Bestiář

Ve Forsaken Gods narazíte na tatáž monstra jako v Gothicu 3 v Myrtaně. Jedná se hlavně o mrchožrouty, vlky, divočáky, chňapavce, gobliny a v neposlední řadě samozřejmě skřety. Kromě toho se utkáte s některými novými, které vám zde popíšeme. Také zde uvedeme některá již známá monstra, která se v datadisku vyskytují v nějaké jiné barevné variantě nebo která jsou svým výskytem vzácná.

Závěrečný boss

Závěrečného bosse najdete na samém dně jeskyně v bývalém odbojovém táboře Reddock. Objeví se tam až v samém závěru hry. Je dílem mocného Vyvolávače, kterého před soubojem s bossem spolu s Miltenem a dalšími společníky odděláte. Závěrečný boss je monstrum, před kterým se třebe strachy celá Myrtana. Má přinést její zkázu a na vás samozřejmě je, abyste tomu zabránili.

Vlastní souboj s tímto monstrem ale v žádném případě nenaplňuje předpovědi. Pokud se vám jej náhodou nepodaří uklikat, vezměte luk a postřílejte jej ze zákrytu některé z místností okolo.

Tento boss je jedním ze dvou kompletně nových monster (spolu s Trogoldyty), jejichž design nepochází od Piranha Bytes. Styl vývojářů z Trine Games je poměrně osobitý, ale kvalitativně se s designem monster od Piraní nedává moc srovnávat.

Závěrečný boss

Troglodyt

Tato nová monstra jsou poněkud zvláštní. Pobývají pouze v jeskyních mezi Vengardem a Ardeou a v bývalém táboře rebelů Reddock, v němž pro vás mají pěkné překvapení. V boji na blízkou jsou troglodyti jedny z nejsilnější monster ve hře, protože stejně jako ogři mají velkou frekveci útoků, při kterých vás navíc odhazují dozadu. To značně znepříjemňuje boj.

Pokud jich je na vás více, může nastat problém. Takže když budete mít problémy, odlákejte jednoho ze skupiny a oddělejte jej bokem.

Troglodyt

Vyvolávač

Vyvolávač je mocný mág, který spolupracuje s Thorusem. Najdete jej v závěru hry v jeskyni v lese mezi Monterou a Okarou. Jeho úkolem bylo vyvolat monstrum, které by sneslo zkázu na celou Myrtanu. Vy mu v tomu musíte zabránit. Nejdříve se budete muset probít skrz zástup skřetích bojovníků, kteří jej chrání, a až poté se budete moci vrhnout na něj a jeho družinu mágů.

Vyvolávač

Bestie

Tyto bestie najdete kousek od jeskyně s Vyvolávačem a to pouze tehdy, když si od mága Rollana, který táboří před ní, vezmete úkol zabít je.

Bestie

Další monstra

Zde pro vás máme alespoň obrázky nových barevných variací již známých monster.

Tmavý číhavec

Nosorožec zelený

Načítám data ...
Nahoru