Základní informace

Gothic 3 Forsaken Gods je RPG hra, která byla vydána 21.listopadu 2008. Hru vyvinulo indické studio Trine Games a vydal rakouský vydavatel JoWooD. Jedná se tedy o první část série Gothic, na které se přímo nepodíleli vývojáři z Piranha Bytes. Forsaken Gods je samostatný datadisk pro Gothic 3 a nepotřebuje tedy ke hraní původní G3. Navazuje na události G3 a plní roli mostu mezi ním a dalším pokračováním série - Arcania: A Gothic Tale.

Příběh

Datadisk Forsaken Gods se odehrává dva roky po ději Gothica 3. Hráč brázdí z původního světa pouze mírný pás Myrtana. Ledový Nordmar a poušť Varant nejsou součástí hry. Hlavním cílem datadisku je sjednostit rozpolcenou Myrtanu a zažehnat hrozbu další války. Více o příběhu si můžete přečíst na stránce Příběh.

Konec Piranha Bytes

Gothic 3 Forsaken Gods se sice zakládá na enginu G3 a práci Piranha Bytes, němečtí vývojáři se na něm ovšem již dále nepodíleli. Začátkem roku 2007 totiž ukončili letitou spolupráci s JoWooDem, který poté držel všechna práva na další pokračování série Gothic 3. Piranha Bytes místo toho začali vyvíjet nové RPB jménem Risen, o kterém se více dočtete na fanstránce Risen.cz.

Minimální systémové požadavky

Minimální Doporučené
Procesor Pentium 4 / AMD CPU 2 GHz Pentium 4 / AMD CPU 3 GHz
Paměť RAM 1 GB RAM 1.5 GB RAM
Grafická karta 128 MB 3D grafická karta ATI X1600 nebo GeForce 6800 a lepší s alespoň 256 MB
Systém Windows 2000/XP/XP64 Windows 2000/XP/XP64
Pevný disk 4.6 GB volného místa 4.6 GB volného místa
Zvuková karta kompatibilní s DirectX 8.1 kompatibilní s DirectX 8.1
DirectX verze 9.0c a vyšší verze 9.0c a vyšší
Načítám data ...
Nahoru