Vize z tužky a barev

Vydáno: 20.3.2011
Překlad: El Kamil
Zdroj: Spirit of Gothic

Jedním z důležitých lidí byl samozřejmě také Ralf Marczinczik, který se podílel na uměleckém zpracování již prvního dílu série Gothic. Jeho práce nám přinesla vzhled většiny monster a úžasné krajiny a budovy.


Ahoj Ralfe, jak jsi se poprvé setkal s Gothicem?
Ralf: Je to plus minus měsíc přesně 10 let (originální článek byl publikován asi o rok dříve, pozn. překladatele), co jsem poprvé přišel do kontaktu s Piranha Bytes. Tehdy jsem se zase ocitl v jedné situaci, kdy jsem musel leštit kliky Bochumských reklamních agentur, abych dal dohromady peníze na nájem. A měl jsem štěstí, že jsem chodil do společné kanceláře firem ArtDepartment, BetterDay, PiranhaBytes a EffektiveMedia (z nichž později vzešel ne příliš šťastný následovník PHENOMEDIA AG) a zrovna všechny firmy potřebovaly nějakého kreslíře pro své projekty. No měl jsem štěstí!

Pirahna Bytes tehdy tvořili čtyři lidi v maličké kanceláři s takovýma jízlivýma zářivkama na stropě, v jejichž světle každý z nich vypadal extrémě nezdravě. Tehdy za grafickou část zodpovídal Mike Hoge. Všechny plány a skicy, které jsem pro Gothic 1 vytvořil (mezi nimi i 1,5m x 1,5m velkou mapu světa!), vznikly v úzké spolupráci s ním, Alexem Brüggemannem a Stefanem Nyulem a představovaly první vizualizaci toho, co o pár let později měl být Gothic.

Práce to byla dobrá a včas zaplacená. A po dvou měsících jsem byl se svou prací jako první hotový.
Co tě na nápadu hry nejvíce fascinovalo?
Ralf: Co se mi na Gothicu 1 velmi líbilo, bylo to uzavřené zasazení. Okamžitě jsem si vzpomněl na mix z Carpenterova Útěku z New Yorku (viz CSFD) a z raných filmů Sergia Leoneho s Clintem Eastwoodem. A protože jsem tam našel spoustu referencí, mohl jsem se do toho světa hned ponořit a nechat jej kousek po kousku růst před očima pokaždé, když jsem dostal nové informace o příběhu.
Tehdy také vznikla komunita World of Gothic, kdy jsi ji objevil?
Ralf: Až při mé práci na Gothic 3, no jo, stydím se. Již dříve jsem věděl, že se tu vyvinula velmi živá komunita, ale jako každý, kdo není zrovna typický hráč RPG, jsem tam příliš času netrávil.

Ale při vydání Gothica 3 viděli Piraně (a já tehdy patřil k nim) enormní poptávku po vysvětleních a komentářích ke hře. A po svém prvním intenzivním týdnu na fóru jsem tomu kouzlu bytí součásti komunity a psaní příspěvků úplně podlehl. Také jsem zjistil, že pro fanoušky lze udělat více než dřív.

Zapadl jsem mezi vás poměrně rychle a ta oboustranná důvěra pro mě byla obrovskou motivací při obstarávání exkluzivních materiálů atp. A taky to je zábava, když můžete sami hýbat davem a přiblížit fandům tu marketingovou mašinerii, o kterou se do té doby příliš nezajímali.
Ovšem nyní je Gothic historií. Co děláš dnes?
Ralf: Dnes jsem opět ilustrátorem a grafikem na volné noze. Sem tam mám štěstí a mohu pracovat na větších projektech (např. pro Ubisoft) nebo vyvíjím vlastní hry a aplikace pro iPhone a podobné platformy. Pokud mi chcete kouknout přes ramena, podívejte se na mou stránku www.comixfactory.de. Snažím se tam případným zájemcům ukázat svou práci ze všech možných úhlů a rád tam také zodpovím otázky případně pomohu, budu-li moci.
Na závěr ještě jedna otázka. Jak vidíš budoucnost her?
Ralf: Myslím, že herní konzole budou získávat stále větší podíl na trhu. PC jsou stále ještě neporazitelné u browserových her, ale ryzí herní konzole budou pravděpodobně stále menší. To se mi líbí, protože dlouhé instalace a konfigurace mi opravdu nebudou chybět. Spousta her v blízké budoucnosti celkem jistě nabídne pravé 3D rozhraní, což zejména u RPG a first person akcí povede k ještě lepším herním zážitkům. A to se mi líbí.


Koncepty od Ralfa Marczinczika
Výběr ze návrhů, které Ralf vytvořil pro Gothic 1. Prohlédněte si celou galerii na World of Gothic.


Koncepty od Ralfa Marczinczika
Další Ralfovy artworky k G1 najdete na jeho osobním webu.
Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2024 TOPlist

Jsme na Facebooku
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru