Kompletní návod

Kapitoly

 1. Hrozba
 2. Návrat do Kolonie
 3. Innosovo oko
 4. Lov draků
 5. Odjezd
 6. Síně Irdorathu

Návod v PDF

PDF Na tomto místě pro vás připravujeme návod ve formátu PDF.

Vítejte v návodu na hru Gothic 2. Na této stránce najdete veškeré informace k úspěšnému dohrání hlavní příběhové linie počínaje vaším návratem z důlní kolonie a finálním soubojem konče. Na cestě vás čeká celkem šest kapitol, dle nichž je i tento návod rozdělen. Potřebujete-li poradit s konkrétním úkolem, přepněte na přehledný seznam úkolů, kde najdete všechny questy - hlavní i vedlejší - přehledně seřazené a popsané.

V případě, že zde nenajdete řešení vašeho problému, pište na naše fórum do kategorie Gothic 2 - Zákysy, eventuálně do oddělení Gothic 2 - Technické problémy, máte-li potíže se spuštěním hry atp.

Během hraní se vám zcela jistě budou hodit i další informace. Zejména kdo vás může vytrénovat v té či oné dovednosti (stránka Učitelé), kde sehnat lepší zbraň (stránka Zbraně), a další. Určitě také nepohrdnete množstvím zajímavých tipů a triků, které vám často mohou pomoci získat předměty či zkušenosti, jež jsou ve hře více či méně skryté.

Kapitola 1 - Hrozba

Hru začínáte v Xardasově věži. Po prvním rozhovoru, v němž se dozvíte o vašem cíli - Innosově oku, se vydejte na prozkoumání věže. Přímo v ní, ale i v jejím blízkém okolí, se nachází několik pokladů. Vyjděte ven z věže a jděte po cestě, dokud nenarazíte na banditu. Řekněte mu, že přicházíte z hor. Chce, abyste s ním šli do jeskyně, protože je tam někdo, kdo vás chce vidět. Pořád se ho vyptávejte, o koho se jedná, a na jeho následující otázku odpovězte 'v trestanecké kolonii'. Zjistíte, že na vaši hlavu někdo vypsal solidní odměnu. Nabídněte banditovi 10 zlatých za jméno toho týpka, co vás chce vidět mrtvého.

Pokračujte dále po cestě kolem Innosovy svatyně, až přijdete na Lobartovu farmu. Hned za ní se nachází přístavní město, kam vás ale stráže jen tak nepustí, jak se můžete sami přesvědčit. Existuje více způsobů, jak se do města dostat.

Nejsnazším způsobem je přijmout nabídku obchodníka Canthara, který vysedává u příjezdové cesty k Lobartově farmě. Canthar je ochoten vám darovat královskou propustku, díky níž vás stráže nechají projít. Chce za to jen váš slib, že mu jeho pomoc vrátíte, až přijde čas. Jak správně cítíte, je v tom nějaká levárna. Až totiž budete ve městě, bude Canthar, který tou dobou bude vysedávat u tržiště, chtít zpátky svůj stránek. A právě vy mu v tom máte pomoci. Jedná se o trochu špinavou práci, a pokud mu nepomůžete nebo jej zradíte, bude vás to něco stát. Takže važte jeho nabídku opravdu rozumně.

Další způsob je koupit od farmáře Lobarta rolnický oděv, se kterým se můžete u stráží vydávat za pomocníka z farmy. Lobart je prodává v základu za XX zlatých, cenu ovšem můžete srazit dolů, když na farmě něco odpracujete. Lidé na farmě pro vás mají pár úkolů, za jejich odměnu si vždy vyberte zlevnění oděvu. A tak můžete pro Lobarta sklidit záhon tuřínů, pro jeho ženu Hildu přinést od Canthara pánev, pro jejich syna Vina obstarat láhev vína, kterou získáte od ovčáka Maletha, když vyřídíte bandity, co jste potkali po cestě od Xardase. Pokud jste navíc v úvodním dialogu s Lobartem řekli, že jste na straně rolníků, cena bude ještě nižší. Cenu oděvu tak můžete srazit až na 30 zlatých. Zaplaťte Lobartovi a seberte oděv z truhlice v jejich ložnici. V tomto momentě se také sluší zmínit, že oděv můžete bez potíží ukrást. Jen se v něm pak raději na farmě moc neukazujte.

Kromě těchto dvou způsobů existují ještě různé způsoby, jak se do města dostat nepozorovaně. Můžete se proplížit kolem stráží, či přeskočit přes snížené hradby napravo od městské brány. Odměnou vám pak bude 500 zkušeností, které získáte, když si promluvíte v přístavní čtvrti s Laresem, vaším známým z prvního dílu.

Až budete ve městě, první věcí, kterou byste měli udělat, je zapsat se do učení k některému z mistrů řemesel. Díky tomu získáte přístup k do jisté míry vedlejším dovednostem, které vám však mohou značně pomoci, ať už při nepřímém vylepšení postavy či k zisku zlata. Za práci učedníka vám totiž váš mistr rád zaplatí. Celkem je ve městě mistrů pět, dva ovšem učedníky nepřijímají, a tak si musíte vybrat mezi zbývajícími třemi. Aby vás některý z mistrů přijal, musíte dokázat, že jste toho hodni. Typicky splněním nějakého úkolu, kterým si daného mistra nakloníte na svou stranu. Krom toho musí souhlasit i ostatní mistři. Z pěti mistrů tak musíte získat souhlas čtyř.

Máme tady lovce Bospera, alchymistu Constantina, kováře Harada, obchodníka Mattea a truhláře Thorbena.

Mistr lovec Bosper bydlí kousek od vchodu do horní čtvrti naproti obchodníka Mattea a může vás přijmout jako svého učence. Ale nejdřív musí zjistit, zda jste toho vůbec hodni. Chce, abyste mu přinesli šest vlčích kůží. U té příležitosti vás za 5 dovednostních bodů naučí, jak je získat. Ovšem! Není nutné se stahovnání kůží učit, hlavně pokud neplánujete si přivydělávat lovem. Celý problém lze vyřešit třemi způsoby:

 1. Naučit se dovednost stahování kůží přímo od Bospera (5 dovednostních bodů), zabít vlky a vzít jim kůže.
 2. Naučit se dovednost stahování kůží přímo od Bospera (5 dovednostních bodů) a jít za jeho bývalým učněm Bartokem - potuluje se večer na Šibeniční ulici. Bartok s vámi může jít na lov do lesíka za městem. Chce za to 50 zlatých. V lese zabije mimo jiné smečku vlků (možná mu budete muset pomoct) a vy shrábnete kůže.
 3. Neučit se dovednost stahování kůží. Vlčí kůže totiž můžete najít různě po Khorinisu a ušetříte tak 5 dovednostních bodů, které můžete využít daleko účelněji. Místa s kůžemi:
  • 2 kůže v krčmě Mrtvá Harpyje v jednom z pokojů (na zdi a za sudama)
  • 4 kůže v loveckém táboře za ovčákem Pepem na Onarově farmě
  • 3 kůže ve stanu u lovce Dragomira u krčmy Mrtvá harpyje

Až budete mít 6 kůží, přineste je Bosperovi. Odmění vás 60 zlatými a bude souhlasit s vaším vstupem do učení ať už k němu nebo k někomu jinému.

Bosper od vás jako učňů vykoupí za plnou cenu všechny zvířecí kůže, které mu přinesete. Dá se tím slušně vydělat, ale to je to jediné, co práce u Bospera přináší.

Alchymista Constantino vás přijme jako svého učně, když mu přinesete určité byliny. Které to jsou, je napsáno na seznamu, co vám dá. Kde je ale najít? Jděte za obchodníkem Zurisem na městském tržišti a pořádně s ním promluvte. Zeptejte se ho, kde Constantino své bylinky sbírá. Zjistíte, že vždy vyjde branou u tržiště a dá se doleva. Jen královský šťovík údajně roste u kamenného kruhu u Lobartovy farmy. Řiďte se tím a zdánlivě obtížný úkol je primitivní. Nutno podotknout, že všechny byliny se "vlevo od brány u tržiště" objeví až POTÉ, co vám o tom Zuris řekne. Totéž platí pro královský šťovík u kamenného kruhu (roste až za kamenným kruhem na malém palouku dole).

Až budete mít všechny byliny, zaneste je Constantinovi. Nyní vás může přijmout jako učně nebo vám dát doporučení pro vstoupení do učení k jinému mistrovi.

Constantino od vás jako od učňů vykoupí za plnou cenu houby. Tedy Pekelné houby a Otrokovy chleby. Po světě jich roste mnoho, tak se o zlato bát nemusíte. Navíc se u něj můžete naučit vařit léčivé lektvary, lektvary many a lektvary trvalého účinku, díky kterým si můžete značně vylepšit vaši postavu. Učení u alchymisty proto není k zahození i tehdy, pokud plánujete postavu bojového charakteru. Naopak pro mágy se jedná prakticky o povinnost.

Abyste získali jeho doporučení, musíte mu dokázat, že nejste žádný budižkničemu. Chce přinést skřetí zbraň. Úkol se dá řešit několika způsoby:

 • Když vyjdete z města branou u tržiště a dáte podél hradeb vlevo, narazíte na jeskyni, kde se na zemi jedna skřetí zbraň povaluje. Stačí ji jen sebrat.
 • Když vyjdete z města branou směrem k Lobartově farmě a půjdete do lesa napravo, narazíte na skřetího zvěda. Zabijte ho a zbraň je vaše. Ovšem boj se skřetem může být na nízké úrovni velmi obtížná záležitost, proto doporučujeme vyhledat ve městě Bartoka a přemluvit ho ke společnému lovu.

Jakmile skřetí zbraň získáte, zaneste ji Haradovi. Pokud se na to ale necítíte, můžete to sdělit Haradovi, který si obtížnost takového úkolu uvědomí a pošle vás místo toho vyřídit bandity, co přepadají kupce za městem. Obchodník se zbraněmi Hakon byl přepaden u Akilovy farmy, někde tam údajně má být úkryt těchto lapků. Vydejte se tedy branou u tržiště a běžte cestou vpravo. Až budete stoupat po schodech dejte se doleva (směr od farmy) a po chvíli najdete ve skále na levé straně jeskyni. Tam jsou hledaní bandité. Jsou celkem tři. Až je pobijete, máte splněno.

Ať už jste přinesli skřetí zbraň nebo pobili bandity, Haradovo svolení je vaše.

Harad od vás jako od učňů vykoupí za plnou cenu všechny meče, co vykováte. Což je hodně dobrý byznys. Samozřejmě vás bude učit kovařinu, která vám v pozdější fázi hry otevře cestu k těm nejmocnějším zbraním ve hře.

Matteo je obchodník, jenž má svůj krám kousek od vstupu do horní části města - naproti Bospera. Do učení vás ale přijmnout nemůže, jelikož už učně má. Jeho souhlas se vám ale může hodit. Chce po vás 100 zlatých. Celkem velká sumička na začátek hry. Naštěstí to ale nebudou vaše prachy, nýbrž jeho prachy, které kdysi půjčil Thorbenově dceři Grittě. Ta ze sebe teď dělá chudou a nechce Matteovi prachy vrátit, přičemž má snad každý týden nové hadry.

Gritta bydlí s Thorbenem v jeho domě naproti kováře. Vlezte do jejího domu a vše na ni vyklopte. Bude ze sebe dělat strašně chudou a pokusí se vás omámit dojemným příběhem o smrti jejího muže. Nenechte se zmást a přitlačte na ni tím, že jí naznačíte prodej jejího majetku. To už nevydrží a peníze vám dá. Doneste je Matteovi, který se pak za vás ochotně přimluví u ostatních mistrů.

Do učení k Matteovi se zapsat nelze.

Thorbenovi musíte dokázat, že jste pobožný člověk. Je třeba najít kněze Innose a Adanose a získat jejich požehnání.

Knězem Adanose je mág Vody Vatras, najdete ho na chrámovém náměstí. Za své požehnání bude chtít vědět něco o vás. Budete mu muset říci pravdu, teprve pak vám požehná. Innosův kněz je mág Ohně Daron. Toho najdete na tržišti. Za své požehnání bude chtít skromný dar klášteru, který se odvíjí od vašeho bohatství. Pokud se vám nechce obdarovávat církev, běžte ke klášteru, kde u cesty najdete svatyni s mágem Isgarothem - ten za požehnání nic nechce. Až získáte obě požehnání, vraťte se za Thorbenem a doporučení je vaše.

Do učení k Thorbenovi se zapsat nelze.


Jakmile se stanete učněm některého z mistrů, stane se z vás automaticky i občan města, díky čemuž se můžete těšit větší váženosti. Získáte přístup do horní čtvrti, což je ovšem pouze částečný úspěch. Paladinové sice sídlí na tamní radnici, tam ale obyčejní občané města nesmí. A tak vám nezbývá nic jiného, než se stát členem jedné ze tří hlavních gild na ostrově - Domobrany, mágů Ohně nebo žoldáků. Teprve jako členové těchto společenství budete moci promluvit s velitelem paladinů, Lordem Hagenem.

Pojďme se tedy podívat, jak se k jednotlivým gildám přidat.

Domobrana, neboli milice, sídlí v kasárnách přímo ve městě. Zaběhněte tam, kde promluvte s velitelem městské stráže, Lordem Andrem. Vzhledem k zoufalé situaci, ve které se město nachází, přijímá Lord Andre do svých řad každého schopného muže. Jedinou podmínkou je být občanem města. Tím se stanete automaticky, pokud si ve městě najdete práci. A tu si najdete, když se přidáte do učení k některému z mistrů. Celý proces již byl popsán výše, takže pokud ještě někde nejste v učení, učiňte tak. Poté vás Andre přijme mezi domobranu.

Vývojáři však netrpělivým hráčům připravili i údajně rychlejší cestu, jak do řad milice. Nutno však podotknout, že ve skutečnosti je slovo "rychlejší" značně diskutabilní. Naopak se jedná spíš o cestu obtížnější, a tak její splnění může spíše představovat jakousi výzvu. Ale dost řečí. Jde o to, že ve městě řádí zlodějský cech a domobrana nebyla doposud schopná mu přijít na kobylku. Máte vypátrat skrýš této kriminální organizace a její členy pobít.

Cesta ke členství ke kruhu Ohně je spletitá a plná překážek. Mágové žijí v klášteře, ke kterému se dostanete, když se vydáte od krčmy Mrtvá harpyje cestou na sever. Buď od mága Isgarotha u svatyně u cesty nebo od novice Pedra před branami kláštera se dozvíte, že nejdříve je třeba stát se novicem. Tím získáte primárně přístup do kláštera. Přijetí mezi novice je prosté, nikoli však snadné. Musíte přivést ovci a darovat jeden tisíc zlatých.

Zlaťáky nezbývá než našetřit. Choďte po světě a získané předměty, trofeje či poklady prodávejte, dokud nenashromáždíte potřebnou sumu. Ovci pak budete muset koupit na Onarově farmě. Tam ji za 100 zlatých prodává pastýř Pepe na palouku za hlavním domem. Ovci pak přiveďte k Pedrovi ke klášteru. Důrazně doporučujeme cestu dopředu vyčistit od monster, která by mohla na ovci zaútočit. Jakmile Pedrovi předáte zlato i ovci, stáváte se novicem a již není možné zvolit jinou frakci.

Získáte klíč od kláštera, kde si promluvte s mágem Parlanem. Ten vám řekne, že vaší povinností je služba společenství. Musíte tedy pomáhat ostatním mágům a novicům. Níže následuje seznam lidí, kterým můžete pomoci. Za každou pomoc získáte určitý počet bodů, přičemž jich musíte nastřádat minimálně osm, aby vám Parlan daroval přístup do knihovny. Tu najdete v rohu klášterního dvora za pastvinou pro ovce. V knihovně si přečtěte všechny pulpity. Z jednoho z nich se dozvíte o Zkoušce ohně. Jde o to, že Innos vyvolí pár noviců, kteří dostanou šanci stát se mágy Ohně. Jeho vůli káže Nejvyšší rada. Ve spisech se ovšem píše, že o Zkoušku může požádat i nevyvolený novic a musí mu být vyhověno. Promluvte s mágem Hyglasem a poté s Parlanem. Ten vás pošle do kaple za Pyrokarem, hlavou kláštera. Dejte jasně najevo, že trváte na složení zkoušky. Ta se skládá ze tří úkolů, které jsou popsány níže. Až je splníte, budete přijati do řad mágů Ohně.


Gorax - Skopové klobásy (1 bod) - Mág Gorax vás pověří rozdělením skopových klobás mezi novice. Dá vám klíč od skladiště ve sklepení kláštera, kde v truhlici najdete celkem 14 klobás. Kromě vás je v klášteře 13 noviců a každý z nich musí dostat svůj příděl (nezapomeňte na Pedra). Někteří budou žadonit o další kus, ovšem rozdělujte rozvážně. Po rozdělení klobás se vraťte za Goraxem.


Gorax - Dodávka vína (1 bod) - Pokud zvládnete rozdání klobás, pošle vás Gorax s tuctem lahví klášterního vína do krčmy Mrtvá harpyje, kde máte od tamního hospodského utržit předem smluvených 240 zlatých. Vydejte se tedy do hostince a promluvte s Orlanem, který vám nabídne pouze 100 zlatých. Pokud na jeho nabídku okamžitě kývnete, nic z toho nevytěžíte. Zvolte možnost: "Ty se mě snažíš napálit?". Nyní Orlan nabídku vylepší. Dá vám 100 zlatých a k tomu navíc kouzelné svitky Léčba lehkých zranění, Vyvolání gobliního kostlivce a 2x Světlo. Buď s nabídkou souhlasíte a zbytek zatáhnete ze svého, nebo ne. V druhém případě vám vyplatí avizovaných 240 zlatých. Tak či tak, Goraxovi zlato předejte Goraxovi.


Isgaroth - Černý vlk(1 bod) - Promluvte si v klášteře s paladinem Sergiem, který vám dá tip na mága Isgarotha. Toho najdete u svatyně za klášterním mostem. Zjistíte, že má problém s černým vlkem, který se potuluje kolem. Narazíte na něj, když půjdete po cestě k hostinci Mrtvá harpyje. Zabijte ho a oznamte to Isgarothovi.


Neoras - Ohnivé kopřivy (2 body) - Mág Neoras, jehož najdete v klášterním sklepení, chce přinést sedm ohnivých kopřiv. Tyto rostlinky rostou všude po Khorinisu, slušný počet můžete najít za mostem ke klášteru. Až jich budete mít sedm, dejte je Neorasovi. Za odměnu vám dá svitek Větrná pěst, který se vám bude hodit v úkolu pro mága Parlana.


Neoras - Ztracený recept (2 body) - Neoras se také zmíní o ztraceném receptu, který by rád získal zpět. Najdete jej v klášterním skladě ve sklepení. Klíč získáte od Goraxe v rámci roznosu klobás. Než recept zanesete Neorasovi, můžete jej ukázat novicovi Opolosovi.


Parlan - Komnaty noviců (3 body) - Mág Parlan vás pověří zametením čtyř komnat noviců. Sami byste to nikdy nezvládli, proto potřebujete sehnat čtyři novice, kteří to udělají za vás. Vzhledem k tomu, že každý novic má svůj vlastní denní režim, popíšeme pozici "nápomocných" postav v čase 12:00. Až je budete mít všechny, oznamte to Parlanovi.

 1. Novic stojící vlevo od vchodu do kaple, baví se s Isgarothem
 2. Novic modlící se v kapli. Za pomoc chce 50 zlatých.
 3. Novic zametající podlahu v klášterním sklepení. Pomůže vám, pokud vám už minimálně jeden novic pomáhá.
 4. Novic Babo. Za pomoc chce svitek Větrná pěst. Ten můžete koupit například u Goraxe, nebo jej můžete získat v rámci úkolu pro mága Neorase.


Zkouška ohně - Skládá ze tří úkolů (od každého člena Nejvyšší rady jeden), které lze ovšem splnit "jedním vrzem".

 1. Mág Pyrokar chce, abyste šli po cestě věřícího a přinesli to, co na jejímž konci najdete. K tomu účelu dostanete klíč.
 2. Mág Ulthar vás pověří vytvořením runy ohnivého šípu.
 3. Mág Serpentes vás pověří zabitím oživlé skály.

Pojďme na to. Promluvte s novicem Dyrianem před kaplí. Ten do vás vkládá naději na svou záchranu v klášteře a daruje vám svitek kouzla Spánek. Zaskočte do klášterního sklepení, kde najděte kout s Innosovými artefakty. Vy potřebujete kladivo, se kterým Rhobar porazil kamenného golema. Artefakty ovšem stráží novic Garwig. Uspěte ho tedy svitkem od Dyriana a kladivo seberte. Nyní opusťte klášter a vydejte se kolem krčmy Mrtvá harpyje a tábora s lovcem Dragomirem cestou na sever. Tam také potkáte prvního novice, který plní zkoušku s vámi - Igaraze.

Pokračujte pořád po cestě. Jakmile se cesta u řeky zakroutí doprava do kopce, blížíte se k oživlé skále. Za další levotočivou zatáčkou (pokud jste už u dřevěného mostu, místo jste minuli) se dejte doprava skrz stromy, kde potkáte magického kamenného golema. Vytaste Innosovo kladivo a jednou ranou ho skolte. Jedna zkouška splněna.

Běžte po cestě dál přes most, kde kousek za ním potkáte druhého vyvoleného novice - Ulfa. Pyramidy si nevšímejte a pokračujte dál až k velkému jezeru u černého trola. U jezera zabočte doprava. Cesta vás zavede k malému prostranství s Innosovou svatyní poblíž. Ve zdánlivě zarostlém hájku najděte vstup do jeskyně. V ní se dejte pravou chodbou do velkého sálu, kde již čeká třetí a poslední vyvolený novic - Agon. Po krátké výměně názorů ho zabijte a klíčem od Pyrokara otevřete truhlici. Najdete v ní prázdný runový kámen. Další zkouška hotova.

Vraťte se zpátky do kláštera. Po cestě si dejte pozor na zbylé vyvolené novice, kteří se vám postaví do cesty, pokud jste je již nevyřídili dříve. V klášteře si přečtěte v knihovně knihu o runách prvního kruhu magie. Zjistíte, že k výrobě runy ohnivého šípu potřebujete prázdný runový kámen, svitek tohoto kouzla a síru. První už máte, zbylé koupíte u Goraxe. Poté promluvte s mágem Hyglasem, který vás za pět dovednostních bodů naučí postup pro vytvoření runy. Nakonec přistupte k runovému stolu a runu vytvořte. Tím je hotova i poslední zkouška.

Běžte do kaple a všem členům Nejvyšší rady oznamte úspěch v jejich zkoušce. Tímto jste přijati mezi mágy.

Žoldáci žijí na Onarově farmě, která leží takřka za devatero horama od přístavního města. Až se tam rozhodnete vydat, určitě neodmítněte pomoc Larese, starého známého, kterého najdete postávat v městském přístavu. Když mu řeknete, aby vás vzal na farmu, zavede vás až ke krčmě Mrtvá harpyje. Poté se vydejte cestou k velkým polím a běžte pořád rovně, dokud nepřijdete na farmu. Tam si v přízemí největšího domu promluvte s Leem, který vás může přijmout mezi žoldáky.

Lee vás přijme, pokud s tím bude souhlasit většina žoldáků. Značnou část z nich získáte na svou stranu splněním Torlofovy zkoušky. Torlofa najdete venku před domem. Od něj se dozvíte, že je třeba splnit jeden ze dvou úkolů. Buď vyženete domobranu nebo vyberete nájem. Některým žoldákům to ovšem nebude stačit a budete si muset u nich získat respekt jiným způsobem. Tou nejlepší přesvědčovací technikou mezi chlapama je souboj. Možná vás překvapí, že mezi všemi těmi hrdlořezy a trestanci se udržuje trocha cti. Se soubojem tak musí souhlasit obě strany a stejnětak musí mít obě strany šanci vytasit zbraň.

Níže následuje seznam žoldáků, které je třeba přesvědčit. Za každého žoldáka, kterého přesvědčíte, získáte bod, plus další bonusy získáte za splnění úkolů. Za "přesvědčení" se kupodivu počítá, i když daná postava zemře. Celkem musíte získat alespoň devět bodů, aby vás Lee přijal. Jak můžete z rozdělení bodů níže vidět, Torlofova zkouška vám výrazně pomůže, zejména pokud si vyberete zahnání domobrany. Pak už jen stačí třeba promluvit s Wolfem, zaplatit Sentenzovi a přinést trávu Cipherovi a jste přijatí. Pokud si troufáte, můžete zkusit i variantu bez splnění Torlofovy zkoušky. Pak ovšem bude muset někdo zemřít. Až budete mít dostatek hlasů, běžte za Leem, který vás pošle za Onarem do místnosti naproti. Ten vás přijme mezi žoldáky.


Torlof - Zahnat domobranu (6 bodů) - Farmář Bengar má problém s domobranou. Když se zastavíte na jeho farmě (na jihu u průsmyku do Hornického údolí), všimněte si dvou domobránců. Zabijte je, promluvte s Bengarem a následně s Torlofem.


Torlof - Výběr nájmu (4 body) - Farmář Sekob se už nějakou dobu zdržel se zaplacením za nájem půdy. Běžte tedy na jeho farmu a promluvte s ním. Nebude se tvářit moc ochotně, takže ho bohužel budete muset zmlátit. Poté vám peníze dá 60 zlatých, které zaneste Torlofovi.


Buster - Žoldáka Bustera najdete u malé chatrči u jezírka s vodopádem hned na začátku velkých polí. Jeho hlas získáte, pokud jej porazíte v souboji. Bod ovšem není přímý, ale počítá se do počtu poražených žoldnéřů (viz níže).


Cipher (1 bod) - Ciphera najdete povětšinou postávat u kovárny. Chce, abyste mu obstarali 10 špeků trávy z bažin, jelikož mu tu jeho nedávno někdo šlohl. Zaskočte za žoldákem Darem, který vyhuluje za kovárnou. V rozhovoru s ním dostanete důvodné přesvědčení, že ji ukradl právě on, takže ho zmlaťte. Má u sebe přesně deset kousků trávy. Samozřejmě ji ale můžete také sami ubalit. Tak či tak, přineste ji Cipherovi a jeho hlas je váš.


Cord (1 bod) - Corda najdete trénovat na palouku za hlavním domem. Chce, abyste uměli zacházet s jednoručními nebo obouručními zbraněmi na úrovni bojovníka - tedy 30% a výš. Jedině pak pro vás bude hlasovat. Tak se vytrénujte a oznamte mu to.


Fester - Fester trénuje u cesty před farmou. Jeho hlas po dobrém nezískáte, takže jej budete muset vyzvat na souboj. Aby byla dodržena pravidla, je nejdříve třeba s ním jít do nedaleké jeskyně pobít polní škůdce. Až pak jej můžete vyzvat.


Jarvis (1 bod) - Jarvis vysedává v místní nalévárně. Jeho hlas získáte, pokud zmlátíte žoldáky patřící k Sylviovi, a tak dokážete, že jste na správné straně. Sylviovi se hlásí tito muži: Rod, Raoul, Sentenza, Fester a Bullco. Nejjednodušší je zmlátit Roda, Festera a Raoula. Sentenza s Bullcem patří k tvrdým oříškům. Ke splnění úkolu stačí sejmout tři ze jmenovaných, ovšem pokud je zmlátíte všechny, ke škodě to nebude, body navíc vám to ale nepřidá.


Raoul - Raoul pro vás bude hlasovat jen tehdy, pokud jej přemůžete v souboji. Přímý bod za něj ovšem nezískáte, pouze se vám započítá do počtu poražených žoldnéřů (viz níže).


Rod (1 bod) - Pokud se žoldáka Roda zeptáte na výuku s mečem, začne se vám vysmívat, že vás nebude učit, jelikož byste ani neunesli jeho meč. Vsaďte se s ním, že unesli (budete potřebovat 30 zlatých). Dá vám svůj meč a pokud ho unesete (je potřeba minimálně 30 síly), získáte dvojnásobek vkladu, pokud ne, svůj vklad ztratíte. Pokud jste meč unesli, hlas Roda už je váš. Pokud nikoliv, můžete Roda vyprovokovat na souboj, když mu nebudete chtít vrátit meč. Pak se vám jeho složení bude počítat do počtu poražených žoldnéřů (viz níže).


Sentenza (1 bod) - Sentenza postává u vstupní cesty na statek a od každého nově příchozího vybírá poplatek za vstup v podobě 50 zlatých. Zaplaťte a jeho hlas je váš. Pokud nezaplatíte, nepomůže ani pořádný výprask.


Wolf (1 bod) - Starý známý vysedává před stodolou. Pro jeho hlas s ním stačí jen promluvit.


Souboje (1 bod) - Pokud porazíte alespoň tři žoldáky v souboji, získáte další bod k dobru.

Ať už se přidáte k jakékoli gildě, získáte přístup do radnice Khorinisu a tím i k paladinům a jejich vůdci Lordu Hagenovi. Sdělte mu vše, co máte na srdci, a první kapitola je ukončena.

Kapitola 2 - Návrat do Kolonie

Lord Hagen vám dá Innosovo oko, ale jen v případě, že mu přinesete důkaz o přítomnosti draků od velitele oddílu paladinů v Hornickém údolí Garonda. Dá vám klíč od brány do průsmyku, kudy vede jediná cesta do údolí. Avšak problém je v tom, že je strážena skřety.

Vyzbrojte se, vytrénujte a vydejte se na cestu.Průsmyk do Hornického údolí se nachází nedaleko Bengarovy farmy a stráží jej dvojice paladinů. Otevřete bránu a pokračujte dál. Nyní máte dvě možnosti, jak projít skrz:

 1. Půjdete přímo průsmykem a utkáte se se skupinkou skřetů a jejich šamanů.
 2. Půjdete ukrytou jeskyní a tím se boji se skřety vyhnete. To se hodí hlavně pro slabší postavy. Abyste jeskyni našli, držte se v průsmyku levé strany. Pak už stačí přejít přes skalní most a vklouznout do další jeskyně.

Po loadingu se ocitáte ve staré dobré Kolonii, kde momentálně vládne hluboká noc. Tedy, nyní už zase tak dobrá není, jelikož se to v ní jen hemží velmi nebezpečnou havětí. Skřetí bojovníci, elitní skřeti, skřetí šamani, skřetí psi, dračí chňapavci a podobné potvory zde patří k běžnému dennímu rytmu. Vydejte se po cestě dolů. Po chvíli se spustí video sekvence, v níž jste svědky útoku draků na hrad. Pokračujte dál a po chvíli narazíte na Jergana. Od něj se dozvíte, že hrad, kde se utábořili paladinové, je nyní těžce obléhán skřety, přes jejichž řady se zatím nikomu nepodařilo proniknout. Brány jsou zavřené, a tak jedinou možností, jak se dostat dovnitř, je přes mohutné beranidlo, které skřeti dotáhli k východní hradbě.

Jak tedy skrz skřety. Pokud jste dost silní, můžete se přes ně prosekat. Kromě obyčejných bojovníků se ale utkáte i se šamany a elitními válečníky, takže hodně zdaru. Druhou možností je obležení proběhnout. Pokud máte lekvar rychlosti nebo chňapavčí býlí, použijte jej. Skřeti se na vás sice sletí jako vosy na sirup, ale s trochou obratnosti (vyplatí se kolem běžících skřetů proskakovat) se dostanete k beranidlu živí a zdraví. Nejbezpenější ovšem je využít svitek proměny v nějakou bestii, skřeti si vás pak nebudou vůbec všímat. Případně se můžete vydat cestou kolem řeky, kde máte šanci se většině skřetů vyhnout.

Na hradě jděte do bývalého Gomezova sídla, kde potkáte vůdce paladinů v Hornickém údolí Garonda. Když mu vylíčíte situaci, sdělí vám, že napíše dopis jako důkaz pro Lorda Hagena. Ovšem nejdříve musíte oběhnout rudné doly v údolí a zjistit, kolik tamní kopáči natěžili rudy.

Jde celkem o tři doly, jejichž polohu vám Garond zakreslí do mapy.


Důl paladina Marcose se nachází na kraji zasněžené oblasti, přibližně na místě, kde byl dříve vstup do Starého dolu. Když uvnitř dolu promluvíte s kopáčem Grimesem, dozvíte se, že Marcos sebral všechnu rudu a s několika dalšími lidmi se vydal k hradu směrem přes zamrzlou zemi. Sledujte cestu, která skrz ni vede. "Potkáte" pár nebožtíků. Nedaleko hradu narazíte na neobydlenou loveckou chatč (v G1 ji obýval Cavalorn) a v jeskyni za ní pak i na paladina Marcose. Promluvte s ním a získejte tak informaci o počtu beden, které Marcos stráží.

Důl paladina Fajetha se nachází pod bývalou věží černokněžníka Xardase a je obklíčen chňapavci. Fajeth vám nedá informace o rudě dokud všechny tyto bestie, které se potulují kolem tábora, nezabijete. Než se odhodláte k činu, promluvte s Bilgotem, který vám může dát pár cenných rad. Chňapavci se nacházejí dole u jezírka, u příchodové cesty a na skále nad táborem. Také zabijte vůdce jejich smečky u strážní věže nad táborem. Až budete s prací hotovi, oznamte to Fajethovi, který vám sdělí informace o natěžené rudě.

Silvestrův důl se nachází nedaleko od toho Fajethova. Najdete tam ovšem jen jen důlní červy a mrtvé kopáče. Prosekejte si cestu skrz jeskyně až k tělu Silvestra. Najdete u něj zprávu, v níž píše, že poslal Diega, který jako jediný zná tento kraj, aby vytěženou rudu ukryl na bezpečné místo. Diega najdete schovaného nedaleko hradu. Když s ním promluvíte, řekne vám o množství rudy, kterou střeží.

O množství rudy informujte Garonda. Nyní vám už konečně napíše dopis pro Lorda Hagena. Vydejte se tedy zpět do Khorinisu.

Kapitola 3 - Innosovo oko

U východu z průsmyku potkáte prvního pátrače. Pátrači jsou nyní všude v Khorinisu, útočí na vás ohnivými kouzly a sesílají na vás kletby. Vždy, když s vámi pátrač promluví, nebude možné se vyspat, dokud se nevyléčíte. Tak můžete učinit pouze koupením speciálního lektvaru od Pyrokara v klášteře. Mágové jej mají zdarma, ostatní musí zaplatit 300 zlatých.

Oba paladinové, který strážili průsmyk, jsou mrtví. Jeden z nich má teleportační runu k průsmyku. U cesty na vás čeká Lester. Pošle vás za Xardasem, k čemuž vám také dá teleportační runu do jeho věže. Xardas vás okamžitě pošle do města, kde předejte dopis od Garonda Lordu Hagenovi. Od Hagena obdržíte písemné povolení pro vstup do kláštera, kde se nachází Innosovo oko, a teleportační runu do přístavu. V klášteře promluvte s jeho nejvyšším představeným - Pyrokarem. Bohužel se stala nemilá věc. Novic Pedro byl ovládnut temnými silami, ukradl Innosovo oko a utekl s ním neznámo kam.

Na nic nečekejte a vydejte se jej hledat. U klášterního mostu postává bývalý námořník Jorgen. Když se ho zeptáte na Pedra, řekne vám, že ho viděl, jak skočil z mostu a plaval pryč. Vydejte se stejnou cestou. Skočte do vody a plavte po proudu. Jakmile to bude možné, vystupte na pravý břeh. Potkáte zde tuláka, od něhož se můžete dozvědět, kudy Pedro běžel. Držte se pořád cesty, která vás povede přes dřevěný most, kolem pyramidy v velkému jezeru, kde kolem lovce Grimbalda proběhněte skrz tuláky stráženou skalní bránu do hustého lesa. Tam narazíte na kamenný kruh obklopený pátrači. Záhy se dozvídáte, že se pokusili Innosovo oko zničit, takže jej pobijte, seberte poškozené oko z oltáře a vraťte se zpět do kláštera.

Pyrokar vás okamžitě pošle do města za Vatrasem. Ten rozhodne, co bude dál. Je potřeba udělat dvě věci. První - opravit zničenou obručku amuletu, druhá - navrátit drahokamu jeho ztracenou sílu. Opravit obručku může jen zručný kovář. Takovým je Bennet z Onarovy farmy. Naneštěstí je právě ve vězení za údajnou vraždu královského paladina Lothara. Takže jej musíte z lochu nejdříve dostat.

Promluvte si na Onarově farmě s Hodgesem, Bennetovým pomocníkem, který u celé situace byl. Říká, že všechno je lež. Jděte za Lordem Hagenem, který celou záležitost vyšetřuje. Dozvíte se, že nezvratným důkazem Bennetovy viny je Cornelius, jediný svědek. Cornelius se nachází na radnici v prvním patře. Promluvte s ním a nálehejte na něj tak dlouho, dokud vám nebude jasné, že něco není v pořádku. Cornelius se přizná, že byl uplacen, aby hodil vinu na kováře žoldáků. Nabídne vám za 2000 zlatých svůj deník. Pokud se vám nechce platit, zmlaťte ho (ale nezabíjejte). Deník si přečtěte a ukažte jej Lordu Hagenovi. Ten okamžitě přikáže pustit Benneta na svobodu.

V tomto momentě se můžete přidat do řad paladinů, hrajete-li za domobranu, popřípadě mezi drakobijce, jste-li žoldáky.

K navrácení síly amuletu je potřeba provést opačný rituál, jaký provedli pátrači. Musí se sejít u kruhu Slunce zástupci tří vládnoucích božstev, tedy Vatras, Pyrokar a Xardas. Vatras s Xardasem se ihned vydají na cestu, ovšem Pyrokar nevěří Xardasovi ani nos mezi očima a chce nějaký důkaz, že není na straně nepřítele. Xardas vás pošle na Sekobovu farmu, kde najdete v truhle něco, co Pyrokara přesvědčí. Jedná se o beznadějně ztracenou knihu Irdorathské síně. Když ji Pyrokar uvidí, ihned se vydá ke kruhu.

Než půjdete ke kruhu vykonat rituál navrácení síly amuletu, sežeňte si tři rostlinky trávy z bažin, které jsou nutné k celému procesu. Opravené Oko předejte Vatrasovi. Odstupte od kruhu a kochejte se. Po chvíli přistupte a promlute s Vatrasem. Dá vám magií znovu nabité Innosovo oko. Pyrokar vám vysvětlí, jak se Oko proti drakům používá. Vaší další štací je tedy opět Hornické údolí. Takže se vyzbrojte a vzhůru na věc. Zbývá jen dodat, že v tomto momentě se dostává i na mágy Ohně, kteří jsou přijati mezi nejvyšší mágy.

Kapitola 4 - Lov draků

V Hornickém údolí jděte na hrad. Promluvte s Garondem o dracích, ten vás pošle za Oricem. Oric vás bude informovat o tom, kde by měli být draci. Můžete je zabít v libovolném pořadí. Na každého draka musíte jít s nasazeným Innosovým okem. Jen tak z nich totiž vytáhnete nějaké informace. Jakmile draka zabijete, vezměte jeho srdce (není potřeba žádná lovecká dovednost) a pomocí alchymistické kolony (nutná laboratorní láhev) dobijte Innosovo oko. Pokud hrajete za drakobijce, naučte se od Gestatha získávání dračích šupin a krve, budete to potřebovat.

Pokud se na draky příliš necítíte, můžete si najmout na pomoc drakobijce Biffa, který s vámi za drobný poplatek projde značnou část kolonie a může vám pomoci skolit celkem tři ze čtyř draků. Biffa najdete se skupinou drakobijců buď u cesty z průsmyku nebo u tábořiště na okraji ledové oblasti u řeky, co teče směrem ke hradu.

Nyní už konečně k drakům. Celkem jsou zde 4. Označme si jejich polohu čísly.


Východně od hradu se znenadání objevila bažina - to se dozvíte od drakobijce Ciphera, který spolu s Rodem hlídkuje u vstupu do bažiny a čeká na vhodnou chvíli zaútočit na draka. Řekněte jim, že se k nim připojíte a vyrazte na cestu. Za všechny jimi zabité nepřátele získáváte zkušenosti. V bažině potkáte krvavé mouchy, ještěrany a bažinné žraloky. V nejzazším koutě bažiny narazíte na bažinného draka. Nejdřív z něj vytáhněte všechny dostupné informace a poté jej s pomocí drakobijců zabijte. Je to více než snadné. Nezapomeňte vzít jeho srdce.

Jižně od hradu vznikla na místě zřícené citadely velká sopka. Běžte až na vrchol. Dejte si pozor na ohnivé ještěry , ještěrany a ohnivé golemy. Na závěr potkáte ohnivého draka. Promluvte s ním a poté jej zabijte. Nezapomeňte vzít jeho srdce.

Kamenného draka najdete v ruinách horské pevnosti na jihovýchodě. Kousek od ní (u lovce Gestatha) narazíte na Gorna. Pokud mu řeknete, pomůže vám v boji - za všechny jím zabité potvory získáváte zkušenosti. Ovšem pod pevností se od vás odpojí a vrátí se na své původní stanoviště.

Kolem soch skřetů vylezte do prvního patra prvnosti (dejte si pozor na kamenné golemy a harpyje), najděte ochoz věže a vydejte se po něm na skálu za pevností. Skrz průchod se dostanete na velké prostranství s drakem. Zabijte ho, vezměte srdce a seberte poklady.

Ledový drak pobývá v obrovské ledové jeskyni bývalého Nového tábora na západě úkolí schovaný za zástupy ještěranů. Nejprve budete muset projít branou se dvěma ledovými golemy, kde také potkáte drakobijce Sylvia s Bullcem. Za golemy projděte kolem bývalých rýžových polí, zamrzlé přehrady s krčmou do zmíněné velké jeskyně. S drakem promluvte a zabijte ho. Na cestě zpátky se vám ještě postaví do cesty oba drakobijci, ale to už by neměl být problém.

Od každého draka se dozvíte nějakou informaci. Od toho posledního pak zjistíte, že i draci mají svého vůdce. Ten se skrývá v Irdorathských síních - chrámu na dalekém ostrově. Promluvte s Garondem a vraťte se do Khorinisu.

Kapitola 5 - Odjezd

Namiřte si to rovnou ke Xardasově věži. Tam na vás čeká Lester a předá vám dopis, který pro vás Xardas nechal a sám zmizel. Dopis přečtěte a podle instrukcí si to namiřte do kláštera. Zeptejte se Pyrokara na knihu od Xardase. Pošle vás do sklepení. Kniha leží na pultě v místnosti, kterou stráží Talamon. Po jejím otevření získáte dopis a klíč. V dopise se dozvíte o tajných chodbách kláštera. Zpřístupníte je zatažením za pravou lampu na konci sálu. Labyrintem plným kostlivců projděte do místnosti s kostlivým mágem a jedinými dveřmi pokračujte dál. Dostante se do velkého sálu s knihovnami a několika démony. Na jednom ze stolů naleznete runu, námořní mapu cesty na ostrov Irdorath, knihu a mocný lektvar Innosovy slzy. Kromě toho si na podstavci přečtěte almanach.

Hrajete-li za paladina, dozvíte se z něj o posvěcení meče. V knize se pak píše o mocné paladinské zbroji. Abyste ji získali, musíte vytvořit teleportační runu. K tomu potřebujete prázdný runový kámen (ten máte - ležel na stole) a kapku Innosových slz. Stačí tedy přistoupit k runovému stolu a kámen vyrobit. S jeho pomocí se teleportujte do uzavřené místnosti. V truhle leží zbroj, nějaké lektvary a 400 zlatých.

Podívejte se na námořní mapu polohy Irdorathských síní. Abyste se mohli vydat na cestu, je nutné vyřídit tři věci. Získat loď, kapitána a posádku.

Jediná plavbyschopná je bez větších dohadů paladinská galeona kotvící v přístavu. Hrajete-li za paladina či mága Ohně, není problém. Zaběhněte do přístavu, kde u lodě promluvte s paladinem Girionem a přesvědčte jej o vašich úmyslech. Za drakobijce to bude malinko složitější. Promluvte s Leem, který vás pošle za soudcem ve městě, který teď musí sekat dobrotu, když ho máte pod palcem. Soudce sepíše povolení, které ukažte Girionovi, a přístup je váš.

Co se týče výběru kapitána, jsou vám k dispozici tři muži: Jack, Jorgen a Thorben. Vybrat můžete samozřejmě jen jednoho.

Starého mořského vlka Jacka najdete ho v přístavu. Aby se vydal na vaši loď, musíte nejdřív vyřešit problém s jeho majákem, který obsadili bandité. Vydejte se tedy k majáku nad přístavem, kde vyřiďte trojici banditů. Pokud tuto záležitost řešíte až nyní, nepředstavují pro vás bandité sebemenší nebezpečí, se svou výbavou je musíte doslova rozsekat. Až bude po banditech, musíte ještě sehnat někoho, kdo správu majáku pro Jackovi převezme. Vaším člověkem je Brian, učeň mistra kováře. Promluvte s ním a následně s Jackem, který nyní již konečně svolí a přidá se k vám.

Jorgena najdete v klášteře. Pokud ho chcete jako kapitána pro svou loď, musíte pro Pyrokara, nejvyššího mága, něco splnit. Jorgen totiž vstoupil do kláštera, vyjedl půlku spižírny a nyní si tu spoušť musí odpracovat. Nebo... nebo se zastavíte v Xardasově věži a zjistíte, co se v ní děje. Pyrokarovi totiž nedávají spát podivná světla, která se v ní v noci zjevují. Je v ní pár démonů a jeden pán démonů. Všechny pobijte a oznamte to Pyrokarovi. Nyní si Jorgena můžete odvést.

Torlofa, jehož námořnická minulost je známá už od prvního dílu, najdete na Onarově farmě. Pokud jej ovšem chcete na svou loď, musíte vykonat něco opravdu odporného. A to pustit skřety na hrad v Hornickém údolí. Pokud tento opravdu zavrženíhodný čin skutečně hodláte provést a neštítíte se mít na svědomí životy mužů, tak dobrá. Stačí jen otevřít hlavní bránu a skřeti si už cestu najdou sami. To uděláte tak, že u hlavní brány ukradnete klíč strážci na hradbě (vpravo od brány, můžete ho i zmlátit). Vlezete do místnosti s rumpálem (na hradbách doleva) a otočíte jím. Torlof pak požaduje ještě 2000 zlatých, pak už je váš.

Proběhněte Khorinis a vzpomeňte si na své známé a přátele, kteří by vás mohli následovat na vaši výpravu. Dobře zvažte, kdo z nich má pro vás význam, protože můžete vybrat jen devět mužů z následujícího seznamu. Spolu s nimi pak můžete vzít ještě Giriona a Maria (čeká v Kardiffově krčmě), kteří se do zmíněného limitu nezapočítávají, a samozřejmě vámi vybraného kapitána.

 • Angar - Pomůže vám s bojem až těsně před ohnivého draka.
 • Bennet - Obchodník. Učí sílu do 100 a drakobijce i kovařinu.
 • Biff - Pouze hlídá loď.
 • Diego - Učí obratnost a luk do 100.
 • Gorn - Učí obouruční do 100. Pokud jej vezmete, uvidíte po závěrečných titulcích bonusovou scénu.
 • Lares - Učí jednoruční zbraně a obratnost do 100 a plížení.
 • Lee - Učí jednoruční a obouruční do 100.
 • Lester - Dá dobrou radu.
 • Milten - Učí manu do 200 a prodává lektvary a magické potřeby.
 • Vatras - Učí alchymii a obchoduje s magickými potřebami.
 • Wolf - Učí kuši a luk do 100. Lze jej vzít jen v případě, že jste jej nezaměstnali u Bengara.

Po získání lodě, najmutí kapitána a party přátel se můžete vydat na finální cestu.

Kapitola 6 - Síně Irdorathu

Po příjezdu se vydejte do nitra ostrova. Nemůžete zabloudit. Až dorazíte do jeskyně s trolem, dejte se doleva. V malé místnosti narazíte na skřetího plukovníka a jeho kumpány. Získáte po něm klíč, který otevírá dveře za trolem. V jedné z komnat se povaluje zrádce Pedro. Vyslechněte jeho příběh a zaveďte jej na loď. Vraťte se do místnosti, kde byl skřetí plukovník. Na zdi zatáhněte za dvě páky, nejdříve za levou, poté za pravou. Otevřou se před vámi tajné dveře. Projděte chodbou za nimi až do jeskyně plné ještěranů a dračích vejcí. Všechny pobijte a vejce poberte. Na konci potkáte dalšího z draků - Feodarona. Nasaďte si nabité Innosovo oko a proveďte s ním rychlý proces. Nezapomeňte vzít jeho srdce. Za Feodaronem se nachází příkop. Na jeho druhé straně stojí dvě věže. Pomocí luku nebo kuše střelte do spínače nacházejícího se uvnitř každé věže (hrdina tam sám zamíří) a přejděte přes vysunutý most.

Cesta dál je opět přímočará. V budově, k níž přijdete, se dejte nejdřív do pravých dveří, kde najdete recept na lektvar z dračích vajec Embarla Firgasto (+15 k síle), případně můžete u alchymistické kolony dobít Innosovo oko, a pak do levých. Zabijte přízračného pána Archola a pomocí jeho klíče otevřete další dveře. Pokud jste s sebou na loď vzali Maria, bude tu na vás čekat. Bohužel i s několika kostlivci po svém boku. Až to s nimi vyřídíte projděte do centrální místnosti. Před sebou vidíte velká vrata a na každé straně dvě chodby (jedna nahoru, druhá dolů) a menší dveře. Běžte do jedné z chodeb, až narazíte na mříž, objeví se klíčník. Zabijte ho a vezměte jeho klíč, ten otevírá postraní dveře v hlavním sále. Za každými se nachází mechanismus, který pohybuje s mříží. Mechanismus napravo pohybuje s pravou mříží, analogicky mechanismus nalevo s levou. Pro jeho spuštění je třeba zatáhnout za dvě páky, které se v místnosti nacházejí.

Pomocí mechanismu si postupně zpřístupněte jednotlivé chodby:

 • Levá horní chodba: V poslední místnosti stiskněte spínače v pořadí prostřední, pravý a levý. Ve středu místnosti vyjede spínač, jímž otočte.
 • Pravá horní chodba: Totéž co před tím, jen pořadí spínačů je prostřední, levý a pravý. Když se náhodou splete, objeví se dva přízrační válečníci.
 • Levá dolní chodba: Zde se nachází pouze jediný spínač.
 • Pravá dolní chodba: Pořadí spínačů v této chodbě je prostřední, pravý a levý.

V hlavním sále by nyní měly být čtyři sloupy se spínači. Až všechny stisknete, vyjede pátý, po jehož sepnutí se konečně otevřou vrata. Za nimi se nachází velký sál s pátrači. Všechny pobijte a promluvte s černým mágem, který stráží vrata k "Pánovi". Zabijte ho, přečtěte svitek, co u sebe měl, a klíčem otevřete truhlici v místnosti napravo. Najdete v ní "Oko moci". Pomocí něj otevřete bránu (otevřete ji, jako by to byly normální dveře). Na velkém prostranství za ní vás už čeká finální padouch - nemrtvý drak. Nemějte s ním slitování. Až padne, vraťte se na loď a dejte vašemu kapitánovi povel k odjezdu.

Tím hra končí. Blahopřejeme k dohrání a jsme rádi, že jste použili návod od Gothicz.net.


Napsal: El Kamil
Korekce: Paulie
Oprava odkazů: Keldorn
Výpomoc s přijímacími úkoly: Milhaus

Načítám data ...
Nahoru