Reddock

Reddock v kostce

Poloha

Myrtana - východní pobřeží

Monstra v okolí

Divočáci, goblini, ještěři, mrchožrouti, důlní červi

Důležití obyvatelé

Javier, Sebastian, Norris

Reddock je největší povstalecký tábor na východním pobřeží Myrtany. Svůj úkryt zde našlo mnoho roajalistů, kteří nebyli zotročeni skřety a i po jejich vítězství zůstali věrní králi. Reddock leží někde mezi Ardeou a Cape Dunem, nikdo vám však neřekne přesně kde. Mohli byste totiž být skřetí zvěd. A tak vás tam paradoxně může po vaší akci v Ardee zavést starý známý Gorn, který stejně jako vy strávil několik posledních let na Khorinisu a připlul - stejně jako vy - před pár okamžiky. No, zdá se, že někteří si umí udělat kontakty velmi rychle.

Reddock se skládá ze dvou hlavních částí. Povrchové a podzemní. Na povrchu má podobu malé jámy obehnané hustými křovinami, aby vstup do tábora nebyl snadno odhalitelný. Povrchová část je v kompetenci dřevorubců, kteří kromě dvou chatrčí využívají i nedaleký tábor, kde den co den těží a zpracovávají dřevo. V současné době jim ale v práci brání skupinka výjimečně agresivních divočáků, která se usídlila právě v oblasti dřevorubeckého tábora. Dělníci se snažili svůj problém řešit s válečníky, ti však, zdá se, mají své čepele nachystány jen na skřety.

Podzemní část má podobu široké šachty, po jejímž obvodu vede ochoz, kterým se můžete dostat shora dolů a naopak. Podél ochozu můžete narazit na několik malých jeskyní, které se staly improvizovaným skladištěm, studovnou či ložnicí pro mnohé rebely. Své útočiště tam našel i bývalý mág Ohně Sebastian, který se po zániku runové magie snaží přijít na kobylku magii Prastarých a zásobuje bojovníky léčivými lektvary, či vychytralý obchodníček Marlo, jenž přímo dychtí po různých stříbrných či zlatých cennostech. A to až tak, že vám je ochoten za ně nabídnout dvojnásobnou cenu než jiní kupci.

Jádro odboje v Reddocku ale najdete na samém dnu tohoto bývalého dolu. Tam se totiž shromažďují válečníci pod vedením bývalého paladina Javiera. Jeho prvotřídní schopnosti a zkušenosti z boje se skřety z něj tak nějak automaticky udělaly vůdce celého tábora. Pod svým velením nyní ovšem nemá desítky paladinů, nýbrž muže v často potrhaných zbrojích a ne tak vytříbených dovedností. A tak si chlapi pod vedením Norrise zřídili bojový koutek, jakousi arénu. Ve skutečnosti se jedná o pět krát pět metrů obehnaných polovyským plotem. Ale i to stačí, aby zde rebelové trénovali pro boj se skřety. S několika z nich se můžete utkat i vy, a tím tak získat respekt mezi bojovníky. A třeba i nějaké to zlato.

„Kdyby skřeti věděli, že se tady schováváme, touto dobou by nás už jistě zabili.”

Gelford, rebel

Kromě pár chatrčí a skladiště zde narazíte ještě na kovárnu. Ta ovšem zeje prázdnotou, jelikož minulý kovář padl v boji, a tak Reddock nutně potřebuje nového člověka, který by jej dokázal zásobit zbraněmi. Když k tomu přičtete všechny zbraně, které lidem zabavili skřeti, je tak trochu div, že se rebelové neohánějí klackama.

Při návštěvě Reddocku vám jistě neunikne postraní šachta, která vede ze dna dolu. Stráží ji dva muži, a jak sami říkají, neví, co v ní je. Od té doby, co rebelové přišli do těchto opuštěných jeskyní, nikoho nenapadlo to tam prozkoumat. Možná, kdyby bojovníci věděli, že mají za zády gobliny a ještěry, viděli by celou situaci jinak. V jeskyni můžete narazit na zajímavé poklady, ale také na důlního červa. Proto neváhejte a vezměte si na pomoc Coppera, jednoho z bojovníků v aréně, který se k vám po souboji v aréně rád přidá. Nakonec zjistíte, že se jedná o druhý východ, který ústí na jižní stranu kopce směrem ke Cape Dunu.

Nedaleko od tohoto druhého tajného východu můžete narazit na malou farmu, nyní samozřejmě zabranou skřety. Usídlila se tam totiž jedna ze dvou skřetích patrol, které pendlují mezi Cape Dunem a Ardeou a snaží se najít úkryt povstalců. Naštěstí pro rebely zatím marně.

Reddock, který poslední dobou přijal velké množství uprchlíků, se nyní připravuje na osvobození městečka Cape Dun. Pokud tedy sympatizujete s králem, vydejte se tam hledat cesty, jak k celé věci nějakým způsobem přispět.


Reddock v obraze


Načítám data ...
Nahoru