Kroniky Myrtany: Archolos

Modifikace v kostce

Autor

The Chronicles of Myrtana team

Modifikace pro

Gothic 2: Noc Havrana

Velikost

6 GB

Download

Steam

Kroniky Myrtany: Archolos je volně stažitelná modifikace pro Gothic 2: Gold edici, která hru zcela předělává. Přináší nový herní svět, vylepšený systém dovedností, herních mechanik a vlastní příběh. Polští autoři mód vytvořili s cílem vzdát hold legendárnímu RPG Gothic a umožnit fanouškům původní série a také novým hráčům ještě jedno dobrodružství v myrtanském království.

Mód nabízí:

 • Profesionální polský dabing
 • Anglické titulky (čeština ve vývoji, viz níže)
 • Plné napojení na Gothic lore
 • 60 a více hodin herního času
 • Spletitý hlavní děj plný zvratů a tajemství
 • Přes 170 úkolů s různými způsoby jejich splnění
 • Více-úrovňové postavy s věrohodnou historií a osobními motivy
 • Zcela nový soundtrack složený pro účely modifikace
 • Kolem 200 náhodných událostí, na které může hlavní hrdina narazit
 • Nový crafting systém zahrnující alchymii, vaření a psaní magických svitků
 • Vyvážení atributů předmětů na základě 20 let zpětné vazby od hráčů
 • Rozšířený systém cestování: teleporty, lodě, žoldácké karavany
 • Více než 100 nových zbrojí a zbraní s unikátním vzhledem

Zapojit se do diskuse o módu můžete zde na našem fóru.

Trailer


Čeština (hotovo)

Český komunitní překlad byl dokončen a vydán v březnu 2023. Pro přepnutí na českou lokalizaci klikněte pravým tlačítkem myši na hru ve své knihovně na Steamu nebo GOGu, zvolte "Vlastnosti" a přejděte na záložku "Jazyk".

POZOR: Po přepnutí na češtinu není možné nahrát uložené hry! Musíte začít novou hru.

Diskutovat o Kronikách můžete na Gothicz discord serveru. Rovněž vás prosíme, abyste nám hlásili chyby v překladu, na které narazíte. Pokud máte zájem, web překladatelského týmu najdete na prekladyher.eu.

Zde můžete mrknout na trailer k vydání češtiny, gameplay z úvodu módu s českými titulky a na screenshoty z češtiny.

Instalace

Ke hraní je potřeba mít nainstalovanou verzi Gothic 2: Gold Edici. Modifikaci stahujte skrz Steam a nebo GOG.com.

Herní svět

Prozkoumejte Archolos, obrovský ostrov východně od pevniny Myrtana, dříve neznámou oblast plnou vinic, farem a vesnic. Navštívíte velké město Archolos, plné dlážděných uliček, největší město, jaké kdy bylo vyobrazeno v celé Gothic trilogii. Dále vás čekají hluboké doly, klášter Adanose, taverny a další lokace, které odhalí jen ti nejodvážnější dobrodruzi.

Příběh

Království Myrtana je zemí, jejíž základy se bortí pod tíhou války a nejistoty. V modifikaci zažijete události, které daly základ ději původního Gothica, a uvidíte na vlastní oči, jak nástup důlní kolonie ovlivnil život na kontinentě. Vžijete se do role Marvina, mladého muže, který ze svého rodného kraje utekl před válkou. Ovšem skutečnost, kterou nachází na Archolosu, ani zdaleka neodpovídá jeho očekáváním. Bohatí kupci prahnou po ještě větším množství zlata, poddaní krále Rhobara II. utahují kohoutky místních zákonů čím dál více a do toho vlny uprchlíků, kteří stejně jako hlavní hrdina hledají alespoň trochu důstojný život. Marvin si bude muset najít svou cestu k přežití v této zemi plné zrady, oportunismu a protichůdných zájmů.

Hlavní postavy

Marvin

Marvin - hlavní hrdina, jehož příběh budete prožívat. Mladý muž, který prchá před svou minulostí a před blížící se válkou. Vylodí se na Archolosu s touhou po novém životě, ovšem situace na ostrově není tak růžová, jak všichni tvrdili. Marvin na své cestě bude muset udělat mnoho rozhodnutí a překonat kopec překážek. Jak a pro jakou stranu se rozhodne, to bude na vás...

Roderich

Roderich - městská stráž. Hlavní silou uvnitř i vně městských hradeb je městská stráž. Vedení veteránem Roderichem, strážci se snaží udržet na ostrově pořádek navzdory neustále se zvyšujícím daním, tvrdým trestům a přílivu uprchlíků před válkou. Uniforma a kasárna jsou volbou mnoha mladých mužů, kteří nechtějí narukovat do války proti skřetům.

Lorenzo

Lorenzo - gilda Araxos. Až do nedávna byla gilda obchodníků Araxos hlavní silou na ostrově. Situace se změnila, když král tváří v tvář hrozící porážce od skřetů zabavil celou lodní flotilu patřící právě gildě Araxos. Avšak navzdory tomu stále operuje skupina těžce ozbrojených žoldáků a zkušených mužů pod velením Lorenza, hlavy obchodní gildy. Jak říkají členové gildy: Obchody se nikdy nezastaví...

Morris

Morris - královský místodržící. Jakožto součást království Myrtana je Archolos plný úředníků Koruny. Tím hlavním je Morris, místodržící města, uvedený do služby samotným králem Rhobarem II. Mnozí lidé jej považují pouze za myrtanskou loutku, to ovšem nemění nic na tom, že Morris je zmocněncem zákona na ostrově.

Volker

Volker - Někteří jej proklínají pro jeho nevoli platit daně, jiní jej provolávají ve jménu Adanose za jeho pomoc v beznaději. V této nelehké době, kdy se chudáci, kteří by podřízli člověka pro pár zlatých, potulují na každém rohu, Volker s posvěcením místních autorit významně posílil řady svých osobních stráží. Koneckonců válka stojí peníze, a kdo by chtěl přijít o přízeň jednoho z nejbohatších mužů na ostrovech.

Ulryk

Ulryk - synové vlků. Léta před obsazením Archolosu královstvím Myrtana byl ostrov pod vládnou původního obyvatelstva - Synů vlků. S příchodem skřetích armád však více a více občanů Myrtany hledí ku vlčímu doupěti s nadějí, že legendární válečníci vyslyší volání o pomoc během obležení města. Dokáží se ostrované navzdory minulým svárům sjednotit a společně čelit skřetí invazi?

Prior

Prior - mágové Vody. Na ostově stojí jeden z nejstarších a jistě ten největší chrám Adanose. Před několika lety se při silné bouři zbortil velký most spolující klášter se zbytkem ostrova. Vrchní mágové to pochopili jako znamení od jejich boha, aby uťali všechna spojení s vnějším světem a jeho problémy. Navzdory jejich izolaci jsou však mágové stále vnímáni jako významní obyvatelé ostrova a jejich slovo bráno vážně každým člověkem.

Screenshoty

Načítám data ...
Nahoru