Celé video působí trochu jiným dojmem než originál a reakce v komunitě jsou rozporuplné. Remake intro je více akční, plné dramatických momentů a rádoby cool vizuálních efektů (zpomalený čas, atp). Vypravěč (Xardas) mluví mnohem rychleji - pokud video zpomalíte na rychlost 0.8, je tempo o něco lepší. Král Rhobar je vybrazený jako akční hrdina a celkově video nedělá dojem, že lidé jsou skřety decimováni. Jsou tam i technické nedostatky: Nefunguje lipsync, v jednom záběru je levitující krumpáč a v jiném zase problém s kolizí mezi postavou a židlí.
Zajímavostí je také hned první záběr ve videu, kde je pro podlahu sálu použita mapa herního světa z Gothic 3.
Video navíc končí v momentě, kdy by měl na scénu přicházet Bezejmenný hrdina. Je tedy možné, že po tomto cinematic renderovaném intru bude následovat přechod do ingame grafiky. Jak to bude vypadat přímo ve hře se dozvíme již za dva a půl dne (Remake bude odemknut v pátek v 19 00 - psali jsme zde).




