Lesterovo pozadí

Síň slávy

Vítěz 2.místo 3.místo
AlleyRat 1 1 -
Desp 1 - 1
Pivl 1 - 1
Howky - 1 -
Milhaus - 1 -
Koteł - - 1

Od roku 2016 pořádáme na webu soutěž v tvorbě wallpaperů na tématiku her Gothic pod názvem Lesterovo pozadí. Wallpapery jsou odvěkou disciplínou fanartu. V době, kdy herní série Gothic byla na vrcholu, každý chtěl mít na obrazovce nějaký motiv ze hry. K dispozici je i hrstka oficiálních wallpaperů přímo od vývojářů.

Wallpaperové soutěže jsme na fóru tu a tam pořádali, nikdy se však nedostaly do žádného pravidelného řádu. To se s příchodem Lesterova pozadí změnilo. Věříme, že tuto tradici dokážeme udržet ještě pár let. Soutěž probíhá každý rok v květnu a červnu.

2016: První ročník a návrat ztraceného syna

První oficiální ročník soutěže položil základy formátu soutěže. Hlasování na FB a na fóru, bez poroty, bez oficiálního přihlašování. Stačí poslat wallpaper do daného termínu a jste v soutěži. Celkem se sešlo třináct wallpaper od devíti autorů. Téma bylo naprosto volné a vítězem se stal Desp s krásně barevně sladěným motivem paladina u Xardasovy věže. Desp na fóru působil již dříve v dobách Gothica 3 a soutěž ho na chvíli přilákala zpět jako pomyslného ztraceného syna!

Přehled soutěžních wallpaperů / Diskuse na fóru


Vítězný wallpaper
Ztracen a zatracen: Vítězný wallpaper roku 2016, autor Desp

2017: V těsném hlasování vítězí Pivl

Téma Gothic vs. Realita přilákalo čtyři autory, kteří dohromady odeslali šest wallpaperů. O vítězství svedli dramatický souboj Pivl a Howky. Pivl těsně zvítězil na fóru a nakonec Howkyho předstihl i v hlasování na Facebooku. Pivlův vítězný wallpaper zobrazuje Hornické údolí v době Gothica 2, velmi hezky spojené se scenérií hor v pozadí. Howkyho druhé místo znamená pořádný skok oproti třináctému místu z prvního ročníku!

Přehled soutěžních wallpaperů / Diskuse na fóru


Vítězný wallpaper
Údolí: Vítězný wallpaper roku 2017, autor Pivl

2020: Lesterovo pozadí v karanténě

Nápad uspořádat po delší době soutěž Lesterovo pozadí vznikl na základě toho, že kvůli epidemii koronaviru byla celá země uzavřena do karantény. A aby bylo malé domácí vězení ještě o něco příjemnější, jako soutěžní téma bylo zvoleno kdesi za okny propukající jaro. Samo téma soutěžící neoslovilo příliš, soutěž už ovšem ano - mohla se pochlubit hezkými 13 výtvory; a to i díky tomu, že byla tentokrát notně propagována v zahraničí. Soutěž ovládli ne-kmenoví autoři Gothicz.net: vítězkou se stala komunitě dosud neznámá AlleyRat, jejíž díla obsadila první dvě příčky, za níž následovali dva polští účastníci: Koteł a Philoart96.

Přehled soutěžních wallpaperů / Diskuse na fóru


Vítězný wallpaper
Kopáčovo zátiší: Vítězný wallpaper roku 2020, autorka AlleyRat

Načítám data ...
Nahoru