Novinky v datadisku

Gothic 2: The Night of the Raven nám přináší do základní hry spoustu inovací. Některé příjemné, jiné ne. Zde si tento datadisk trochu představíme.

Příběh

Datadisk TNOR rozšiřuje základní příběh G2. Důležité je, že hru musíte začít hrát znovu od začátku. V počátečním rozhovoru se Xardasem se krom hrozby draků dozvíte také o novém nebezpečí z neznámého světa Khorinisu.

Nový svět

Dříve nikdo nevěděl, co se nachází za horami na severovýchodě. V The Night of the Raven se právě na tato místa podíváme. Čeká na nás kompletně nový svět, do něhož si ale budeme muset najít cestu sami. Měl by nám k tomu pomoci Kruh Vody.

Nové gildy

  • Mágové Vody - Jsou staří známí z Gothica 1. V G2 je jen jeden vodní mág - Vatras. Pamatujete na Saturase z G1? Stále nezapomenul na váš počin s rudnou haldou a až se s ním setkáte, nebude hýřit radostí.
  • Kruh Vody - Je organizace lidí, jež pomáhají mágům Vody. Většinou pracují inkognito a je těžké je odhalit. Jeho členi vám budou ale dosti známí.
  • Piráti - Od dob, co se dala královská flotila výrazně do pohybu kvůli skřetům, nemají piráti moc příležitostí k loupení. Obchodují s kupci z města a spolupracují s bandity.
  • Bandité - Známí z G2. Ale v datadisku rozšírili své pole působnosti a jsou daleko drzejší. Kdo hrál G1, může se těšit na staré známé z Nového tábora.

Magie

Svitky se staly daleko výhodnější a i ty nejsilnější kouzla v nich mohou využívat uplní kouzelní amatéři, jelikož každý svitek bere jen 5 many. Ve hře najdete celkem 12 nových kouzel. Část je magii Adanose (Vodní pěst, Bouře) a část Beliara (Vysání života, Přivolání zombie).

Nový systém zlepšování vlastností a dovedností

Mnoho hráčů si stěžovalo a příliš malou obtížnost hry. Autoři se s tím rozhodli něco dělat, konkrétně v systému tréninku, který prodělal malou revoluci. Trénink bude dražší co se týče zkušenostních bodů. Však posuďte sami (např. trénink síly bude stát):

  • 10 - 30 1 zkušenostní bod za 1 bod síly
  • 31 - 60 2 zkušenostní body za 1 bod síly
  • 61 - 90 3 zkušenostní body za 1 bod síly
  • 91 - 120 4 zkušenostní body za 1 bod síly
  • 121 - ... 5 zkušenostních bodů za 1 bod síly

Kamenné desky

Novinkou datadicku jsou jakési kamenné destičky s vyrytým písmem. Jsou dva druhy. Obyčejné a magické. Obyčejné za nic nestojí, ale magické vám mohou zlepšit vaše schopnosti. Musíte je ale umět číst, jinak žádný bonus nezískáte.

Zbraně

V datadisku lze najít opravdu výstavní kousky. Například sekera s poškozením 200 ale také stejnou hodnotou potřeby síly. Je možné. že nejlepší zbraně, nebude moci nosit kde kdo.

Ostatní

Novotou jsou také opasky. Ty vám také poskytují určitý bonus k vašim vlastnostem. Magické artefakty jsou zde také o poznání mocnější. Nedá práci sehnat mocný amulet třeba 30 k maně.

Načítám data ...
Nahoru