Braga

Vůdce Nafalem
Důležité osoby Diego, Bernado, Luca, Jose

Braga je pravděpodobně první štací každého poutníka, který přichází z Myrtany do Varantu. Není to ani tak město jako spíše městečko nebo oáza. Nicméně i přesto zde najdete dobrý záchytný bod pro vpád do dění v poušti.

V Braze řeší dvojí trable. Prvně tribut pro Zubena. Tufail, bývalý předák města, totiž selhal při výběru tributu. Přepadli jej nomádi a vše ukradli. Tím byl jeho osud zpečetěn. Z Ishtaru proto přišel jeden ze Zubenových Černých mágů, aby na výběr tributu dohlédl osobně. Tufail na to doplatil "jen" vyhazovem z Bragy. Nyní je na vás, abyste pomohli vybrat tribut znovu. Někteří z obchodníků přitom bez potíží zaplatí, jiní se budou cukat a je jen na vás, jak to vyřešíte.

Druhým problémem, který tíží hashishiny v této malé oáze, jsou nomádi. Ti se ukrývají všude kolem, hlavně v ruinách, které obklopují Bragu. Jose, místní otrokář, vás za každého zabitého vůdce nomádů tučně odmění. Malira a Taklara zabít můžete tak či tak, jelikož se jedná o nomády, kteří sešli z poklidné cesty a stihnul je hněv Beliarův. Ti útočí bez rozdílu na každého. Asaru, který se svými lidmi žije v kopcích poměrně daleko na západ od Bragy, je pak již přátelštější a můžete se rozhodnout, zda jej pro hashishiny zlikvidujete, či s jeho pomocí osvobodíte město. Hashishini na něj ovšem mají pifku. Unesl jim totiž perlu jejich města, půvabnou krásku a svůdnou tanečnici Ailu.

„Existují jen dva důvody, proč bys tu měl být. Buď chceš moji hlavu nebo se k nám zamýšlíš přidat.”

Asaru, nomád

Pozornost byste měli v Braze věnovat i hashishinovi jménem Luca. Ten vám může výměnou za pár kůží temných chňapavců vyrobit lehkou hashishinskou zbroj, která vám poskytne potřebnou ochranu vůči nesnesitelnému horku, které panuje všude v poušti. Za normálních okolností by vám zbroj prodal rovnou, ovšem žádnou nemá. Všichni lovci, kteří pro něj pracovali, se chytili do nástrah nomádů v ruinách.

Dalším zajímavým individuem je Bernado, hashishin, který v Braze prodává zbraně. Zajímavý se ovšem stane až poté, co zjistíte, že tajně obchoduje s nájezdníky v ruinách. On dodává zbraně, lupiči štědře platí. Takový obchod ale vychází jen do doby, než na to někdo přijde. Je opět jen na vás, zda to s Bernadem ututláte nebo s tím půjdete za nejvyšší instancí v Braze, Nafalemem.

Nedaleko Bragy narazíte v ruinách na dalšího známého, mága Vody Riordiana. Hledá tam všechny možné odkazy Prastarých - kamenné tabulky, artefakty a jiné takové cennosti. Ovšem vybral si poněkud nebezpečné místo. Hashishini a ani nájezdníci mu nedají spát a chce po vás, abyste jej doprovodili k Asaruovi.

V neposlední řadě v Braze narazíte na starého známého Diega. Ten dle svých slov jen trochu čmuchal okolo. Doneslo se k němu, že se kolem potulují nějací temní chňapavci, a tak si chce trochu zalovit. Když půjdete s ním, snad si alespoň trochu připomenete staré časy v Kolonii.

Načítám data ...
Nahoru