G2: Město Khorinis

Jak dobře si pamatujete na město Khorinis?

Do statistik se započítá jen první řešení z Vaší IP adresy. Další výsledky budou ignorovány.

1. Když vás po vstupu do města zastaví paladin Lothar a vy se rozhodnete jej varovat před draky v Hornickém údolí, upozorní vás, že poslední člověk, který mu podobné věci vykládal, byl poslán do kolonie. Kdo byl tento člověk?

2. Moeho, chlápka, který po vás chce vstupné do Kardifovy hospody, si pamatuje asi každý. Pamatujete si ovšem také, jak se tato hospoda jmenovala?

3. Zrovna tak je těžké zapomenout na 'šviháka' Valentina, který většinu dne postává na Chrámovém náměstí. Mnoha obyvatelům města leze na nervy tolik, že navzdory povinnosti zaplatit pak pokutu ho tu a tam zmlátí. Jako trofej si pak předávají jistý jeho předmět. Co to je?

4. Naučit se tajný signál zlodějského cechu vám může přinést spoustu výhod. K čemu konkrétně vám bude dobré, když jej použijete na Rengarua, zlodějíčka od tržiště?

5. Ve které části města byste hledali řezníka?

6. V Kardifově hospodě se dá ledacos zaslechnout. Sám hospodský vám nabízí, že za malý poplatek se s vámi podělí o informace. Jako cenu nejprve stanoví 10 zlatých na informaci, při troše smlouvání si však můžete cenu trochu snížit. Na jaký nejnižší obnos vám Kardif přistoupí?

7. V Červené lucerně najdete strážce jménem Peck, oddávajícího se rozkoším místo své práci. Nás teď ale zajímá klíč, který má u sebe. Je to klíč od jedné z městských věží, vzpomenete si však od které?

8. Alchymista Constantino nové učedníky nepřijímá... ledaže ho budete chvíli přemlouvat. Když vás už do učení přijme, jakou práci od vás bude jako od učedníka očekávat?

9. Věštec a míchač tabáku Abuyin má své místo na Šibeničním náměstí. Nebojte, jeho celé jméno po vás chtít nebudeme, určete ale, kterou z následujících přísad nelze smíchat s jeho lahodným jablečným tabákem:

10. Když chcete od Vatrase požehnání, vyžádá si na oplátku vaši upřímnost, což znamená, že po vás bude chtít, abyste mu pověděli, že jste bývalým trestancem, kterému nekromant Xardas pověděl, že se v Hornickém údolí usadili draci - což jdete sdělit veliteli paladinů. Jakou verzi si ale bezjemenný vymyslí, když se rozhodne ani jednu pravdu neříct?

11. Jeden z obchodníků na tržišti s vámi odmítne obchodovat, pokud se přidáte k žoldákům. Který?

12. Věznice v kasárna v momentě, kdy přijdete do města, zeje prázdnotou. Několika jednotlivým osobám můžete ale do lochu celkem snadno napomoci. Kolika lidem dohromady, třebaže se tam nemusí sejít všichni najednou? (Počítá se verze hry s datadiskem Noc Havrana, nepočítá se Bennet.)

13. A další z řady nezapomenutelných postav: Gerbrandt, který svého času pořádně zavařil Diegovi, ale kterému to pak Diego vrátil i s úroky. Jak si tento arogantní muž vymiňuje, abyste ho oslovovali?

14. Khorinis disponuje slavným přístavem, ve kterém ale po pádu bariéry kotví jediná loď, a to paladinská galéra. Na palubě je mnoho cenných předmětů, z nichž nejcennější je zřejmě lektvar trvale zvyšující vlastnost hrdiny. O který lektvar se jedná?

15. A na konec... opilec! Sejdou se takhle nad džbánkem zadarmo čepovaného piva domobránce, novic a...

Načítám data ...
Nahoru