Mora Sul

Vůdce Gonzales
Důležité osoby Ningal, Angar, Ilja, Bandaro, Felipe

Mora Sul je velké město obchodu na jihu Varantu. Jeho monumentální věže již z velké dálky poutají pozornost každého, ať už cestuje do města s představami bezbřehého zisku či jen prochází kolem. V Mora Sul žijí ti nejvlivnější obchodnící z celé pouště a jejich jmění jde ruku v ruce s jejich pozicí. Komu ovšem v Mora Sul dojde zlato, tomu brzy dojde i štěstí.

Hlavou města je bohatý hashishin Gonzales, jeden z nejmocnějších obchodníků Varantu. Jeho vliv v poušti takřka nezná hranic, když přijde na obchod, je pravou rukou samotného Zubena. Ovšem než se s ním budete moci setkat, budete muset prokázat, že jste toho hodni. Gonzales ve svém honosném paláci přijímá pouze ty, kteří na něj udělali dojem a nosí mu dary - balík té nejlepší trávy z bažin, zlato, vytříbený meč či dokonce krásná dívka, to vše Gonzales ocení.

Mora Sul je prostě Gonzalesovo město. Gonzales má podíl ze všeho, co se ve městě šustne. Na každé zakázce, každém obchodu, dokonce i od zlodějů. To jen svědčí o jeho vlivu a autoritě.

„Ty jsi Morra. Jeden z nich. Ty půjdeš do Morra Sul.”

Kamposch, skřetí vůdce

Ve městě narazíte na spoustu obchodníků. Například na Faesula, obchodníka s artefakty, který si hodně těží s kšeftů s otroky. Dalším zámožným kupcem je Ilja. Ten prahne po jedné vzácné váze z chrámu. Mozaiku pak doplňují Hamid, jenž neprahne po ničem jiném než vzácném amuletu, a Masil, který právě řeší problém se svým otrokem Orknarokem. Orknarok dělá všechno proto, aby se od Masila dostal a vy mu v tom můžete trochu pomoci.

Někteří z nich se nechali pobláznit děsivými povídačkami o zlém démonovi, který vždy přichází v noci a krade duše nevěřících. Jedinou ochranou proti tomuto přízraku je Kalich duší. Celkem pět obchodníků vysolilo pořádnou kupu zlata, aby tyto kalichy získalo.

Nedílnou součástí města je samozřejmě aréna. Nyní se v ní bojuje o speciální cenu - Měsíční čepel, nejžádanější čepel v celém městě. Abyste ji získali, musíte porazit šampiona Angara. Ano, vašeho starého známého již od dob Bratrstva. Než se ale k souboji s ním dostanete, musíte projít přes tři další bojovníky - Oelka, nomáda Anktose, který stále věří, že jej jednou jeho druhové příjdou osvobodit, a bojovníka Paladina, jehož jméno slouží jen pro nalákání diváků. Šéfem arény je Felipe, který je pro svou práci opravdu zapálený. Každý souboj hlasitě ohlašuje a přijímá sázky. Pokud budete úspěšní, nemálo lidí ve městě vám bude opravdu vděčných.

„Obyvatelé Mora Sul! S velkou radostí vám přináším nádcházející boj: Současný, neporažený šampión Mora Sul ANGAR! Versus současný čestný vyzyvatel: CIZINEC! ”

Felipe, správce arény

Ve městě také narazíte na lovce odměn Bandara. Dříve lovíval vše, ale Gonzales mu nabídl obchod. Práce v Mora Sul je klidnější. Zrovna hledá párek dvou zlých chlápků a zloděje Yussufa, který kradl nějaké cenné věci z vykopávek, hlavně artefakty potřebné k otevření chrámu.

Nedaleko na jih od města stojí chrám Prastarých, obklopen skřetím táborem a ruinami. Skřeti se shánějí po klíčích, které by jim přinesly přístup do nitra chrámu. I proto jsou tyto vzácné artefakty vyhledávané všemi kupci ve městě. Vůdcem skřetího obležení je Kalesch. Největší starosti mu dělá neúspěch v pátrání po klíčích. Chce, abyste mu pomohli nejen s tímto, ale také by rád, abyste vyřídili nebojácné bestie potulující se kolem ruin a ohrožující jeho lidi, tedy - skřety.

Posledním zajímavým místem v Mora sul je oáza hashishina Murata ležící západně od města. Murat je obchodníkem s otroky, hlavně s těmi něžného pohlaví. Zabývá se jen nejkrásnějšími ženami v kraji. Mnohé z nich sní o tom, že se jednou stanou ženami bohatých mužů, kteří budou obdivovat více než jen jejich tancování. Pokud se vám nějaká zalíbí, neváhejte a kupte si ji.

Načítám data ...
Nahoru