Droga z bažin

Co se vám vybaví, když člověk řekne droga z bažin. Že nic? Tak to se jděte zahrabat. Je nemožné, aby tohle slovní spojení bylo někomu úplně cizí. Každý z vás musel na drogu z bažin v průběhu hry narazit. Ať už při plnění nějakého questu, náhodou nebo cíleným chtíčem. O co se vlastně jedná? Droga z bažin je směs trávy ubalená do podoby klasického jointa, která se s oblibou kouří v celé Kolonii.

Existují celkem tři běžné druhy tohoto výrobku, které se liší kvalitou, účinkem a také samozřejmě cenou. Nejslabší účinky má Mladý novic, středně silný je Severní soumrak a nejsilnější je Přivolávač snů. Dále pak můžete získat speciální kousky. Ve většině případů, ale nejsou určeny pro vás, nýbrž pro některé důležité osoby v Kolonii, jimž pomáhají dostat se do vhodného stavu pro navázání spojení se Spáčem.

Droga z bažin se, jak už vyplývá z názvu, vyrábí v táboře v bažinách, tedy v Bratrstvu. Každý den jsou tamní novicové posíláni do bažin mezi smrtící močálové žraloky a krvavé mouchy, aby sesbírali aktuální úrodu. Tu pak přinesou dalším novicům, aby ji rozdrtili a pak vyrobili finální produkt v podobě malého jointa. Část produkce putuje novicům jako jejich denní dávka. Většina však jde přes vyslance Bratrstva do ostatních táborů, kde se velmi výhodně prodá.

Lidé v Kolonii mají drogu velmi v oblibě, jelikož přináší uklidnění a příjemné pocity, a dokáží pro ni obětovat velké jmění. Někteří jsou dokonce tak drzí, že si zakládají vlastní výrobny. To ale Bratrstvo nehodlá trpět a dbá si na svém monopolním postavení.

Jak získat drogu z bažin? Jsou v podstatě tři způsoby. Úplně zadarmo ji lze získat od novice Fortuna z Bratrstva, jenž má svůj krámek pod alchymistickou dílnou Cor Kaloma. Když mu řeknete, bude Vám denně dávat tři kusy. Pokud Vám takové množství nestačí, budete si muset už koupit. Třetím způsobem je zabít některého z dealerů, ti jí mají u sebe mraky.

Načítám data ...
Nahoru