Silden

Vůdce Umbrak
Důležité osoby Kadok, Quadir, Inog, Temmy, Lars, Grompel, Zapotek

Silden není město, spíše větší vesnice. Jedná se prakticky o největší Myrtanskou vesnici. Silden se stal jednou z prvních obětí skřetí invaze. Byl okamžitě podroben skřety, neboť nemá prakticky žádné opevnění.

Celou vesnici je možné rozdělit na tři části. První část je tzv. Vrchní část, ležící na severní straně osady. V této části jsou umístěny bohatší stavby. Mezi nimi např. dům Sildenského místodržícího, nebo vesnická kovárna. Tato část byla od ostatních částí vesnice oddělena vlastní palisádou.

V pořadí druhou čtvrtí je vězeňský tábor, který zde byl zbudován skřety pro otroky a lidi, kteří se provinili proti skřetím zákonům. Můžete zde najít i seveřana Larse, kterého můžete osvobodit a dovést zpět do Nordmaru. Velmi zajímavý je vodní mlýn, jediná stavba tohoto typu ve světě Gothica 3, který stojí na břehu Sildenského jezera.

Třetí vesnickou částí je čtvrť s arénou, kde gladiátoři bojovali pro pobavení skřetů a jejich žoldáků. Mimo arénu zde stojí několik domů méně majetných obyvatel.


Silden

Guvernérem Sildenu je Umbrak. Nelítostný skřet, který neblaze proslul svým krutým chováním vůči otrokům. Díky tomu je však oblíben mezi skřety a jejich žoldáky a zvyšuje si tím reputaci u samotného Kana. Pokud tedy sympatizujete se skřety, rozhodně si udělejte u Umbraka "dobré oko".

Obchodní ruch v Sildenu poslední dobou vázne, ale i přesto zde narazíte na pár obchodníků. Mezi nejvýznamnější obchodníky patří skřetí šaman Grompel, který vám může nabídnout různé alchymistické přísady. Dále skřetí kovář Kadok, který pro vás má připraven sortiment všech možných zbraní, dále prodává šipky do kuše, a také surovou ocel.

Další důležitější postavou je skřetí otrokář Zapotek, který je pro vás důležitý zejména kvůli tomu, že vlastní jeden z dvanácti ohnivých kalichů pro mágy ohně.

Celkově je Silden poměrně zajímavá vesnička, a její okolí je také velmi hezké. Přímo láká k prozkoumání.

Načítám data ...
Nahoru