Výbava zdarma nejen do začátku hry

Pokud jste šikovní a znáte ty správné triky, můžete si ve hře přijít k nejednomu skvělému předmětu. A to mnohdy zcela zdarma.

Zbroj hned ze začátku hry

Jak získat hned ze začátku hry pro váš slabý charakter nějakou zbroj? No není ani tak těžké jako nákladné. Celkem dobrá se dá koupit od Fiska, obchodníka ze Starého tábora. Stojí ale pěkný peníz (500 nugetů). Ale doporučuji si na ni našetřit, pokud chcete být silnější. I slabá ochrana této zbroje jde v boji poznat. Skolíte tím i silnější příšery, které byste tak normálně nezvládli. Např. ještěrky či vlky zabijete už dost brzo. Investice se vám tak mnohonásobně vrátí ve zkušenostech. Další zbroj můžete koupit třeba od templářů, jež střeží vchod do tábora v Bažinách. Záleží na vás.

Zbroj ZDARMA / Hospoda na jezeře v Novém táboře

Nechce se vám platit velké peníze za zbroj od Fiska? Máme pro vás řešení. Zaskočte do Svobodného dolu a před jeho branou vyhledejte chlapíka jménem Swiney. Prokecněte ho a nabídněte své služby kopáčům. Zcela ZDARMA jen tak od řeči vám dá své rudařské kalhoty. Nemají sice velkou ochranu, ale ze začátku hry se to dost hodí. No a zadarmo? Byli byste blbí, kdybyste odmítli. Nicméně vypadat jako rudař a vydávat se za něj, má ještě další výhodu. Do hospody na jezeře v Novém táboře mají vstup zdarma jen banditi a rudaři. Stačí když bude mít na sobě onen rudařský oděv a máte vstup zdarma. Stačí říci, že jste rudař. Obyčejně totiž musíte platit vyhazovači 100 nugetů, takže výrazně ušetříte.

Dobrá výbava do začátku hry

Dostaňte se na hrad (při Thorusovi proběhněte s vytasenou zbraní - normálně vás pustí) a vyprovokujte nějaké strážce (obr. 1). Běžte na sráz (obr. 2) a skočte dolů (s vytaseným mečem a kousek nad zemí začněte šermovat - přežijete). Stráže skočí za váma a na rozdíl od vás se zabijí (obr. 3). Stačí je obrat a máte skvělou výbavu. Dejte si jen pozor, abyste takhle nezabili nějakou questovou NPC postavu, či potřebného učitele.

Obr.1Obr.2Obr.3

Výbava strážce Jackala

Jackal je strážcem ve Starém táboře. V honosné těžké zbroji stráže hlídá distrikt tržiště. Určitě jste si všimnuli, že nosí pěkné zbraně. Těžký samostříl - zranění 90 - a jednoruční sekera Kostilam - zranění 54. Vskutku krásné kousky, které mohou zdobit i váš inventář a to už i v první kapitole!

Jak na to? Jednoduše. Je potřeba mít dost síly, dobrou zbraň a nebýt totální amatér v boji. Pokud mám být konkrétní, tak sílu přes 50, zbraň nejlépe Drtič kamene (nepředpokládám, že budete mít ze začátku hry něco lepšího), ale mělo by stačit i Žihadlo krvavé mouchy, které má například Lefty z Nového tábora, a být alespoň expert v boji s jednoručními zbraněmi (to vše dohromady se dá zvládnout do šestého levelu).

Pak už stačí vyhledat Jackala a mlátit ho hlava nehlava (obr. 1, obr. 3). Je pravda, že vás sejme (obr. 2) na jednu nebo dvě rány, ale vy mu uberete značnou část zdraví. Vezme si od vás rudu, ale zbraň vám nechá a hlavně si nedoplní zdraví! Takže vstaňte, vylečte se a zmlaťte jej znovu. Tak to opakujte až do doby, než padne, kolikrát to bude, záleží jen na vašich schopnostech. Nakonec ho samozřejmě oberte o jeho věci a rudu, co vám vzal.

Obr.1Obr.2Obr.3

Jenom si dejte pozor na stráže na hradbách. Když spatří, jak Jackala skolíte, začnou po vás střílet z kuše, což je poněkud nepříjemné. Proto je lepší ho sejmout někde mezi chatrčemi, aby to ostatní strážci neviděli.

Načítám data ...
Nahoru