G3: Test k Nordmaru

V Nordmaru se teplota téměř neustále zdržuje pod bodem mrazu. Doufejme, že se tam nebudou nacházet i vaše vědomosti.

Do statistik se započítá jen první řešení z Vaší IP adresy. Další výsledky budou ignorovány.

1. Který z Klanů byl založen věřícími v Innose a kdo byl jeho prvním vůdcem?

2. Který Adanosův artefakt je ukrytý v Nordmaru a kde?

3. Proč byl tento artefakt kdysi přinesen na sever a nebyl jako ostatní schován v jednom z chrámů ve Varantu?

4. Když poprvé přicházíte do Vlčího klanu, strážný Garik vás zastaví a varuje, že by vám někdo mohl napráskat. Kdo a proč?

5. Lovci z Vlčího Klanu mají několik polárních vlků cvičených k lovu. Jedním z nich je i 'Šedá kůže' (Graypelt). Komu pomáhá při lovu a co mu pomáhá lovit?

6. Ačkoli je Nordmar, kvůli stvůrám, které ho obývají, velice nebezpečným koutem světa, mohou si odvážní lovci přijít na opravdu velkou hromadu zlaťáků, pokud se jim podaří ulovit a prodat kůži jednoho opravdu vzácného zvířete. Kterého?

7. Nordmar je stejně jako Khorinis znám v ostatních částech světa hlavně díky magické rudě, která se zde těží. Zbraně a zbroje z ní vyrobené dalece předčí jejich ocelové protějšky, a proto si seveřané tajemství zpracování magické rudy pečlivě chrání, ale jeden z jejich kovářů v současnosti pracuje pro nepřítele. Kde byste ho našli?

8. Jedním z vynikajících nordmarských mečů z čisté magické rudy je i Meč Předků. Jak k němu může hrdina přijít?

9. Seveřanům teď největší potíže dělají skřeti - obsadili Velkou pec Klanu Kladiva a po celé zemi mají na strategických místech tábory se silnou posádkou. Obsadili také několik průsmyků do Myrtany včetně jednoho nedaleko Jensgarovy lovecké výpravy. Tomu se to pochopitelně moc nelíbí a chtěl by se skřetů zbavit, ale zvláštní pifku má na jednoho skřeta. Kterého a proč?

10. Ze všech skřetů v Nordmaru (a že jich tam pár set je) mají jen dva své vlastní jméno. Jedním z nich je šaman Ur-Arash. Druhý šéfuje skřetům ve Vysoké peci. Jak se jmenuje?

11. Naopak Nordmar je místo, kde se nachází jediný zlobr s vlastním jménem. Jak zní jeho jméno v češtině?

12. Na drsný sever cestuje jen málo cizinců a ještě míň se jich vrátí domů. Nedávno prošel průsmykem do Nordmaru jeden cestovatel z pouště. Jak dopadl?

13. Lars, jeden ze Seveřanů, teď sedí ve vězeňském táboře v Sildenu kvůli krádeži a hrdinu to bude stát něco peněz, pokud ho bude chtít osvobodit. Proč původně Lars z Nordmaru vůbec odešel?

14. V Nordmaru stojí klášter Mágů ohně s velkou podzemní knihovnou, která je opravdovou studnicí znalostí, ale kvůli válce se skřety do kláštera už moc poutníků nezavítá. Poslední noví příchozí byli Milten s paladinem Olivierem, alchymista Innostian a Kilian. Co je Kilian zač?

15. V klášterní knihovně se nacházejí Kroniky nadvlády, almanach obsahující historii řádu Ohně a mnoho jeho tajemství. Proto byly ochráněny kouzlem, aby v nich mohli číst jen zdejší mágové. Se zničením runové magie ale toto kouzlo selhalo a knihovník Dargoth proto hrdinu před čtením v nich varuje. Co se podle Dargotha může stát, když se o to hrdina pokusí a co se opravdu stane?

16. Aidan, jeden z mágů v klášteře, býval mistrem transformační magie, ale se zničením runové magie o svou moc přišel. Když mu hrdina pomůže jeho moc obnovit, dá hrdinovi náležitou odměnu. Co to bude?

17. Kerth, šéf Klanu Ohně, vyslal šest svých nejlepších bojovníků, aby získali 'moc předků' od dávných nordmarských hrdinů pohřbených ve jeskynních hrobkách a s její pomocí vyhnali skřety. Jeho plán ale nevyšel, čtyři bojovníci zahynuli a zbylí dva přišli o artefakt, který k získání 'moci předků' potřebovali. Tři z těch mrtvých zabili skřeti, ale kdo se stal vrahem čtvrtého?

18. Dva Kerthovi bojovníci - Osmund a Rathgar - žijí, ale přišli o 'kámen předků', magický artefakt potřebný k získání 'moci předků'. K jaké hrobce měl původně namířeno Osmund?

19. Rathgarovi, druhému bojovníkovi z Klanu Ohně, co měl to štěstí a ještě žije, můžete pomoct 'kámen předků' získat zpět. Pak vás zavede před vchod hrobky, kam měl původně namířeno, ale dovnitř se už neodváží. Co je podle Rathgara 'poklad', který je v hrobce uložen společně s jeho původním majitelem?

20. Daleko od všech Klanů, Kláštera a od skřetů můžete najít Xardase, jak o samotě bádá ve své minimálně již čtvrté věži. Společnost mu tam dělá pouze jeden služebník. Který?

Načítám data ...
Nahoru