Klášter

Vůdce Altus
Důležité osoby Milten, Dargoth

Klášter mágů Ohně v Nordmaru je jediným opravdovým útočištěm všech moudrých a učenců, kteří touží po poznání. Klášterní knihovna je vedena od založení řádu a kdo hledá, najde v ní odpovědi na téměř všechny otázky ohledně jak tajů magie tak ohledně historie. Najdete tu i takové skvosty jakým je například kronika, ve které je zaznamenám příchod zakladatele Fire Clanu, Akaschi, který s sebou přinesl i jeden z Adanosových artefaktů. Pokud nevíte kde klášterní knihovna je, nebo nevíte co po které knize sáhnout, knihovník Dargoth vám ochotně prozradí vše, co ví.

Současným velmistrem k klášteře je starý mág Altus, který je zdrcen ztrátou runové magie. I přesto je však ochoten vám pomoci se vším, s čím bude schopen. Stejně vřele se k vám zachová i mág Aidan. Ten je ale zdrcen z jiného důvodu. Možnost proměňovat se byla ztracena společně s runami, ale druidové znají tajemství, jak se přeměnit i bez nich. Aidan vám bude velice zavázán, pokud mu obstaráte druidský kámen lovce Bogira z Wolf Clanu.

V Innosově svatyni v klášteře si našel místo ke studiu váš starý známý Milten. Milten se snaží přijít na tajemství Ohnivých kalichů, které byly rozdány všem významným paladinům v království a propůjčovali jim nejen část Innosovy síly, ale i možnost používat odvětví magie určené jen pro paladiny. Milten vás při rozhovoru pověří najitím všech Ohnivých kalichů, aby bylo možné vrátit paladinům jejich moc.

„Slyšel jsem o lidech, kteří se dokáží měnit, i když to nejsou kouzelníci.”

Aidan, Mág Ohně

Dalším mladým a nadějným mágem je Pyran, který stojí před vchodem do kláštera. Je tudíž prvním, kdo vám něco málo poví o klášteře a po vyslechnutí jeho proslovu s ním můžete obchodovat.

Překvapivá je přítomnost alchymisty v podobě uprchlíka z Geldernu. Innostian je jedním z mála, kterému se povedlo upustit rodné město a dostat se tak daleko. V klášteře ho postavili na místo alchymisty i přesto, že není mágem. Kvůli nepříznivým podmínkám je Innostian omezen na byliny, které přinese nějaký ten cestovatel. Od vás si jich vyžádá rovných 50.

Poslední příslušníci kláštera jsou zcela nemagičtí. Prvním je paladin jménem Olivier, který přišel do kláštera společně s Miltenem. Usadil se v malé kapli, kde se bez přestávky modlí k Innosovi. Olivier je jedním z paladinů, kteří mají Ohnivý kalich.

Kromě Oliviera je tu už jen rebel Killian, který stojí před vstupem do Innosovy svatyně a snaží se vás zastavit. Po promluvě s Altusem vás ale nezastaví ani on.

Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2023 TOPlist

Jsme na Facebooku
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru