Klan Ohně

Vůdce Kerth
Důležité osoby Lee

Klan Ohně je zřejmě tím nejstarším klanem v Nordmaru a jeho historie sahá do dob pradávných, kteří stavěli veliké chrámy. Do doby, kdy Innos seslal na zemi žezlo Varantu. Zakladatelem klanu byl válečník Akascha, který na sever přinesl Adanosův prsten. Kromě Akasche, měl klan i spoustu jiných slavných náčelníků a válečníků a ti teď mají hrobky roztroušené po celém Nordmaru. Angir, Baldar, Berek a Snorre jsou těmi dalšími výjimečnými válečníky, kteří budovali reputaci klanu. Jejich hrobky ale byli díky skřetům znesvěceny a posvátné kameny vyjmuty ze svých svatyň. Dle slov náčelníka Kertha čeká skřety na severu tvrdá odplata od všech klanů za znesvěcení hrobek.

Kromě náčelníka Kertha má klan samozřejmě i svého taviče rudy, kterým je Kalan. Kalan je celkem pohodový chlapík, ale trpí nedostatkem surového železa a tak vás hned zaúkoluje. Kromě taviče má klan k dispozici i obyčejného kováře, který se stará o potřeby obyčejných smrtelníků. Thorald je ochoten za zbroj na jeho postavu jít s vámi kamkoliv po Nordmaru a pomáhat vám stejně tak jako jste pomohli vy jemu, inu, není nad přátele.

Kromě kovářů a tavičů je v táboře i několik lovců. Prvním z nich je Leif. Leif je obyčejný mladý lovec, který používá šípy s hroty ze zubů šavlozubých tygrů. Pokud mu jich pár seženete, ukáže vám za odměnu své oblíbené lovecké místečko. Druhým lovcem je Kaelin, který není ani tak lovcem zvířat, jako spíš lovcem skřetů. Už dlouho se chystá zaútočit za skřetí tábor nedaleko klanu, ale teprve vy mu k tomu dáte ten správný impuls.

„Někdo s velkou hubou byl měl mít i dost velkou paži, aby si ji kryl.”

Sivert, strážce klanu

Dalším, na koho jistě narazíte je strážný Sivert. Toho prostě nemůže minout, protože se s ním setkáte hned po přejití mostu do klanu. Sivert vám řekne pár zajímavých informací o klanu, ale jinak z něj nic moc nedostanete. Pokud ale přece toužíte zjistit něco o klanu, vaší pozornosti by jistě neměl uniknout Frithjof, který postává u Innosovy svatyně v klanu, kousek od kováře Thoralda. Frithjof vám řekne proč seveřané bojují za Innose, řekne vám o klanu a také vás nasměruje na cestu do kláštera mágů Ohně.

Poslední, vám jistě dobře známou postavou, je Lee. Lee se usadil v Fire clanu, odkud plánuje pomstu králi. Stejně jako vždy předtím, může vás Lee naučit něco málo o boji a sotva vás uvidí, požádá vás, abyste mu sehnali teleportační runu do Vengardu. Pokud ji Leemu přinesete, Lee se okamžitě přenese do Vengardu a bude čekat na váš příchod, po kterém společnými silami udoláte krále.

Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2023 TOPlist

Jsme na Facebooku
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru