Příběh

Děj datadisku Forsaken Gods startuje dva roky poté, co Bezejmenný hrdina odešel s Xardasem do neznámých krajin. Během té doby se ovšem mnohé změnilo. Z Myrtany, kdysi mocné říše, nyní zbyly jen střepy. Ano, lid sice nakonec zvítězil ve válce nad skřety a vydobyl zpět svůj domov, ovšem za jakou cenu.

V zemi nyní vládne nejistota, strach z budoucnosti a mocenské intriky, kvůli nimž nikdo neví, co se stane zítra. Křehký mír je pouze slabou zástěrkou pro ty, kteří nechtějí vidět skutečné problémy, jenž kraj zmítají.

Myrtana je rozdělena na čtyři části, přičemž každou z nich ovládá uskupení lidí, které se s tím málem, co po zdrcující válce zbylo, snaží vybudovat něco nového.

Na jihu vládne Thorus. Ten sjednotil kočovné skřetí válečníky v jednu mocnou armádu, která ještě nepoznala porážku. Nikdo neví, co má Thorus v plánu. Krajem se šíří zvěsti o černém mágovi, s nímž se Thorus spolčil. Lidé mají strach, avšak netuší, že věci jsou ještě horší, než se na první pohled zdají. Thorus je také snad jediným člověkem v Myrtaně, který nejen že je respektován skřety, ale dokonce nad nimi i vládne. Díky němu vzkvétá i jeho hlavní bašta - Trelis. V lese okolo hradu vyrostlo mnoho obydlí pro jeho vojáky, aréna plná silných protivníků, tábor zajatců a hlavně honosný chrám.

Opevnění před táborem bojovníků u Gothy k Monteře. Znamení války jsou zde na každém kroku...

Spojence má Thorus v Kanovi, vládci všech skřetů, který momentálně sídlí v Monteře. Tamní situace je momentálně dost najpatá. Gorn, jenž ovládá jen kousek vzdálenou Gothu vyhlásil Thorusovi válku, což samozřejmě znamená mobilizaci i pro Kana a jeho vojsko. Mnoho lidí dává Gornovi za vinu současný stav, kdy se do země vrací boj, ovšem ten se hájí tím, že to byl nezbytný krok. Gorn se již nemohl dál jen tak nečinně dívat na to, jak Thorus plánuje nějakou velkou levotu, a zakročil. Nyní panuje mezi oběma stranami velké napětí z toho, kdo dříve zaútočí...

Stranou od toho všeho se snaží své lidi držet bratři Anog a Inog, kteří vládnou na severozápadě nad městy Silden a Geldern. Relativní klid v jejich končinách narušují jen přepady obchodních karavan. Stejný plán jako bývalí vůdci rebelů má Lee, ovládající východní pobřeží v čele s dřívějším hlavním městem Myrtany, Vengardem. Lee doufá, že lidé budou dychtit po míru více a více, čímž se současný konflikt sám vyřeší.

Za jedno s Leem je mág Xardas. Ten spolu s Bezejmenným hrdinou pozoruje dění v zemi z povzdálí. Hrdina má ovšem svůj vlastní názor, který se s tím Xardaovým příliš neschází, a rozčarován, že mír, pro který tolik obětoval, se v mžiku rozpadl, rozhoduje se vrátit do Myrtany. Xardas se postaví proti němu, poprvé jsou záměry těchto mužů protichůdné a jejich cesty se zde rozdělují. Při vzájemném boji hrdina opouští bitevní pole a ocitá se v Myrtaně, zesláblý, zmatený...

Je jen na vás, komu se rozhodnete ve hře pomoci, ovšem cíl je již předem daný - sjednotit Myrtany, vrátit do ní mír a stanout v jejím čele.

Bezejmenný hrdina a jeho přátelé...
Načítám data ...
Nahoru