Svobodný důl

Hlavní lokace

Lokace
  1. Přehled
  1. Místo výměny
  2. Starý tábor
  3. Starý důl
  4. Nový tábor
  5. Svobodný důl
  6. Skřetí vesnice
  7. Bratrstvo Spáče

Svobodný důl je jedním ze dvou dolů v Kolonii, v nichž se aktuálně těží magická ruda. Patří Novému táboru a rozléhá se na nejzápadnějším cípu hornického údolí. Své jméno získal podle faktu, že lidi v dole pracují proto, aby se dostali na svobodu. Nový tábor neobchoduje s králem jako Rudobaroni, takže magická ruda mu je zdánlivě k ničemu, ale to je opravdu jen zdání. Ruda ze Svobodného dolu se shromažďuje pro mágy Vody na velké haldě v hlavní jeskyni tábora. Ti pomocí její energie chtějí odpálit magickou bariéru a dostat se ven.

Narozdíl od Starého dolu, má tento důl i svou povrchovou část, tzv. kotlinu. Pokud chcete začít těžit rudu, začínáte právě tam, a teprve až se osvědčíte, vpustí vás dovnitř, kde je práce fyzicky i psychicky mnohem náročnější.

Kotlina je v podstatě pořádná jáma v zemi. Kolem jejího obvodu od vrchu až dolů vedou různé ochozy, na nichž se rube ruda a na volných místech stojí dřevěné chatrče. Šéfem kotliny je žoldák Okyl, který se svou bandou chlapů střeží vchod do dolu. Žoldáků je v kotlině skutečně hodně, není divu, nebezpečí, že jednoho dne přikluše chamtivý rudobaron Gomez se svojí armádou ze Starého tábora, hrozí neustále.

Rudu v dole těží rudaři. Je to těžká dřina, ale většina z nich tvrdí, že práce je tam lepší než ve Starém táboře. Jejich vůdcem je chlapík jménem Swiney. A jak už to u takových vůdců bývá, celé dny postává, vyhuluje a dává pozor na to, jestli vše probíhá v pořádku. Což mu samozřejmě většina rudařů nikdy neodpustí.

Ve vnitřní části dolu toho příliš zajímavého k vidění není. Hlavně z toho důvodu, že se tam dostanete až v době, kdy bude obsazena lidmi ze Starého tábora. Po zřícení Starého dolu se totiž Gomez uchýlí k zoufalému kroku a přepadne Svobodný důl tajným průchodem.

V rámci převzetí dolu zpět se vydáváte do nitra dolu v barvách Nového tábora a po boku se svalnatým žoldákem Gornem. Pozor si musíte dát hlavně na důlní červy. Ti se zde vyskytují v silnější bojové verzi, která má pořádně tvrdý pancíř. Dokonce tak tvrdý, že vám z něj žoldák Wolf vyrobí skvělou zbroj.

V nejzazší části dolu narazíte na skřetího otroka Tarroka. Tento skřet vám pomůže s výrobou Ulu-mulu, skřetího znamení přátelství, které když budete nosit, žádný skřet na vás nezaútočí. A přesně to se hodí, když zrovna potřebujete projít vesnicí plnou skřetů do Spáčova chrámu.

Svobodný důl je bezesporu zajímavé místo. Ovšem je trochu škoda nevyužitého prostoru ve vnitřní části dolu před jeho napadením Starým táborem.

Svobodný důl v obraze

Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2024 TOPlist

Jsme na Facebooku
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru