Ben Erai

Vůdce Sancho
Důležité osoby Vasco, Campa, Lukar

Ben Erai, pravděpodobně druhé město na vašich cestách Varantem. Ben Erai leží ve stínu hor, provrtaných tuleny, ve kterých se těží zlato. Samozřejmě všichni obyvatelé Ben Erai, si úzkostlivě chrání svůj majetek a nedovolí nikomu cizímu jít si narubat nějaké ty zlaté nugety.

Celá vesnice je pod správou obtloustlého Sancha, kteří řídí nejen Ben Erai, ale pomocí příkazů i nedaleké Lago. Sancho sám není kdoví jaká autorita. Už jen to, že někteří z jeho lidí se proti jemu samotnému bouří a obchodují z jeho majetkem. Takovým předním Sanchovým odpůrcem je Lukar, který postává jen kousek od Sancha a tváří se neuvěřitelně loajálně.

Naopak naprosto neotřesitelnou loajalitou trpí třeba takový Navaras, který hlídá vstup do dolů. Jako první věc, kterou udělá je, že vás pošle za Sanchem pro nějakou práci. Jinak není Navaras nikterak zajímavou osobou. Tedy až na tu výjimku, že umí naučit ovládání dvou zbraní.

Podobným zapřísáhlým hassasinem je lovec nomádů Campa, který sedí kousek od města, u nádrže s vodou. Tento lovec je opravdu neschopný, protože mu dělá problém víc nomádů, než v Ishtaru a Mora Sul dohromady. Osobně si myslím, že sám o sobě by toho moc nenalovil, protože je žalostně slabý.

„Buď budeš kopat krumpáčem, sejmeš všechny najednou, nebo budeš krást.”

Lukar, hashishin

Sanchův tajný odpůrce je i otrokář Vasco, který je ale na rozdíl od Lukara, naprosto věrný Zubenovi a hassasinům. Při jedné z jeho cest byl napaden červy, kteří mají nedaleko Ben Erai údolnou jeskyňku a je jich tam opravdu víc než dost a Vasco z nich má naprosto oprávněný strach.

Poslední významným obyvatelem Ben Erai je alchymista Eusebio. Ten kromě přípravy elixírů, lektvarů a jedů rád zkouší připravit různé druhy alkoholu. Pro příklad snad postačí jeho dryák, na který potřebuje deset pouštních kaktusů.

Načítám data ...
Nahoru