Obchodování

Kšefty mají v Gothicu taktéž své duležité místo. Bez nich byste byli stále ti chuďasi, chodili v roztrhaných hadrech a oháněli se zrezivělým mečem. Prvním takovým problémem může být, že nevíte, kde najít nějakého obchodníka. Největší koncentrace jich je ve městě. Hlavně na tržišti jich najdete hned několik. V klášteře i na Onarově farmě je taktéž kupců dostatek.

Oproti jedničce se ve dvojce řeší jeden velký problém. Kupci mají nekonečně mnoho zlata, takže odpadají starosti typu: Komu prodat ten meč za deset tisíc, když mi nikdo nemůže dostatečně zaplatit. Také odpadá dlouhé přemísťování rudy (platidlo z jedničky, nyní se platí zlatem), které jistě všichni znáte. Ve dvojce když něco přesunete do obchodníkova inventáře, hned se vám přičte suma, kterou za ono zboží získáte a naopak.

A jak tedy probíhá vlastní obchod? Základní pravidlo obchodu (kdo by to čekal) je, že každá věc má určitou cenu. Za tuto cenu daný předmět koupíte. Avšak chcete-li jej prodat, dostanete za něj jen třetinu jeho skutečné ceny. No hold si nevyberete. Ze začátku hry vás to může dobře štvát, jelikož zlata bude málo, ale později vám to bude ukradené, jelikož budete mít nejlepší momentálně dostupné věci a zlata hafo.

Pokud chcete kšeftovat, zajděte za příslušným dealerem (obchodníkem) a v rozhovoru vyvolejte menu obchodu. Na stranách obrazovky se objeví dva inventáře. Pravý je váš, levý jeho. Stačí jen přesunout věc z vašeho do jeho inventáře. To učiníte tak, že najedete na příslušný předmět a pomocí CTRL jej přesunete do druhého inventáře. Automaticky se vám přičte či odečte zlato.

Načítám data ...
Nahoru