Sady artefaktů

Datadisk Noc Havrana do hry přidává nové prsteny a amulety. Některé z nich tvoří dohromady určitou sadu, kterou když nosíte, získáváte další bonus navíc. A bonusy to jsou opravdu výhodné.

Ve hře můžete najít celkem tři sady, přičemž každá se sestává z jednoho amuletu a dvou prstenů. Je tedy jasné, že současně můžete využívat speciální bonus jen od jedné sady. Bonus získáte už při nasazení amuletu a prstenu nebo dvou prstenů. Jedná se ovšem pouze o částečný bonus, který není tak výrazný. Po nasazení kompletní sady obdržíte bonus ve výši jednonásobku součtu bonusů všech předmětů sady. Bonusy, které nošením sady získáte, jsou samozřejmě pouze dočasné. Po sundání předmětů sady je zase ztratíte.

Všechny setové předměty můžete najít v Jharkendaru. Jedná se o sadu léčitelů, kněží a válečníků. Pojďme se na jejich bonusy a místa nalezení podívat blíže.

Přehled polohy artefaktů

Před popisem vlastních sad si ještě uvedeme přehledovou mapu s umístěním jednotlivých artefaktů sad. Označení 'A' znamená amulet, 'P1' a 'P2' pak první a druhý prsten (podle tabulek níže).


Sada léčitelů

Předmět Vlastnosti Místo nalezení
Amulet zdraví +40 při vstupu do zlatého dolu
1.prsten zdraví +20 jeskyně mezi kaňonem a bažinou
2.prsten zdraví +20 v ruinách u mágů Vody
Bonus za částečnou sadu zdraví +20
Bonus za kompletní sadu zdraví +80

Díky artefaktům ze sady léčitelů můžete získat bonus k vašemu zdraví. Samotné předměty sady přidávají 80 bodů zdraví, navíc můžete obdržet bonus dalších 80 bodů zdraví. Celkem si tak můžete zvýšit vaše zdraví až o 160 bodů, což už není zanedbatelná hodnota.

Amulet můžete najít na jednom z trámů u vstupu do zlatého dolu v táboře banditů. První prsten leží v malém tunelu ve velké průchozí jeskyni mezi kaňonem a bažinou. A druhý prsten se nalezá v jednom ze zničených domů jihovýchodně od mágů Vody.


Sada kněží

Předmět Vlastnosti Místo nalezení
Amulet mana +10 poklad na jihu bažiny
1.prsten mana +5 chrám na jihovýchodě
2.prsten mana +5 důl na konci kaňonu
Bonus za částečnou sadu mana +5
Bonus za kompletní sadu mana +20

Sada kněží se hodí pro mágy, jelikož poskytuje bonus many. Samotné předměty přidávají 20 bodů, dalších 20 pak obdržíte, budete-li nosit kompletní set. Celkem vám tedy tato sada může zvýšit manu až o 40 bodů.

Amulet můžete najít v zakopaném pokladu na jihu bažiny. První prsten se nachází v chrámu léčitelů na jihovýchodě močálu a druhý prsten najdete ve starém dole na konci kaňonu.


Sada válečníků

Předmět Vlastnosti Místo nalezení
Amulet odolnost (zbraně) +10 jižní pláž
1.prsten odolnost (zbraně) +5 od Grega
2.prsten odolnost (zbraně) +5 Quarhodronova hrobka
Bonus za částečnou sadu odolnost (zbraně) +5
Bonus za kompletní sadu odolnost (zbraně) +20

Vynikající sada pro bojovníky, jelikož navyšuje odolnost vůči útokům zbraní až o 40 bodů. Amulet můžete najít v jeskyni na pláži jižně od tábora pirátů. První prsten dostanete od Grega za splnění úkolu Špionem u banditů a druhý se povaluje v Quarhodronově hrobce.

Načítám data ...
Nahoru