Lago

Lago je malá oáza ležící na severozápadě pouště Varant. Jako všechna taková místa v okolí i zde vládnou hashishinové. Hlavní muž tábora, respektovaný Fabio, má k dispozici pouze zlomek lidí, kteří zde působili ještě před útokem nájezdních nomádů. Pár stráží, skřet a permanentně zhulený gladiátor, ti všichni dělají z Laga skutečný zapadákov.

Přesto všechno ovšem existuje jedna věc, která drží osadu při životě. Bahenní tráva. Ano, ač se to může zdát sebevíc nemožné, pouštní osada Lago je největším pěstitelem bahenní trávy v celém Varantu. Sklizená tráva se suší, porcuje a balí do malých roliček, které pak putují k zákazníkům do všech světových stran. Trávu z Laga kouří dokonce i v hlavní baště hashishinů, pevnosti Ishtar.

Bahenní tráva se v Lagu těší přívětivým klimatickým podmínkám. Svěží bríza vanoucí od severu sem přináší potřebnou vlhkost, která spolu s mnoha hodinami slunečního svitu denně vytváří ideální prostředí pro pěstování. O vše se stará Rasul. Třebaže je otrok, nemá pražádný zájem o jakékoli osvobozování. Tráva je jeho život a práce na záhonech je skutečně mnoho. Kdyby Rasul odešel, mohli by Lago vymazat z mapy.

Pěstování trávy má však i svá úskalí. Úrodu, která se sklízí téměř každých pár týdnů, ohrožují hlavně krvavé mouchy. Ty v této rostlině nalezly zalíbení a Rasulovy záhonky je doslova přitahují. Samozřejmě můžete přiložit ruku k dílu a mouchy zlikvidovat, čímž si vysloužíte celý balík speciální trávy. Druhým problémem jsou nomádi, kteří kromě krádeží trávy udusávají záhony, což Rasula opravdu vytáčí.

„Natáhnul ses někdy nahej na kožešině a trochu si pokouřil? To vážně musíš vyzkoušet. Je to ... jako bys lítal. Zkoušel jsem to s mnoha různými druhy kůží. Stále mi chybí ty z polárních vlků.”

Sibur Narad, vášnivý kuřák bahenní trávy

Lago se skládá z několika domů typického pouštního vzhledu, které jsou posazeny mezi vysokými kopci. Malým průchodem se pak můžete dostat až na mořský břeh, odkud můžete za dobrého počasí vidět až na jižní pobřeží Myrtany. Skutečná idylka.

V jednom z domků žije chlapík jménem Sibur Narad a vypadá to, že už pěkně dlouho. Bývalý lodní konstruktér zanechal své živnosti a oddal se plně bahenní trávě. V jejím opojení pak konstruuje lodě ve své mysli. Nedávno prý údajně ve své vizi spatřil dokonalou loď. Naštěstí si ji hned zakreslil a vy tento nákres můžete získat za bláznivých pět kůží polárního vlka. Raději ani nechtějte vědět, k čemu je Sibur chce použít.

Ačkoli by se populace Laga dala spočítat na prstech jedné ruky, najdete zde gladiátorskou arénu v podobě díry v zemi o průměru něco málo přes pět metrů. Pokud se vám zdá, že ji tu vykopali teprve nedávno, máte naprostou pravdu. Přestože začala zarůstat trávou, můžete v ní vyzvat místního bojovníka Mamuka, jenž by však dal raději přednost dýmce s trávou, a také skřeta Grubuze. Ten se do Laga vydal hledat ukradené artefakty z chrámu v Ben Sala, nic vám ovšem nebrání vyzkoušet jeho bojové schopnosti v aréně. Ostatně každý skřet si zaslouží lekci, ne?

Posledním zajímavým místem v Lagu je malý zlatý důl, který stojí kousek od osady. Vzhledem ke své poloze v blízkosti Ben Erai, kde se nacházejí velké zlaté doly, posílá Lago vytěžené zlato právě tam. Nyní ovšem těžba neprobíhá, což značně znervózňuje beneraiské hlavouny. Vyzvedněte si z Ben Erai skupinu otroků a uveďte důl znovu do provozu. A nebo je pusťte na svobodu, záleží jen na vás, ke které straně se v této pouštní válce přidáte.

Načítám data ...
Nahoru