Interview s komunitou

Nacházíte se na rozcestníku komunitních interview. Najdete zde rozhovory s lidmi, kteří různým způsobem přispěli k rozvoji české Gothic komunity. Interview jsou zaměřena například na různé formy Gothic fanartu, tvorbu a překlad modifikací atp.

Moolker - Herní žurnalistika

Miloš Bohoněk alias Moolker již řadu let pracuje jako herní žurnalista - externista. Psal a píše články pro velikány české herní scény, mezi nimiž jsou například časopis SCORE či herní portály Tiscali Games a Eurogamer. Zeptali jsme se jej na různé věci ze zákulisí herní žurnalistiky.

Číst celý rozhovor

Garrett - Povídky

Garrett je v naší komunitě známý zejména díky svým povídkám. Povídka Gothic patří k těm nejlepším, jaké si na webu můžete přečíst. Zeptali jsme se jej, jak se ke Gothicu a k povídkám vůbec dostal, kde bere inspiraci k psaní a ještě mnohem více.

Číst celý rozhovor

Warezz.K - Módy

Zejména modifikace prvních dvou Gothiců udělaly jméno Warezzovi.K. Založil český tým věnující se modifikacím, a i když nakonec žádný mód nevytvořil, překladem některých nástrojů a vydáním tutorialů značně přiblížil tvorbu módů českým hráčům. A nejen na to se ho zeptáme v našem rozhovoru.

Číst celý rozhovor

Tonyskate - překlady módů

Modifikace pro hry Gothic si i v naší komunitě získaly početnou skupinu fanoušků. Většina módů pochází z Německa, poslední dobou jsou ovšem vydávány kvalitní módy i z Polska a Ruska. A byl to právě Tonyskate, kdo organizoval a vedl překladatelské projekty většiny lokalizovaných modifikací. A právě jeho jsme se zeptali na toto téma.

Číst celý rozhovor

VMČ - fanfilmy

VMČ píše čtenáři oblíbené povídky, nicméně předmětem našeho interview bude něco jiného, a to fanfilmy z Gothica, což jsou více či méně krátké či dlouhé in-game videa ze hry Gothic, která mají svůj vlastní příběh a děj. VMČ má na svém triku několik opravdu povedených filmů, a proto se ho na tuto oblast fanartu zeptáme.

Číst celý rozhovor

Načítám data ...
Nahoru