Návraty 2.0 CZ

Modifikace v kostce

Autor

T&G MOD TEAM

Modifikace pro

Gothic 2: Noc Havrana

Hodnocení redakce

9.5/10

Velikost

4.5 GB

Download

Github.com

Návraty jsou v češtině. Mrkněte níže do sekce Instalace pro návod, jak mód spustit.

Modifikace Návraty je neoficiálním datadiskem ke hře Gothic 2. Svými rozměry je naprosto enormní. Přidává do hry stovky questů, NPC, předmětů, sedmou kapitolu, a mnoho dalšího. Narazíte asi na 30 nových lokací. Menu je graficky obohaceno, engine vylepšený, vylepšené jsou také všechny animace. Byly přidaný nové bojové mechanismy, jako je třeba boj se dvěma zbraněmi či mohutný štít a to není ani z daleka vše. Do hry byla implementována výdrž plus řady nových dovedností. Ve hře si poslechnete několik hodin nové hudby, kvalitní ruský dabing, shlédnete zhruba 10 minut nového videa a nepřekvapí vás ani kostky či vaše vlastní věž.

Návraty jsou velice výjimečným počinem na poli modifikací. Příběhová linie je v tomto "datadisku" velice členitá. Autoři jí věnovali spousty svého času (cca. 9 let) a na kvalitě hry se to velmi pozitivně projevilo. Už jen hlavní dějová linka se nesoustředí jen na příběh z Gothic 2 a Noci Havrana. Přidává příběh o skřetí invazi a o z značném výskytu nemrtvých v různých částech Khorinisu. Je to skoro, jako modifikace od velkého studia, na opravdu vysoké úrovni. Narazíte i na extra silné jedinečné protivníky tzv. "Bossové", se kterými se budete vypořádávat dlouhé chvíle a otestujete vaše skutečné schopnosti v boji. Změny oproti "holému" Gothicu vás budou provázet na každém kroku...

Narazíme také na zajímavé frakce. Za prvé to mohou být mágové Vody, Nekromanti a Bratrstvo - k těmto frakcím se můžete přidat jako k hlavním. Přidat se však můžete i ke "starým" frakcím, tedy k mágům Ohně, k domobraně, či k žoldákům na Onarově farmě.

Co se týče vedlejších frakcí, ty přinesou zajímavé úkoly a příběhové linie. Sami na ně postupem hry narazíte, ale objevení některých může být trochu komplikovanější, než se zdá... Modifikace přináší hodně nových postav, které pro vás budou mít své úkoly. Mód výrazně zasáhnul i do hlavní linie. A to konkrétně sedmou kapitolou. Hra nyní již nekončí smrtí nemrtvého draka, ale hráč se vrací na Khorinis, kde jej čeká další dobrodružství.

Datadisk je doporučen i lidem, kteří na "módy" nikdy moc nedali. Jelikož je to datadisk, znamená to, že pouze rozšiřuje a v žádném případě neubírá a to ať se jedná o úkoly, nebo atmosferický zážitek z hraní.

Strhující atmosféra boje za záchranu světa je tak tímto datadiskem ještě více podpořena. Záblesky světla při zkoumání jeskyní v podzemním městě skřetů, pátrání po artefaktech starších než svět, rozuzlení prastarých tajemství. Na každém kroku narazíte na nové a nové změny, pozorný průzkumník je odměněn cenným nálezem, dobrý řečník či vychytralý zlodějíček se dokáže vykroutit i městské stráži. Hra přinese nyní až 200 hodin herního času! Ty nyní zahrnují desítky úkolů pro nové frakce, stovky nových vedlejších úkolů, přepracovaná prostředí, nové předměty, různé možnosti řešení problémů, či překážek.

V bodech si tedy ještě jednou shrňme, co vše nás v tomto datadisku čeká:

 • Desítky nových nepřátel a stovky nových úkolů
 • Desítky nových lokací a staré jsou rozšířené o nová místa
 • Nová kouzla, věci, zbroje, zbraně, animace, atd.
 • Několik nových perků včetně výdrže
 • Vylepšená grafika, po dodání Texture Replaceru a dx11 jde o opravdový skvost
 • Hra nyní nekončí poražením draka, ale končí až mnohem později...
 • Nové bojové mechanismy
 • Opraveny známe bugy ze základní hry
 • Čtyři obtížnosti a zábavu až na několik set hodin
 • Extra silní jedineční protivníci tzv. "Bossové"
 • Několik frakcí, ke kterým se dá přidat (Nekromanti, Mágové Vody, Bratrstvo Spáče)
 • A mnoho dalších věcí...

Za zmínku také stojí, že Návraty jsou velice náročné i pro ostřílené hráče a příznivce hry Gothic. Obtížnost byla rapidně navýšená, citelná je nejvíce v prvních kapitolách, ale nestresujte se, máte na výběr ihned z čtyř obtížností.

Zaujal vás tento datadisk? Pokud ano, pak na našem foru můžete najít přímo celou sekci věnovanou právě tomuto datadisku. A tážete-li se co zde můžete najít, pak vězte, že zde máme kompletní zázemí pro pohodlnou hru. Je zde uveden zejména kompletní Návod.

Instalace

Podrobný a aktualizovaný návod na instalaci včetně odkazů na stažení jednotlivých součástí módu a češtiny najdete zde na Github serveru českého překladatelského týmu. V případě jakýchkoli dotazů a připomínek ohledně datadisku Návraty můžete využít naše forum.

Screenshoty

Tyto screenshoty byly pořízeny s doporučenou instalací hry.

Načítám data ...
Nahoru