Bojový systém

Boj na blízko

Boj s pěstmi - Tuto zbraň nosíte pořád při sobě a nic nestojí, nemá žádné nároky. S touhle zbraní se můžete bránit i útočit, ale moc škody protivníkovi nenatropí.

Boj s mečem - Hned na začátku hry máte základní meč a základní skill. Meč samozřejmě způsobí větší újmu na zdraví než pěsti. U základního skillu docela trvá přechod mezi útočnou a obrannou fází.

Boj se dvěma meči - Výhodu boje se dvěma meči poznáte v okamžiku, když bojujete s více jak dvěma protivníky.

Boj se štítem a mečem - Když štítem zblokujete ránu, můžete okamžitě zaútočit. Jednoduché, účinné, vyžaduje skill.

Boj s holemi - Délka hole vám pomáha udržet si nepřítele od těla. A když má v sobě hůl nějakou tu magickou kulišárnu, tak je to velice užitečná zbraň.

Boj s obouručnými zbraněmi - Tyto zbraně způsobují vysoké poškození. Pohyb s nimi není nic lehkého, tudíž útok zabere hodně času a je třeba mít fyzičku.

Útok

Každý protivník je jiný - a každý má jiný styl boje. Musíte podřídit svůj styl boje svému soupeři (nebudte přece bojovat se skřetím válečníkem stejně jako s mrchožroutem a naopak). Postupem času se naučíte vnímat protivníkovu řeč těla, např: Když se oponent chystá tvrdě udeřit, je nejlepší odpověď rychlý útok.

kliknutí pravého tlačítka myši

rychlý útok

kliknutí levého tlačítka myši

standardní útok

držení levého tlačítka myši

tvrdý útok

držení pravého tlačítka a kliknutí levého tlačítka

rychlý útok z bloku / speciální útok

držení pravého tlačítka a držení levého tlačítka

zabít protivníka ležícího na zemi

výskok a levé tlačítko

útok ve výskoku

držení pravého tlačítka

blok


Boj na dálku

Luk - Od počátku byl luk vnímán jako nástroj k lovení a k boji na dálku. Vyžaduje zvýšení skillu, aby byl přesnější a účinější. Pamatujte, že když míříte na vzdálenější cíl, tak luk nemůžete mít zaměřený přesně na oběť, stačí trochu zvednout a...

Pokud podržíte levé tlačítko myši, začnete natahovat tětivu víc a víc, což dodá šípu větší sílu.

Kuše - Trefit cíl s kuší je jednoduší než s lukem. Šipka vystřelená z kuše má rovnější a delší dráhu než šíp vypálený z luku. Stačí jen zamířit a pálit.

Zabíjení protivníků

Když porazíte člověka nebo skřeta, nebude mrtvý, jednoduše jen omráčený. Je pouze na vás jestli ho dorazíte, nebo ho necháte žít (pokud už se rozhodnete nějakého skřeta nebo člověka zabít, tak ať vás nikdo nevidí). Pamatujte, že člověk či skřet má přátele, kteří ho budou chtít pomstít, zvířata žádné přátele nemají Příšery, zvířata a jiná verbež jsou zabiti okamžitě, nikdy nejsou omráčeni.

Načítám data ...
Nahoru