Základní informace

Přehled

Datum vydání:
Zatím neoznámeno

Potvrzené platformy:
PC, PS5, Xbox Series XS

Vyvíjí:
Alkimia Interactive (THQ Nordic)

Oficiální web:
gothic.thqnordic.com

Vydavatelství THQ Nordic získalo práva na značku Gothic v roce 2019, čímž se odstarval proces vývoje remake. Nejdříve přišlo v prosinci 2019 hratelné teaser demo na Steamu. Díky demu získali THQN od hráčů množství zpětné vazby (více zde), tou hlavní bylo přání komunity s vývojem remake pokračovat, což THQN vyslyšel.

Noví vývojáři - Alkimia Interactive

Vývojové studio Alkimia Interactive bylo založeno v létě 2020, když THQ Nordic rozhodl o vývoji Gothic Remake. Studio našlo kancelářské prostory v Barceloně, odkud se bude snažit naplnit svou ambici ve vývoji vysoce kvalitních RPG titulů. Prvním projektem bude právě Gothic Remake pro PC a nové konzole. "Naším cílem je stát se jednou z nejlepších adress v jižní Evropě, co se vývoje video her na PC a konzole týče," řekl Reinhard Pollice, vedoucí studia, v tiskové zprávě v listopadu 2021. Více informací o studiu najdete na webu www.alkimiainteractive.com.

V srpnu 2022 vývojáři oznámili, že do týmu pro remake získali Kaie Rosenkranze. Kai se podílel na původních třech dílech, zejména jako skladatel hudby. Nyní se tedy podílí na ozvučení i v remake.

Načítám data ...
Nahoru