Klan kladiva

Vůdce Tjalf
Důležité osoby Ingvar, Reto

Hammer Clan má podobně bohatou historii jako Fire Clan. Z členů Hammer Clanu se odedávna stávali ti nejlepší kováři a taviči rudy. Hammer Clan leží na úpatí jedné z nejvyšších hor Nordmaru, ve které je pec, která možná pamatuje i samotný vznik světa. Právě díky ní a znalostem svých předků jsou stále kováři z Hammer Clanu žádání po celé zemi a za některé se nebojí zaplatit ani samotný vládce pouštních Hassasinů, Zuben.

Současným nejlepším žijícím kovářem je Ingvar. Ingvar měl už ale párkrát na kahánku, když na horskou slévárnu zaútočili skřeti. Ingvar unikl jen tak tak a může dál předávat umění mistrů. Záleží jen na vás, jestli toho využijete. Kromě Ingvara a ještě pár dalších kovářů je tu tvůrce zbrojí Stejnar. Už při prvním rozhovoru se vás zeptá na zbroj a stejně tak vás za ním pro zbroj pošle Thorald z Fire Clanu pro zbroj. Kromě zbrojí zná Stejnar i pár způsobů jak kovat zbraně, o které se s vámi rád podělí.

Hammer Clan měl kdysi i dalšího vynikajícího kováře Pedara. Jeho učedníkovi zadal Pedar těžký úkol, který musel splnit jakožto součást testu k poznání tajemství tavičů rudy. Jeho žák úkol nepřežil a Pedar proto dobrovolně odešel z tábora a žije stranou, kus od Wolf Clanu, nad hrobkou válečníka Ejnara.

„Každý, kdo umí držet sekeru, je srdečně vítán.”

Tjalf, náčelník klanu

Kvůli problémům se skřeti v horské slévárně byli povolání všichni volní válečníci ze všech klanů. Vůdcem skupiny válečníku se stal Reto, který v momentě vašeho příchodu plánuje útok ze dvou směrů. Pro tuto příležitost dostane na pomoc válečníka Motta, se kterým máte napadnout slévárnu bočným vstup z údolí.

Těžko by se daly kovat zbraně bez dodávek rudy a železa, o které se stará vrchní prospektor Hauke, který vás hned zastaví a doufá, že nesete zprávy od ostatních prospektorů, kteří by měli v nedaleké jeskyni těžit rudu.

Posledními postavami v táboře jsou strážný Rovold, který vás uvítá při příchodu do tábora, řekne vám něco málo o klanu a bude značně překvapen, že vám nic nebude říkat jméno nejlepšího taviče rudy, Ingvara. Druhou postavou je válečník alkoholik, Ugolf. Ugolf si libuje v pití a v rudě. Po špatné zkušenosti s nejsilnějším pitím jménem Tunnelrumber, se bude snažit nechat vás pití také vypít. Není to nic příjemného.

Načítám data ...
Nahoru