1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Prototyp Gothic: Remake na Steamu

Jak by řekl Lester, ještě včera na tom kopci stály jen stromy. No a dnes už tam stojí Gothic: Remake. Herní vydavatelství THQ Nordic, které aktuálně drží práva na značku Gothic, v prosinci vyslalo do světa zcela nečekané informace o remaku hry Gothic. Zveřejněn byl teaser trailer spolu se screenshoty. Prototyp si můžete zahrát na Steamu.

Číst více

Risen vychází 24.ledna na nové konzole

První Risen vychází na PS4, Xbox One a Nintendo Switch, a to 24.ledna 2023. Port vychází pod hlavičkou vydavatele THQ Nordic, který od roku 2019 vlastní práva na všechny starší tituly od Piranha Bytes.

Číst více

Vědomostní kvízy

Jak dobře si vzpomínáte na hry série Gothic? Připoměňte si své znalosti ve vědomostních kvízech na našem webu. Otestovat se můžete z prvních tří dílů série. Čekají na vás kvízy z Kolonie, ostrova Khorinis i z královské říše na pevnině. Tak se ukažte, co ve vás je.

Číst více

Čtyři přátelé v komiksu

Před vydáním prvního dílu série Gothic byl ve spolupráci s vývojáři z Piranha Bytes vytvořen oficiální komiks, který mapuje setkání čtyř přátel hlavního hrdiny v khorinisském žaláři a jejich další epizodní příběh v Kolonii. Komiks jsme pro vás přeložili do češtiny, takže si toto unikátní dílo můžete také užít.

Číst více

Ti, kdo vytvořili Gothic

Představujeme členy vývojového týmu Piranha Bytes, kteří stáli u vzniku naší oblíbené herní série. Tým začal fungovat v roce 1997 a od té doby samozřejmě doznal řady změn. Někteří lidé odešli, jiní zase přišli. Tak mrkněte, kdo vyvíjí hry v západoněmeckém Essenu nyní...

Číst více

Jak to všechno začalo

Vznik série Gothic je vskutku zajímavý příběh. U založení Piranha Bytes byli pouze čtyři lidé, vývoj trval čtyři roky. Kde se vůbec vzal název "Gothic", jak vznikala hudba a proč vyšel místo datadisku ke Gothic 1 druhý díl? Odpovědi na to a mnohem více se dozvíte v sérii článků a interview věnované historii série Gothic.

Číst více

Best Screen je zpět!

Obnovujeme rubriku Best Screen, ve které hledáme zajímavé screenshoty z her Gothic. Máte nějaký takový kousek u sebe? Pošlete jej nám.

Číst více

Novinky - Série Gothic

THQ naznačuje: Gothic 2 vyjde na Switch | 31.12.2022

Vyjde Gothic 2 na Switch? Ať jsou následující roky plné překvapení. Tuto zprávu a tuto fotografii včera zveřejnil vydavatel THQ na Twitteru. Co jiného z toho soudit, než že se chystá port Gothic 2 na ... Více

První Risen vyjde na PS4, Xbox One a Switch | 17.11.2022

Risen, první hra, kterou Piranha Bytes vyvinuli po Gothic 3, se dočká portu na konzole PS4, Xbox One a Nintendo Switch, a to 24.ledna 2023. Port vychází pod hlavičkou vydavatele THQ Nordic, který od r ... Více

Nový vědomostní test: G2 - Hornické údolí | 22.8.2020

Připravili jsme pro vás další vědomostní test ze světa herní série Gothic. K již existujícím vědomostním kvízům napříc všemi díly série dnes přibývá test zaměřený na Hornické údolí z Gothica 2. Jak do ... Více

Další novinky
Série Gothic: Vědomostní test: Okolí města Khorinis 27.3.2020 Více
Série Gothic: Co se děje s hudebním projektem Kaie Rosenkranze? 11.7.2017 Více
Série Gothic: Bude pokračování série Gothic?? 21.9.2016 Více
Série Gothic: Novinky ohledně Kaiova hudebního alba 25.6.2016 Více
Série Gothic: Games.cz vás vyzkouší, jak dobře si pamatujete hry Gothic 29.5.2016 Více
Série Gothic: Informace o nové hře od Piranha Bytes 27.5.2016 Více
Série Gothic: Nová hra od PB má být víc "Gothic" než byl Risen 1.9.2015 Více

Více novinek v archivu

Anketa

Vyberte nejlepší povídku soutěže Zlatý Diego 2016.

Vybrané fanart kresby


Cole (SamurajSVK)

Zkáza ostrova Jakhendar (M.a.T.y)

AntiOblivion Gate (Woxy)

Antic Warrior (Treon)
Načítám data ...
Nahoru