Jednoruční zbraně

Rychlost jednoručních zbraní očaruje každého bojovníka, který se rozhodne využít zbraně nablízko. Pokud k tomu ještě přidáte odolný štít, kterým budete krýt útoky nepřátel, máte ideální kombinaci rychlosti a ochrany. Jednoruční zbraně budete nacházet během celé hry, ty nejlepší jako vždy získáte až v pozdějších částech.

Seznam předmětů

Klikněte na předmět pro zobrazení dalších detailů.

8025
Adanova pěst
Adanova pěst |Cena: 550
Síla magie: +4
Útok nablízko: +17

Tato zbraň je velice oblíbená mezi setarrifskou šlechtou, neboť je jakýmsi znakem urozenosti. Adanovo požehnání ji propůjčuje velikou moc a sílu mrazu. Při každém zásahu tak existuje 66% pravděpodobnost, že nepřítel bude po dobu 5 sekund palčivým chladem zpomalen na 66% a utrpí navíc 50 bodů zranění. K nalezení v Zapomenutém hrobě na bojišti v Krvavém údolí.

8015
Bec de Corbin
Bec de Corbin |Cena: 100
Útok nablízko: +16

Hlavním účelem této těžké zbraně je masivní hlavicí prorážet zbroj nepřátel. Získáte jej jako kořist od Dartana v Jižním Stewarku, ze stewarského skladiště, případně jej prodává Rhonda.

8027
Bitevní sekyra
Bitevní sekyra |Cena: 225
Útok nablízko: +21

Bitevní sekyry jsou lehčí a snáze ovladatelné než ty, kterých se používá jako pracovních nástrojů. Bojovníci si jich cení zejména proto, že jsou průraznější než meče stejné kvality. Přesně takovou můžete najít v Alzarově domě v Krvavém údolí.

8038
Černé pokání
Černé pokání |Cena: 1200
Útok nablízko: +30

V dávných dobách toto kladivo drtilo údy kacířů. Při každém zásahu vysává z obětí životní energii a léčí svého nositele o 10% z ran, které uštědří. Tento meč získáte z truhly ve starých ruinách v džungli.

8022
Dlouhý meč
Dlouhý meč |Cena: 275
Útok nablízko: +20
Výdrž: +10

Klasická zbraň, jaká je k vidění po celé Myrtaně a Argaanu. Zkušení bojovníci si ji chválí zvláště pro její lehkost a schopnost udržet si nepřítele od těla. Najdete ji v truhle ve stewarské citadele, prodává Welgard.

8013
Džu-džu Džukuru
Džu-džu Džukuru |Cena: 15
Síla magie: +2
Útok nablízko: +4

Gobliní šamani používají tuto zbraň, aby soustředili proudy mystické energie a aby měli čím mlátit své pomocníky po hlavě. Získáte právě od gobliních šamanů v JIžním Stewarku.

8037
Falchion
Falchion |Cena: 900
Útok nablízko: +28

Široká a zahnutá čepel této zbraně je zvlášť uzpůsobena k sekání. Tento meč získáte z truhly ve starých ruinách v džungli.

8005
Gobliní kyj
Gobliní kyj |Cena: 5
Útok nablízko: +5

Kořist. Primitivní ozubený kyj, který nosí výhradně goblini.

8021
Gulthardova sekyrka
Gulthardova sekyrka |Cena: 450
Útok nablízko: +16

Z této sekyrky přímo sálá zlá a krutá aura. Rány, které s ní zasadíte, jsou ne dvakrát, ale hned třikrát silnější než u zbraně obyčejné. Získat ji můžete od Gultharda Zatraceného (v podobě kostlivce) ve starém dole v jižním Stewarku.

8007
Krátký meč
Krátký meč |Cena: 75
Útok nablízko: +14
Výdrž: +5

Jednoduchý krátký meč, jaký používají strážci, vojáci i bandité. Tento meč naleznete u mrtvoly, která leží kousek od cesty do setarrifské citadely v Jižním Stewarku.

8001
Krátký nůž
Krátký nůž |Cena: 15
Útok nablízko: +1

Kořist. Tento nůž můžete nalézt v mnoha domácnostech.

8047
Ledová vdova
Ledová vdova |Cena: 3050
Útok nablízko: +34

Drurhangův meč, omočený v krvi oběti. Každý zásah touto ledovou čepelí má 100% možnost, že cíl zpomalí na 66% a způsobí mu ztrátu dalších 50 bodů zdraví. Získáte z mrtvoly Drurhanga v Thorniaře.

8029
Meč bastard
Meč bastard |Cena: 225
Útok nablízko: +24

Tato zbraň, která původně pochází z pevniny, je obecně známa i pod názvem 'jedenapůlruční meč'. Vyvinul se z dlouhého meče, ale lze s ním bojovat jak jednou rukou, tak i obouruč. Argaaňané jej však obvykle používají v kombinaci se štítem. Dostanete jej jako odměnu za vysvobození Lorda Gawaana.

8053
Meč odplaty
Meč odplaty |Cena: 2250
Zdraví: +20
Útok nablízko: +40
Výdrž: +20

Na první pohled by se mohlo zdát, že tento meč je - tak jako jiné podobné zbraně - potažen magickou rudou. Ve skutečnosti jej ale tvůrce vykoval celý ze slitiny této rudy, do níž vetkl svou touhu po pomstě. Výsledkem je velká, ale velice lehká a mimořádně ostrá čepel. Vysoký podíl rudy ji přímo předurčuje k tomu, aby do ní byla vložena nějaká mocná kouzla. Tento meč si vyrobíte sami. K tomu potřebujete 1x Posvátná esence, 16x Červená ruda, 26x Magická ruda a 18x Ocelové ingoty.

8014
Meč stewarské domobrany
Meč stewarské domobrany |Cena: 10
Útok nablízko: +8

Kořist. Tento břit získáte z banditů střežících most do Stewarku.

8049
Meč z magického skla
Meč z magického skla |Cena: 150
Síla magie: +5
Útok nablízko: +16
Regenerace many: +1

Úlomky obsidiánu, z nichž tato čepel sestává, nefungují jen jako zbraň, ale i jako ohnisko magické energie. V Setarrifu takovéto meče obvykle používali nezkušení bojoví mágové, neboť jsou mnohem levnější než jiné magické zbraně a lze je snadno vyrobit. Tento meč si vyrobíte sami. K tomu potřebujete 2x Malá manovka, 24x Železná ruda a 2x Obsidián.

8010
Náčelníkův kyj
Náčelníkův kyj |Cena: 50
Útok nablízko: +13

Každý, kdo třímá tento kyj, je náčelníkem. A ten, kdo je náčelníkem, s ním obvykle moc dlouho mávat nevydrží. Takový už je koloběh života. Získat jej můžete od některých goblinů v Jižním Stewarku.

8046
Nordmarský meč
Nordmarský meč |Cena: 1800
Útok nablízko: +36

Tento meč pochází z chladného severu a je přímo ukázkovým příkladem mistrovství nordmarských kovářů. Naleznete v thorniarské baště.

8017
Obětní čepel
Obětní čepel |Cena: 300
Útok nablízko: +10
Výdrž: +5

Tato zbraň vyzařuje takřka hmatatelnou auru strachu a bolesti. K nalezení v jedné truhle v jeskyni Beliarových posluhovačů nedaleko pevnosti Stewark.

8043
Ocelové kladivo
Ocelové kladivo |Cena: 60
Útok nablízko: +2

Tuto zbraň naleznete v truhle v thorniarské kovárně.

8008
Opotřebovaná palice
Opotřebovaná palice |Cena: 5
Útok nablízko: +1

Kořist. Palici můžete nalézt v Opuštěném dole v Jižním Stewarku.

8035
Opotřebovaná šavle
Opotřebovaná šavle |Cena: 55
Útok nablízko: +19

Kořist. Získáte ze Zapomenutého hrobu na začátku džungle.

8016
Otlučený Bec de Corbin
Otlučený Bec de Corbin |Cena: 10
Útok nablízko: +8

Kořist. Tuto zbraň mají někteří přisluhovači Beliara ve Sterarku a okolí.

8024
Palcát
Palcát |Cena: 275
Útok nablízko: +22

Někteří setarrifští rytíři si tuto jednoduchou, ale účinnou zbraň nechávají potáhnout vrstvičkou magické rudy, aby lépe odpovídala jejich stavu. Tuto zbraň najdete v jeskyni se vzbouřenci (ta s Mermundem, pouze za Renwicka) ve Stewarku. Prodává Welgard.

8019
Palcát zmijí krve
Palcát zmijí krve |Cena: 15
Útok nablízko: +7

Kořist. Zbraň Drurhangových žoldnéřů. Najdete ho v truhlici v jednom z domů v severní části města.

8051
Plamenný mstitel
Plamenný mstitel |Cena: 6000
Zdraví: +40
Útok nablízko: +40
Výdrž: +40
Regenerace výdrže: +10

Tato jednoruční zbraň je dokonalým exemplářem meče odplaty. Nyní v sobě skrývá sílu samotného Innose, která v 100% zásahů uvrhne oběť na dobu 3 sekund do plamenů, které soupeře připraví ještě o 200 bodů zdraví. Tento meč si vyrobíte sami. K tomu potřebujete 6x Červená ruda, 4x Magická ruda, 1x Meč odplaty a 2x Diamant.

8012
Řemdih
Řemdih |Cena: 75
Útok nablízko: +15

Řemdih se vyvinul z palcátu. Jeho hlavice je opatřena ostny. Najít jej můžete kousek na západ od tábora banditů u mostu v Jižním Stewarku, či koupit od Rhondy.

8006
Rezavá sekyra
Rezavá sekyra |Cena: 10
Útok nablízko: +7

Kořist. Tuto sekyru naleznete v truhle na pobřeží Jiždního Stewarku (nedaleko rybářských chatek).

8026
Rezavý paladinský meč
Rezavý paladinský meč |Cena: 60
Útok nablízko: +17

Kořist. Pár těchto zbraní se povaluje na bojišti v Krvavém údolí.

8031
Ruční sekyra
Ruční sekyra |Cena: 425
Útok nablízko: +23

Toto je odpověď nordmarských barbarů na krátký meč. Tuto sekyru naleznete v truhle v jednom domě v Černovodí, popřípadě ji můžete zakoupit od svobodného obchodníka Borrana v Tooshoo.

8041
Rudou potažená bitevní sekyra
Rudou potažená bitevní sekyra |Cena: 2450
Síla magie: +9
Útok nablízko: +35

Za použití zvláštní techniky byla tato bitevní sekyra potažena tenkou vrstvou magické rudy, která mnohonásobně zlepšuje její ostrost a odolnost vůči vnějším vlivům. Získáte z kostlivého bojovníka, který stráží vstup do Božské kovárny.

8052
Rudou potažená širočina
Rudou potažená širočina |Cena: 2100
Zdraví: +10
Regenerace zdraví: +2
Útok nablízko: +37
Výdrž: +10

Za použití zvláštní techniky byla tato širočina potažena tenkou vrstvou magické rudy, která mnohonásobně zlepšuje její ostrost a odolnost vůči vnějším vlivům. Tuto zbraň si vyrobíte sami. K tomu potřebujete 1x Širočina, 8x Magická ruda a 6x Ocelové ingoty.

8039
Rudou potažený dlouhý meč
Rudou potažený dlouhý meč |Cena: 2000
Útok nablízko: +31

Za použití zvláštní techniky byl tento dlouhý meč potažen tenkou vrstvou magické rudy, která mnohonásobně zvyšuje jeho ostrost a odolnost vůči vnějším vlivům. Tento meč naleznete v truhle ve skřetím táboře nedaleko města Setarrif.

8050
Rudou potažený palcát
Rudou potažený palcát |Cena: 800
Síla magie: +7
Útok nablízko: +30

Za použití zvláštní techniky byl tento palcát potažen tenkou vrstvou magické rudy, která mnohonásobně zlepšuje její ostrost a odolnost vůči vnějším vlivům. Tuto zbraň si vyrobíte sami. K tomu potřebujete 1x Palcát, 8x Magická ruda a 4x Hrudka zlata.

8048
Rudou potažený soubojový meč
Rudou potažený soubojový meč |Cena: 3550
Útok nablízko: +41

Za použití zvláštní techniky byl tento soubojový meč potažen tenkou vrstvou magické rudy, která mnohonásobně zlepšuje její ostrost a odolnost vůči vnějším vlivům. Můžete zakoupit od obchodníka Snipse v thorniarském přístavě.

8042
Sekyra cyklónu
Sekyra cyklónu |Cena: 3000
Útok nablízko: +32

Tato zbraň zasvěcená Beliarovi je vykována ze znesvěcených paladinských mečů. Její nositel pak mezi nepřáteli řádí jako ďábelská bouře. Každá rána zasazená touto sekyrou má 10% pravděpodobnost, že nepřítele na dobu 2 sekund paralyzuje a způsobí mu další zranění ve výši 90 bodů zdraví. Získáte jako odměnu po splnění úkolu Smrt v polích v Thorniaře.

8003
Shnilý kyj
Shnilý kyj |Cena: 15
Útok nablízko: +6

Kořist. Tuto primitivní zbraň dostanete od farmáře Knuta na začátku hry.

8023
Soubojový meč
Soubojový meč |Cena: 200
Útok nablízko: +18

Oficiální zbraň argaanského bojového cechu. Jeho členové se většinou považují za výjimečné a dávají proto přednost exotičtějším zbraním, které okázaleji odráží jejich stav. Avšak ti nejlepší z nich oceňují spíše zbraně lehké a rychlé, neboť takové vlastnosti jsou v souboji klíčové. Jako kořist získáte z jednoho z kostlivců v jeskyni s Lordem Hertanem.

8009
Stará Diegova mačeta
Stará Diegova mačeta |Cena: 0
Útok nablízko: +9

Stará zrezivělá mačeta. Moc parády s ní nenaděláš, ale pořád je lepší než obyčejný kyj. Získáte od Diega v rámci druhé Gromarovy zkoušky.

8028
Staré kleště
Staré kleště |Cena: 15
Útok nablízko: +2

Kořist. Tyto kleště naleznete v jedné z věží stříbrovodského hradu.

8032
Starý falchion
Starý falchion |Cena: 40
Útok nablízko: +17

Jako kořist získáte tento meč z kostlivého bojovníka v malých rozvalinách v Tooshoo.

8020
Starý meč
Starý meč |Cena: 10
Útok nablízko: +10

Kořist. Tento meč naleznete v truhle v Morganově skladišti vedle brány do pevnosti Stewark.

8045
Starý nordmarský meč
Starý nordmarský meč |Cena: 450
Útok nablízko: +17

Kořist, kterou naleznete v domě naproti thorniarské baště.

8030
Starý soubojový meč
Starý soubojový meč |Cena: 15
Útok nablízko: +3

Kořist. Jeden takovýto kousek se povaluje ve věži lorda Trontera na hradě ve Stříbrovodsku.

8018
Širočina
Širočina |Cena: 175
Útok nablízko: +17

Lehká bitevní sekyra s nestejnoměrnou čepelí. Tuto sekyru můžete nalézt v truhle před první farmou na kterou narazíte ve Stewarku.

8040
Tančící scimitar
Tančící scimitar |Cena: 850
Útok nablízko: +32

Tato vzácná varantská zbraň je snem všech bojovníků, ale jak už to bývá, u nikoho se moc dlouho neohřeje. Rány způsobené touto zbraní působí oproti běžným mečům 150% zranění. Jako kořist získáte ze zabitého Dantera.

8011
Tupý nůž
Tupý nůž |Cena: 15
Útok nablízko: +5

Kořist. Naleznete kupříkladu v Lovecké zbrojnici za hospodou u Rozťaté panny.

8034
Varantská šavle
Varantská šavle |Cena: 500
Útok nablízko: +25

Dostane-li tento tenký zahnutý břit do rukou schopný bojovník, dokáže zasazovat rychlejší a silnější rány, než kdyby používal dlouhý meč. Tuto šavli získáte zabitím kostlivého bojovníka v rozsáhlých rozvalinách na jihu Tooshoo.

8033
Válečné kladivo
Válečné kladivo |Cena: 475
Útok nablízko: +24

Robustní zbraň, zvlášť určená pro boj s těžce obrněnými protivníky. Proti neozbrojeným soupeřům však není o nic méně účinná. Dostanete jej jako odměnu za vysvobození Lorda Gawaana.

8044
Velký meč
Velký meč |Cena: 650
Útok nablízko: +27

V některých krajích se termínem velký meč označuje obouruční zbraň. Obyvatelé mokřadů však takto nazývají masivní jednoruční čepel, kterou - máš-li dostatečně silné svaly - se můžeš ohánět jako zkušený bojovník. Tento meč nalezneš v truhle v thorniarském královském paláci.

8004
Zrezivělý meč
Zrezivělý meč |Cena: 10
Útok nablízko: +5

Primitivní starý meč. Tento meč můžete najít v truhle v jeskyni s rypoši na Feshyru.

8036
Zubatý dlouhý meč
Zubatý dlouhý meč |Cena: 55
Útok nablízko: +15

Kořist. Tento meč získáte po zabití šíleného Brona, který stojí před vchodem do starých ruin v džungli.

8002
Zubatý srp
Zubatý srp |Cena: 10
Útok nablízko: +2

Kořist. K nalezení v jedné truhle v jeskyni Beliarových posluhovačů nedaleko pevnosti Stewark.

Načítám data ...
Nahoru