyzkouší, jak dobře si pamatujete hry Gothic | 29.5.2016

Tuzemský herní portál Games.cz si pro v rámci své vědomostní série Hádej hru připravil kvíz zaměřený na sérii Gothic. Celkem dvacet otázek vás otestuje skrz na skrz, tak neváhejte a vyzkoušejte se. K ... Více

Další novinky
Série Gothic: Informace o nové hře od Piranha Bytes 27.5.2016 Více
Série Gothic: Nová hra od PB má být víc "Gothic" než byl Risen 1.9.2015 Více
Série Gothic: OLOG či Speedrun - Nové výzvy v hrách Gothic 9.7.2015 Více
Série Gothic: Tvůrci série Gothic oznámili ELEX - post apokalyptické RPG 5.7.2015 Více
Série Gothic: Kai Rosenkranz úspěšně ukončí svou kampaň na Kickstarteru 19.9.2014 Více
Série Gothic: Best Screen - Nové kousky 18.9.2014 Více
Série Gothic: Best Screen - Nejlepší screenshoty 11.9.2014 Více

Více novinek v archivu

Anketa

Vyberte nejlepší povídku soutěže Zlatý Diego 2016.

Vybraný fanart

Načítám data ...
Nahoru