Návody

Tak jako ve všech ostatních RPG hrách, můžete i v Arcanii vyrábět lektvary, jídla, lepší zbraně, silnější zbroje. Abyste tyto věci mohli vytvářet, potřebujete vždy dvě základní věci - recept (návod) a suroviny. Receptů (návodů) je ve hře opravdu velké množství, nejčastěji je naleznete, můžete je však získat i jako odměnu za splnění některého úkolu, popřípadě zakoupit od argaanských obchodníků.

Recepty na jídla a lektvary budete nacházet od samotného počátku hry, návody na lepší zbraně získáte až v pozdějších částech. Vylepšení zbrojí pak připadne až skoro na samotný konec hry, tedy do doby, kdy se poprvé podíváte do Xardasovy věže. Se zbraněmi to je podobné - v Boží kovárně naleznete návody na výrobu unikátních zbraní, které budou nejvíce odpovídat zaměření vaší herní postavy. V pozdější části hry si budete tyto zbraně ještě jednou vylepšit. Nutno však podotknout, že díky omezenému počtu určitých surovin si budete moci vyrobit vždy jen jednu takovouto zbraň.

Seznam předmětů

Klikněte na předmět pro zobrazení dalších detailů.

18028
Alchymistický recept na Alvin lomcovák
Alchymistický recept na Alvin lomcovák |Cena: 50

...vyléčí všechny nemoci. Staré dobré léčivé byliny lze použít mnoha různými způsoby... Tento recept můžete nalézt před domem Almy na Feshyru.

18056
Alchymistický recept na Beliarovu krev
Alchymistický recept na Beliarovu krev |Cena: 4500

...jeho moc mě sice zkazila, ale pomsta byla má. Tajemství tohoto posvátného elixíru tkví ve znesvěcení královského lomikamene krví a žlučí... K nalezení v domě obchodnice Mari v Thorniaře (dům naproti Diegovu sídlu).

18038
Alchymistický recept na elixír černé žluči
Alchymistický recept na elixír černé žluči |Cena: 2400

...co je vůbec tělo oproti myslí? Vezmi hrst těchto vzácných květů z džungle - třeba je ukradni, bude-li potřeba - a rozžvýkej je. Ale pozor, ať žádný nespolkneš, jinak budeš na místě mrtvý! Koncentrované sliny pak... Tento recept naleznete v Jabově domě v džungli.

18012
Alchymistický recept na elixír černých slz
Alchymistický recept na elixír černých slz |Cena: 750

...jako mystický elixír má svou cenu. Vezmi stínohlávky a nech je fermentovat tak dlouho, až je hniloba promění v purulentní hmotu. Pak... Tento recept naleznete v jedné z truhel ve věži stříbrovodského hradu.

18080
Alchymistický recept na elixír mystické síly
Alchymistický recept na elixír mystické síly |Cena: 1450

...uvolnit jeho mystické síly? Nemáš-li po ruce běžné přísady, budeš je muset nahradit. Například se stínohlávkami a bažinnou trávou se mi podařilo... Tento recept můžete zakoupit od máti Hooqua v Tooshoo.

18003
Alchymistický recept na elixír nočního vidění
Alchymistický recept na elixír nočního vidění |Cena: 50

...prohlédni i nejčernější temnotu! Vezmi čistý tuk z rypoše a vypálené plody solanu a rozmíchej je na hladkou kaši. Pak... Tento recept můžete nalézt v táboře obchodníka Ulfricha v Jižním Stewarku.

18022
Alchymistický recept na elixír obratnosti
Alchymistický recept na elixír obratnosti |Cena: 1800

...osvěžujícím tonikem pro každého. Jelikož zlobří list nebyl k sehnání, vytvořil jsem tento nový recept, v němž jsem použil dostupnější ingredience. Je to spousta bažinné trávy, čihavčí drápy... Tento recept můžete zakoupit od máti Hooqua v Tooshoo.

18025
Alchymistický recept na elixír orlího oka
Alchymistický recept na elixír orlího oka |Cena: 1450

...pro lov v bažinách. Používají místní mokřadní lilii a cuchnatku, aby... Tento recept získáte jako odměnu od Nejose po splnění úkolu Vodní kalich v Tooshoo.

18061
Alchymistický recept na elixír rychlé smrti
Alchymistický recept na elixír rychlé smrti |Cena: 4600

... božskou přesnost a svými šípy postřílel celou kumpanii. Svitky ale opomíjejí fakt, že předtím požil vzácného elixíru, jenž je v podstatě jen trochu víc než drahý jed. Pouze královský lomikámen... K nalezení v domě obchodnice Mari v Thorniaře (dům naproti Diegovu sídlu).

18023
Alchymistický recept na elixír síly
Alchymistický recept na elixír síly |Cena: 1450

...uvolní neuvěřitelnou moc. Otázka zní, zda je to působením čepelné lobelky, ještěřího jazyka, anebo jestli tohoto účinku lze dosáhnout pouze směsí obou těchto přísad... Tento recept získáte od máti Hooqua za splnění úkolu Pavučiny pro máti.

18065
Alchymistický recept na elixír válečného šílenství
Alchymistický recept na elixír válečného šílenství |Cena: 2100

...divého šílenství. Podle setarrifského alchymistického cechu ruší exotické květiny z džungle účinky léčivých bylin, ale této vlastnosti se dá využít. Tento recept naleznete u okna v tajné místnosti v klášteře.

18050
Alchymistický recept na elixír válečníka
Alchymistický recept na elixír válečníka |Cena: 750

...silně zvyšuje agresivitu. Do lektvaru lze přidat i jinak smrtelnou dávku zlobřího listu, zmírněnou výtažkem z léčivých rostlin a... Tento recept naleznete v truhle na Stříbrovodském hradě.

18085
Alchymistický recept na elixír vířící ruky
Alchymistický recept na elixír vířící ruky |Cena: 4250

...jako by se zastavil čas. Směs z jedovatých stínohlávek přeceď přes děrované ledově chlazené srdce z... Tento recept můžete koupit od obchodníka Thora u setarrifských hradeb.

18032
Alchymistický recept na elixír železné kůže
Alchymistický recept na elixír železné kůže |Cena: 2250

...železo to sice není, ale pleť se po jeho použití stane tvrdou jako vyčiněná kůže. Není-li chňapavčí zub zkažen, vlož jej do koženého váčku a kladivem rozdrť na jemný prášek. Pak přidej byliny z džungle a... Tento recept naleznete na polici v tajné místnosti v klášteře.

18030
Alchymistický recept na elixír žihadla
Alchymistický recept na elixír žihadla |Cena: 2150

...nebezpečným zvykem lehkovážných střelců. Extrahují jed ze žihadel, míchají jej s fermentovanými rostlinami z džungle a připravují jedovatý lektvar, obohacený o... Tento recept můžete nalézt na polici v klášterní knihovně.

18064
Alchymistický recept na esenci nesmrtelnosti
Alchymistický recept na esenci nesmrtelnosti |Cena: 5500

...cenou za krátkou chvíli nesmrtelnosti. Spolu s výtažkem z ledového srdce musí být vzácný královský lomikámen... Tento recept můžete nalézt v truhle v thorniarských katakombách.

18010
Alchymistický recept na léčivé lektvary
Alchymistický recept na léčivé lektvary |Cena: 600

...hojivá síla magických léčivých rostlin, když za úplňku... Tento recept můžete zakoupit od obchodnice Gundy.

18077
Alchymistický recept na lektvar výdrže
Alchymistický recept na lektvar výdrže |Cena: 750

...bez ustání. Pokus se podařil! Myslím, že jsme dosud nedocenili, jak velká moc v této rostlině dřímá... Tento recept můžete zakoupit od obchodnice Gundy.

18088
Alchymistický recept na mocné hojivé lektvary
Alchymistický recept na mocné hojivé lektvary |Cena: 3500

...je to jen otázka toho, jak základní substance léčivých rostlin koncentrovat bez... Tento recept můžete koupit od obchodníka Thora u setarrifských hradeb.

18087
Alchymistický recept na mocné lektvary many
Alchymistický recept na mocné lektvary many |Cena: 3850

...jen ty nejzralejší rostliny mají těsně předtím, než vyschnou, sílu, aby... Tento recept můžete koupit od obchodníka Thora u setarrifských hradeb.

18049
Alchymistický recept na mocný elixír mystické síly
Alchymistický recept na mocný elixír mystické síly |Cena: 4300

...neznámých sil. Tyto orchideje však musí být velice složitým způsobem... Tento recept můžete zakoupit od obchodníka Riga v Thorniaře.

18086
Alchymistický recept na mocný lektvar výdrže
Alchymistický recept na mocný lektvar výdrže |Cena: 3850

...Ethorn IV. mi přikázal vylepšit lektvar výdrže. Sní o vojsku, které nepotřebuje spát a jen nemilosrdně drtí nepřítele. Jelikož královský lomikámen stojí hotové jmění, poradil jsem mu, zda by se nechtěl raději poohlédnout po nějakém nekromantovi. Ta jelita na zádech mě doteďka bolí... Tento recept můžete koupit od obchodníka Thora u setarrifských hradeb.

18062
Alchymistický recept na odvar dobyvatele
Alchymistický recept na odvar dobyvatele |Cena: 4700

...dobýván neporazitelnými bojovníky. Takže se domnívám, že královský lomikámen kdysi býval zcela obyčejnou bylinou. To podporuje mou teorii, že dokonce i tenkrát zlobří list a léčivé rostliny... K nalezení v domě obchodnice Mari v Thorniaře (dům naproti Diegovu sídlu).

18017
Alchymistický recept na posílení slabých léčivých
Alchymistický recept na posílení slabých léčivých |Cena: 600

...prý slabé lektvary! Blázni! A přitom je tak jednoduché, ano, jednoduché je koncentrovat, nebo dokonce posílit... Tento recept získáte od Semeli jako odměnu za splnění úkolu Rdesno.

18014
Alchymistický recept na posílení slabých lektvarů
Alchymistický recept na posílení slabých lektvarů |Cena: 750

...extrahovat z více mladých rostlin, avšak mana se rozptýlila... Tento recept naleznete v Melogově chatrči.

18005
Alchymistický recept na posílení slabých lektvarů
Alchymistický recept na posílení slabých lektvarů |Cena: 750

...tajemstvím je nejprve namíchat zcela normální slabý bylinný lektvar a teprve pak... Tento recept získáte z mrtvoly Alzara v Krvavém údolí.

18015
Alchymistický recept na sedmivětrný elixír
Alchymistický recept na sedmivětrný elixír |Cena: 2750

...běžet s větrem o závod. Základem je chňapavčí býlí, ostatní přísady mohou být nahrazeny bylinami, jež jsou zrovna k dispozici, pokud... Tento recept naleznete v truhle v Melogově chatrči.

18083
Alchymistický recept na silné hojivé lektvary
Alchymistický recept na silné hojivé lektvary |Cena: 1250

...každá úroveň zralosti vyžaduje jiný způsob extrakce, neboť jinak hrozí nebezpečí, že... Tento recept můžete zakoupit od svobodného obchodníka Borrana v Tooshoo.

18081
Alchymistický recept na silné lekvary many
Alchymistický recept na silné lekvary many |Cena: 1500

...zabráněno rozptýlení vzácné esence, doporučuji použít olovo... Tento recept můžete zakoupit od máti Hooqua v Tooshoo.

18047
Alchymistický recept na silný elixír obratnosti
Alchymistický recept na silný elixír obratnosti |Cena: 4600

...jako polobůh. Královský lomikámen nebyl nijak vzácný, a když se jím posílilo celé vojsko, mohlo snadno dobýt třeba celý svět... Tento recept můžete nalézt v truhle v Zapomenutém chrámu.

18090
Alchymistický recept na silný elixír orlího oka
Alchymistický recept na silný elixír orlího oka |Cena: 4200

...potřebuješ ke královskému lovu. Smíchej stejné množství muchomůrek a zlobřího listu a směs vlož do destilačního aparátu, kde ji nechej... Tento recept můžete zakoupit od obchodníka Thoma v Thorniaře.

18091
Alchymistický recept na silný elixír síly
Alchymistický recept na silný elixír síly |Cena: 4250

...sílu jako býk. Záleží hlavně na kvalitě použitých surovin - musíš použít opravdu vynikající a plně dorostlý zlobří list a ty nejlepší léčivé byliny... Tento recept můžete zakoupit od obchodníka Thoma v Thorniaře.

18004
Alchymistický recept na slabé hojivé lektvary
Alchymistický recept na slabé hojivé lektvary |Cena: 250

...bohužel však zraje velice pomalu. Je-li nouze nejvyšší, budeš nucen použít i mladší exempláře... Tento recept získáte jako odměnu za splnění úkolu Nezvaní goblini v Jižním Stewarku.

18020
Alchymistický recept na slabé lektvary many
Alchymistický recept na slabé lektvary many |Cena: 325

...sklízet nezralé manovky je prý čirá zhůvěřilost. Já však proti takovým tvrzením rozhodně protestuji.

18013
Alchymistický recept na slabí elixír síly
Alchymistický recept na slabí elixír síly |Cena: 650

...svaly. Když pečlivě scedíš odvar ze zlobřího listu a zbavíš jej všech nečistot, sublimát z chňapavšího býlí lze... Tento recept můžete zakoupit od Welgarda na stříbrovodském hradě.

18018
Alchymistický recept na slabý elixír mystické síly
Alchymistický recept na slabý elixír mystické síly |Cena: 650

...a zjednodušit tak získávání moci. Má-li být hřib satan připraven v souladu se sedmým rituálem, musíš jej vložit do směsi živé many a... Tento recept naleznete ve stříbrovodském archívu.

18019
Alchymistický recept na slabý elixír obratnosti
Alchymistický recept na slabý elixír obratnosti |Cena: 1200

...osvěžuje a povzbuzuje. Král Eltorn IV. dává toto tonikum svým nejlepším vojákům, ať už jsou to pěšáci, dělostřelci anebo mágové. Jeho výroba je jednoduchá a levná: osmažený zlobří list se musí... Tento recept můžete zakoupit od obchodníka Ulfricha v Jižním Stewarku.

18009
Alchymistický recept na slabý elixír orlího oka
Alchymistický recept na slabý elixír orlího oka |Cena: 650

...pevnou ruku a bystré oko. Základem je macerované chňapavčí býlí, ale účinky obyčejných borůvek...Tento recept můžete nalézt v jednom z domů v loveckém cechcu v Krvavém údolí.

18035
Alchymistický recept na slabý lektvar výdrže
Alchymistický recept na slabý lektvar výdrže |Cena: 325

...s notným zápalem. Manovky jsou mnohem univerzálnější, než by se mohlo zdát. Nejen mágové využívají... Tento recept můžete nalézt v truhle v Dartanově táboře.

18006
Alchymistický recept na vosí elixír
Alchymistický recept na vosí elixír |Cena: 750

...prý na sto kroků trefí krvavou mouchu do oka. A jaké je jeho tajemství? Jed! Seženeš-li si malé množství žihadel těchto tvorů a použiješ extrakt z chňapavčího býlí, můžeš... Tento recept naleznete v truhle v jeskyni se Zástavou lorda Gawaana v Krvavém údolí.

18039
Alchymistický recept na vydatné hojivé lektvary
Alchymistický recept na vydatné hojivé lektvary |Cena: 2000

...veškeré koncentrační experimenty selhaly. Kvalita léčivé rostiny je základem pro... Tento recept získáte jako odměnu od Jaba po splnění úkolu Hlídací pes.

18040
Alchymistický recept na vydatné lektvary many
Alchymistický recept na vydatné lektvary many |Cena: 2750

...veškeré pokusy je vypěstovat na zahradě selhaly. Důvodem pravděpodobně je... Tento recept získáte jako odměnu od Jaba po splnění úkolu Hlídací pes.

18031
Ars Magica: Mystická kuše
Ars Magica: Mystická kuše |Cena: 1750

...jen blázni spoléhají výhradně na magii. Návod na výrobu uvádíme na následující straně... Sepsal jistý Vultus Maximus. Tento návod naleznete v truhle vedle Liuvenina domu ve Stewarku.

18027
Ars Magica: Šípy z vos hnojnic
Ars Magica: Šípy z vos hnojnic |Cena: 3650

...jed těchto tvorů je magický. S jeho pomocí lze poměrně snadno vytvořit pouto mezi střelcem a cílem. Vyvinul jsem kouzlo, které... dílo jistého Vulta Maxima. Tento návod můžete zakoupit od máti Hooqua v Tooshoo.

18089
Arzenál drakobijců: Drakobijecké střely
Arzenál drakobijců: Drakobijecké střely |Cena: 9500

...dračí šupiny jsou tvrdší než ocel i ruda. Bez obléhacích strojů a zvláštních střel je jedinou možností obrovská kuše... - úryvek z knihy Krev, pot a spousta zlata od drakobijce Biffa. Tento návod můžete zakoupit od Haggira v Thorniaře.

18044
Exotické zbraně: Kuše z dololezce
Exotické zbraně: Kuše z dololezce |Cena: 2200

...skřetí uprchlík ze setarrifských dolů mi nabídl primitivní luk, vyrobený z kusadel dololezce. Byla to neuvěřitelně odolná zbraň... - výňatek z knihy Exotické zbraně od Ikaria Auspexe. Tento návod naleznete v truhle na kopci, nedaleko od vraku lodi na východním pobřeží džungle.

18007
Jak pečovat o luk
Jak pečovat o luk |Cena: 2750

Tímto návodem vytvoříte Lovecký luk. ..zvláště kompozitní luky jsou citlivé na vlhkost. Pokud je vystavíte nepříznivému počasí, v podstatě je zničíte. Já jsem ale... Autor: Ricklen, šampion loveckého cechu. Tento návod naleznete v truhle v jednom z domů loveckého cechu v Krvavém údolí.

18063
Kuchařský recept na černovodskou polévku
Kuchařský recept na černovodskou polévku |Cena: 35

...maso není zkažené. Opakuji: maso není vůbec zkažené. To jen tak vypadá! Tento recept můžete zakoupit od máti Hooqua v Tooshoo.

18046
Kuchařský recept na grilované dololezčí maso
Kuchařský recept na grilované dololezčí maso |Cena: 50

...velice mě těšilo otvírat mlatem krunýř a napichovat na jehlu jejich bělavé, takřka průsvitné maso. Byla to pomsta za nohu, o kterou jsem v boji s nimi přišel... Tento recept můžete nalézt v truhle ve skřetím táboře nedaleko města Setarrif.

18026
Kuchařský recept na grilované maso
Kuchařský recept na grilované maso |Cena: 5

...maso změkčíš, pokud ho naklepeš plochou stranou meče. Nebo ho můžeš zabalit do pergamenu a strčit do bot. Zabiješ tím dvě mouchy jednou ranou - nebude ti zima na nohy a večer budeš mít křehoučkou večeři... Jeden recept naleznete kupříkladu na feshyrské farmě vedoucí k Melganově hrobce.

18008
Kuchařský recept na grilovanou zvěřinu
Kuchařský recept na grilovanou zvěřinu |Cena: 25

...musí být dobře uleželá. Pak maso zlehka šikmo nařízni a vraž do něj stroužky česneku. Pozor aby česnek nebyl... Tento recept můžete zakoupit od obchodnice Gundy.

18021
Kuchařský recept na guláš
Kuchařský recept na guláš |Cena: 10

...a jemně povař se špetkou tymiánu. Maso nesmí být tuhé! Tento recept můžete zakoupit od hostinské Mudry v Jižním Stewarku.

18041
Kuchařský recept na kořeněnou kýtu
Kuchařský recept na kořeněnou kýtu |Cena: 40

...Pozor, ať nepoškodíš žlázy - jsou jedovaté. Také řezej opatrně kolem jater, slinivky a žaludku. Tomu, kdo umí správně vyjmou srdce a mozek, bude odměnou chutné maso, nesprávné vyjmutí těchto orgánů však znamená bolestivou smrt. Začátečníci by se proto měli omezit na maso ze svalů na končetinách. Podle orgánů bych doporučoval... Tento recept můžete zakoupit od Caldara v klášteře.

18037
Kuchařský recept na ragú ze žravých štěnic
Kuchařský recept na ragú ze žravých štěnic |Cena: 75

...teď ty mrňavé potvory musíš zbravit krovek. Nejlépe kladivem. Ale pozor - dáš-li velkou ránu, můžou se přilepit na strop. Mezitím si připrav vodu nebo bílé víno, pokud nějaké máš, a namoč do něj hlavičky otrokova chleba. Když se ti mezi ně připletou nějaké nohy, nic se neděje, alespoň budeš mít jídlo pikantnější. Pak... Tento recept získáte od Jaba za splnění úkolu Semena pro Jaba.

18045
Kuchařský recept na steak ze stínové šelmy
Kuchařský recept na steak ze stínové šelmy |Cena: 45

...nová gurmánská potěšení, narazil jsem na stínovou šelmu. Když jsem si představil, jak se zakousnu do masa takovédle lidožravé obludy, cítil jsem příjemné mravenčení v zádech. Hned jsem si připravil vše potřebné: maso těchto oblud je nesmírně tuhé, takže je třeba ho dopředu naložit. Zvolil jsem pikantní směs z... Tento recept naleznete v tuhle ve skřetím táboře v džungli.

18011
Kuchařský recept na stewarský guláš
Kuchařský recept na stewarský guláš |Cena: 20

...vezmi jablka a opeč je s cibulkou na sádle. Pak přidej maso, a až cibulka zezlátne... Tento recept získáte jako odměnu od Ogtara za splnění úkolu Krev na polích.

18029
Kultura stříbrovodských skřetů: Šamanské chrániče
Kultura stříbrovodských skřetů: Šamanské chrániče |Cena: 2000

...seznámil jsem se s šamanem jménem Melog. Po pár dýmkách bažinné trávy se trochu rozehřál a sám od sebe mi vyprávěl... Neznámý autor. Tento návod můžete nalézt v truhle v domě alchymisty Worgana ve Stewarku.

18078
Nástroje řádu: Čihavčí střely
Nástroje řádu: Čihavčí střely |Cena: 2950

...uvědomil, že čihavci jsou pro usedlost spíše pohromou než požehnáním. I když se nestydím přiznat, že čihavčí omelety jsou mou oblíbenou pochoutkou. Z kůže těchto tvorů pak lze vyrábět voděvzdornou obuv a jejich drápy a kosti jsou tvrdší než... - Leboras, černovodský strážce. Tento návod můžete zakoupit od Welgarda na stříbrovodském hradě.

18053
Prastarý text o Hněvu Innosově
Prastarý text o Hněvu Innosově |Cena: 6000

Písmo je sice nečitelné, zato četné ilustrace krok za krokem popisují, jak překovat vlastní hněv do břitu. K nalezení v truhle v Božské kovárně.

18054
Prastarý text o Luku utrpení
Prastarý text o Luku utrpení |Cena: 1000

Text je sice nečitelný, ale podrobné ilustrace jasně naznačují, že je možné vložit vlastní utrpení do magické slitiny a tu pak přetvořit v mocný luk. K nalezení v truhle v Božské kovárně.

18055
Prastarý text o Meči pomsty
Prastarý text o Meči pomsty |Cena: 4500

Text už sice není čitelný, ale dá-li se věřit ilustracím, pak je možné extrahovat vlastní touhu po pomstě a zakout ji do masivní čepele. K nalezení v truhle v Božské kovárně.

18073
Prastarý text o páté esenci hněvu
Prastarý text o páté esenci hněvu |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Jádro rozhořčení. Piktogramy na tomto pergamenu vypadají podivně, ale kupodivu se dají poměrně snadno rozluštit. Popisují, jak poměrně snadno dosáhnout na samou podstatu moci. Tento recept získáte ze sinalého obránce v Zoldrenu.

18072
Prastarý text o páté esenci nenávisti
Prastarý text o páté esenci nenávisti |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Jádro nenávisti. Piktogramy na tomto pergamenu vypadají podivně, ale kupodivu se dají poměrně snadno rozluštit. Popisují, jak poměrně snadno dosáhnout na samou podstatu mysli. Tento recept získáte z ohnivého kněze v Zoldrenu.

18071
Prastarý text o páté esenci strasti
Prastarý text o páté esenci strasti |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Jádro utrpení. Piktogramy na tomto pergamenu vypadají podivně, ale kupodivu se dají poměrně snadno rozluštit. Popisují, jak poměrně snadno dosáhnout na samou podstatu osudu. Tento recept můžete nalézt v jedné místnosti na začátku Zoldrenu.

18070
Prastarý text o páté esenci zášti
Prastarý text o páté esenci zášti |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Jádro zášti. Piktogramy na tomto pergamenu vypadají podivně, ale kupodivu se dají poměrně snadno rozluštit. Popisují, jak poměrně snadno dosáhnout na samou podstatu vytrvalosti. Tento recept můžete nalézt v jedné místnosti na začátku Zoldrenu.

18060
Prastarý text o Plamenném mstiteli
Prastarý text o Plamenném mstiteli |Cena: 17500

Písmo je sice nečitelné, zato piktogramy zcela jasně naznačují, jak meč, který se podobá Meči pomsty, obdařit spalující aurou. K nalezení v domě obchodnice Mari v Thorniaře (dům naproti Diegovu sídlu).

18059
Prastarý text o probuzení Hněvu Innosova
Prastarý text o probuzení Hněvu Innosova |Cena: 17500

Písmo je sice nečitelné, zato piktogramy zcela jasně naznačují, jak meč, který se podezřele podobá Hněvu Innosovu, požehnat záhadnými slzami. K nalezení v domě obchodnice Mari v Thorniaře (dům naproti Diegovu sídlu).

18051
Prastarý text o Štítu hořkosti
Prastarý text o Štítu hořkosti |Cena: 5500

Písmo je sice nečitelné, zato četné ilustrace krok za krokem popisují, jak extrahovat vlastní hořkost a zakovat ji do magické rudy. K nalezení v truhle v Božské kovárně.

18058
Prastarý text o Záštitě nenávisti
Prastarý text o Záštitě nenávisti |Cena: 17500

Písmo je sice nečitelné, zato piktogramy zcela jasně naznačují, jak překovat Štít hořkosti v opravdu mocnou záštitu... K nalezení v domě obchodnice Mari v Thorniaře (dům naproti Diegovu sídlu).

18057
Prastarý text o Zvěstovateli utrpení
Prastarý text o Zvěstovateli utrpení |Cena: 17500

Text je nečitelný, zato piktogramy hovoří zcela jasně. Moc Luku utrpení má ještě rezervy. K nalezení v domě obchodnice Mari v Thorniaře (dům naproti Diegovu sídlu).

18074
Prastarý text o Ženci nenávisti
Prastarý text o Ženci nenávisti |Cena: 0

...k přivolání Žence nenávisti budeš potřebovat Beliarovy artefakty z Řádu nenávisti a obyčejnou kosu... Tento návod získáte po nalezení všech třiceti Beliarových artefaktů.

18002
Recept na výrobu jablečného odvaru pro silné prsty
Recept na výrobu jablečného odvaru pro silné prsty |Cena: 250

...vydatný, ale posiluje i tělo. Tajemství tkví v dobře odměřené špetce zlobřího listu. Ale pozor - tyto... Tento recept získáte od hostinského Ingora po splnění úkolu Sladký lup ve Stewarku.

18001
Recept na výrobu stewarského jablečného octa
Recept na výrobu stewarského jablečného octa |Cena: 250

...velké oblibě zvláště v cechu lovců. Samozřejmě jde většinou o ovocný ocet, je však třeba do něj přimíchat tajnou přísadu - sušený hřib satan... Tento recept získáte od Gerricka po splnění úkolu Strašidelní sousedé.

18033
Recept na výrobu Worganovy skryté síly
Recept na výrobu Worganovy skryté síly |Cena: 250

...to musí mít každý učenec! Ovocný mošt smíchaný s rostlinami many zvyšuje též... Tento recept získáte jako odměnu od Worgana za splnění úkolu Alkaloidové deriváty.

18034
Skutečný um: Setarrifská látková zbroj
Skutečný um: Setarrifská látková zbroj |Cena: 1500

...i ten nejobyčenější sud musí mít ten správný tvar, jinak poteče a nebude k ničemu. Pozoroval jsem při práci stewarské kováře a všechno to jsou břídilové. Lidé, kteří skutečně rozumí svému řemeslu, žijí pouze v Setarrifu... - Zallai Dol, setarrifský kovář. Tento návod naleznete na stole v tajné místnosti v klášteře.

18084
Tajemství kovárny: Dračí sekyra
Tajemství kovárny: Dračí sekyra |Cena: 12000

...z ohnivého kmene. Měl jsem tu čest se zúčastnit jednoho z neobvyklých obřadů - zuřivý válečník klanu si vydobyl právo nosit dračí sekyru. Nikdy bych si nepomyslel, že lidská bytost... - výňatek z Tajemství kovárny od Ikaria Auspexe. Tento návod můžete zakoupit od Caldara v klášteře.

18076
Tajemství kovárny: Gladiátorský meč ohně
Tajemství kovárny: Gladiátorský meč ohně |Cena: 2500

...že mi tajemství výroby sdělí, pouze když nad ním zvítězím v souboji. Jelikož jsem měl výsadu výběru zbraní, zvolil jsem... - výňatek z Tajemství kovárny od Ikaria Auspexe. Tento návod můžete zakoupit od kovářky Rhondy ve Stewarku.

18016
Tajemství kovárny: Meč bojových mágů
Tajemství kovárny: Meč bojových mágů |Cena: 3000

...nikdy si nezvyknu na pohled na mágy v kompletní bitevní zbroji. Dnes se můj starý přítel - kterého jsem znával jako malého buclatého chlapce, jenž se právě stal novicem - vrátil z pole a na zádech nesl obrovský meč. Byl od hlavy až k patě pokryt krví... - výňatek z Tajemství kovádny od Ikaria Auspexe. Tento návod získáte jako odměnu od Welgarda za splnění úkolu Špinavý obchod.

18036
Tajemství kovárny: Meč z vulkanického skla
Tajemství kovárny: Meč z vulkanického skla |Cena: 1750

...když vstoupíš do kruhu, zbavíš se sice svého starého jména, ale rozloučíš se i se svou holí? Trochu jsem zaváhal, ale pak jsem odhodil svou magickou hůl a natáhl se pro meč... - výňatek z Tajemství kovárny od Ikaria Auspexe. Tento návod naleznete v truhle ve východní části Jižního Stewarku.

18079
Tajemství kovárny: Mistrovský břit
Tajemství kovárny: Mistrovský břit |Cena: 3400

...kdysi ve Stewarku jsem byl svědkem, jak velmistr bojovnického cechu předváděl s těmito meči ukázkový souboj. Mihaly se tak rychle, až zrak přecházel, jakoby na zem sestoupilo zářící slunce. - výňatek z Tajemství kovárny od Ikaria Auspexe. Tento návod můžete zakoupit od Welgarda na stříbrovodském hradě.

18043
Tajemství kovárny: Rudou potažený palcát
Tajemství kovárny: Rudou potažený palcát |Cena: 3000

...v Setarrifu však tento materiál používají zcela běžně. Zrovna nedávno si můj hostitel nechal svůj palcát potáhnout magickou rudou, aby se mu prý nepoškrábal... - výňatek z Tajemství kovárny od Ikaria Auspexe. Tento návod můžete nalézt v truhlici na palubě ztroskotané lodi na východním pobřeží džungle.

18024
Tajemství rudy: Klenoty
Tajemství rudy: Klenoty |Cena: 3750

Tímto návodem vytvoříte Amulet z rudy. ...ale velmistr se jen usmál. Ruda znamená mnohem víc, než tolik oslavovaná ocel. Pojď, ukážu ti to! - váňatek z Tajemství rudy od Ikaria Auspexe. Tento recept získáte jako odměnu od Nejose po splnění úkolu Vodní kalich v Tooshoo.

18048
Tajemství rudy: Širočina
Tajemství rudy: Širočina |Cena: 11000

...Nordmarský kovář Berwulf mi vyprávěl, že tyto sekyry se potahují jen tenkou vrstvou magické rudy. Když viděl zklamání na mé tváři, tasil svou širočinu a zcela bez námahy s ní přesekl železný prut... - výňatek z Tajemství kovárny od Ikaria Auspexe. Tento návod můžete nalézt v jedné truhle v Zapomenutém chrámu.

18052
Tajemství výhně: Ocel
Tajemství výhně: Ocel |Cena: 1750

...Leč z jednoho důvodu bude ocel vždy důležitější než magická ruda. Moc jsem tomu nerozuměl. Jen se rozhlédni, pravil. Je snad tento pluh vyroben z magické rudy? A co ten nůž? Kdepak příteli. Bez oceli by byla magická ruda úplně bezcenná. - výňatek z Tajemství výhně od Ikaria Auspexe. Tento návod můžete zakoupit od Welgarda na stříbrovodském hradě.

18042
Údržba a obnova starožitností
Údržba a obnova starožitností |Cena: 3600

Tímto návodem vytvoříte Starožitnou kuši. ...hlavně trpělivost. Stojí to však za to: když hotový exponát umístíš do pěkné vitríny... Napsal jistý Nejos Crodot. Tento návod naleznete v Zapomenutém hrobě na jižním pobřeží Tooshoo.

18075
Válečné umění: Ohnivé šípy
Válečné umění: Ohnivé šípy |Cena: 1550

...ohnivé šípy i bez košíku plného alchymistických substancí, ale... Anonym. Tento návod můžete zakoupit od Bransona ve Stewarku.

18069
Xardasovy zápisky: Runové lepty
Xardasovy zápisky: Runové lepty |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Myrtanský kožený kyrys v vyrytými runami. ...Tento svitek je pokryt obrázky plynule za sebou jdoucích run. Nejspíše se jedná o stránku z Xardasových poznámek o Zoldrenovi. Popisuje, jak pomocí Zoldrenovy magie vyrýt do kožené zbroje mocné runy. Tento recept naleznete v Xardasově věži.

18068
Xardasovy zápisky: Runové švy
Xardasovy zápisky: Runové švy |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Myrtanské válečné roucho s vyšitými runami. ...Tento svitek je pokryt obrázky run, jež se podobají pavoukům. Nejspíše se jedná o stránku z Xardasových poznámek o Zoldrenovi. Popisuje, jak pomocí Zoldrenovy magie vyrýt do látkové zbroje mocné runy. Tento recept naleznete v Xardasově věži.

18066
Xardasovy zápisky: Runové vlysy, část I.
Xardasovy zápisky: Runové vlysy, část I. |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Myrtanskou plátovou zbroj s vyrytými runami. ...Tento svitek je pokryt obrázky hranatých run. Nejspíš se jedná o stránku z Xardasových poznámek o Zoldrenovi. Popisuje, jak pomocí Zoldrenovy magie vyrýt do plátové zbroje mocné runy. Tento recept naleznete v Xardasově věži.

18067
Xardasovy zápisky: Runové vlysy, část II.
Xardasovy zápisky: Runové vlysy, část II. |Cena: 0

Tímto návodem vytvoříte Myrtanský kyrys s vyrytými runami. ...Tento svitek je pokryt obrázky bachratých run. Nejspíše se jedná o stránku z Xardasových poznámek o Zoldrenovi. Popisuje, jak pomocí Zoldrenovy magie vyrýt do těžké plátové zbroje mocné runy. Tento recept naleznete v Xardasově věži.

18082
Zakázané zbraně: Vroubkované střely
Zakázané zbraně: Vroubkované střely |Cena: 2900

...dohody, které se stále porušují. V mých očích je používání ostnatých háků naprosté a nepochopitelné zvěrstvo. Pokud si vojáci něco zaslouží, pak je to rychlá smrt! A jak je více než patrné z tohoto diagramu... - Gerrick, učenec. Tento recept zakoupíte od svobodného obchodníka Borrana v Tooshoo.

Načítám data ...
Nahoru